Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt olyan papagájotok, aki...

Volt olyan papagájotok, aki mentálisan "összeomlott" a tükör miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kíváncsi olyanokra, hogy "hallottam róla", "ezt mindenki tudja", "a tenyésztők is megmondták" és "ez tény". Csak azok kommentjeit várom, akiknek volt/van papagájuk, aki konkrétan bekattant a tükörtől.


Tőlük szeretném kérdezni, hogy mi és hogy történt, és mi lett a végkifejlet? Annyit olvasok itt erről, de még olyant nem olvastam, aki saját élményt írt volna, mindenki hivatkozik, és "köztudomást" emleget.


Még annyit, hogy a bélgyulladás, bár a tükör okozza, ennél a kérdésnél nem téma.


Köszönöm, ha elmesélitek tapasztalataitokat.


2011. máj. 26. 23:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
76%
nekem volt egy hullámosom gyerekkoromban, a gyuri, állandóan a tükörrel volt elfoglalva. más nem érdekelte. folyton csicsergett neki, néha jól kijött "vele", de sokszor keményen meggyepálta elég durván. nem lettem volna a tükör helyében :D a végén már nagyon zavart ez a stílusa! most hogy mondjátok, ideges természetű madár volt. néha kivettem a tükröt lemosni, mert tiszta madárnyál volt, de olyankor elég elveszetten viselkedett. szóval ez olyan se veled, se nélküled kapcsolat volt:D
2011. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:) Nagyon hasznos válaszok! Mennek a zöld kezek!

Tehát akkor többnyire a túlságos kötődés a tükörhöz váltja ezt ki, és attól lehetnek agresszívek, hogy a tükörkép nem megy pl. arrébb, nem viselkedik a papagájok szabályai szerint, mikor az "igazi" domináns papagáj ezt úgy akarná. Ilyenkor meg elkezdi gyepálni a tükröt, mert a benne lévő csuri rossz reakciókat ad neki. Ha jól értem.


A gyulladást amúgy akkor kapja, ha a tükröt akarja etetni, ami ugye lehetetlenség, és a felöklendezett étel visszakerül hozzá, de rendszeresen. Egy idő után ez okoz(hat?) náluk ilyent.


De írjatok még, ha van történetetek!

2011. máj. 27. 11:26
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Még gyerek voltam, mikor volt egy hím papagájunk. A tenyésztő szerint simán lehet tartani egyedül, de ez nem igaz. (Katalin papagáj)

Anyu berakott hozzá egy tükröt, és attól fogva totál megváltozott. Mi ellenségek voltunk, a kalitkából nem akart utána már kijönni, rendszeresen etette a tükröt és izélgette a szélét. Próbáltuk elvenni, de velünk ugyanolyan maradt, ő meg csak gubbasztott magában.

Ha ez nem mentális összeomlás, akkor nem tudom mi az.

2011. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Beus35 ***** válasza:
100%

Nálunk imádta a tükröt,csak azért vettük el,mert kapott egy lányt!!

Csengője mindig volt,de kb.2 hónapja állati módon rángatja,de nem tudjuk miért,de aranyos!!

2011. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

17:08-as: igen, ez sajnos annak tűnik:/ De előtte ő nagyon kedves papagáj volt? Emberszerető? Vagy csak úgy elvolt a maga világában? Kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor 180 fokos a változás, vagy alapból nem egyszerű természete volt a papagájnak.


Beus: :) biztos szereti a hangját.

2011. máj. 27. 17:56
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ezeket a válaszokat minden olyan ember elolvassa aki szerint jó a tükör és talán változtat a hozzáállásán.


Én 4 éve kaptam 1 hullámos papagájt és mivel nem tudtam róla sok mindent kb. 2 hónap után adtam neki egy tükröt. Addig evett kézből és már az ujjamra is ráállt de a tükörtől teljesen megváltozott. Ha valaki a kalitka közelében volt már morgott ha valaki be is nyúlt pl.vizet cserélni egyből támadt ezért 2 nap után kivettem a kalitkából a tükör. Még 2 héten keresztül keresgélte és hívogatta majd megnyugodott és kezdhettem előröl a szelídítést. Mielőtt hozzám került már elkezdtem érdeklődni a papagájok tartásáról,etetéséről,stb. az interneten de ezután az eset után többet szinte egész nap olvastam,keresgéltem. Ma már 4 papagájom van és annyit tudok mint egy nagyon tapasztalt tenyésztő.

2011. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

17:08-as vagyok.


Igen, előtte rendszeresen kijárt hozzánk, tudtuk simogatni is, nagyon közvetlen, érdeklődő volt.

2011. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
19:07 igen, ezért kértem én is a tapasztalaton alapuló történeteket, mert az kifejezetten idegesített, hogy senki semmi értelmeset nem mondott soha a kérdezőknek, csak azt, hogy a tükör állatkínzás, és tilos, és ez tény. Viszont én, és még jópáran ezt eddig nem tapasztaltam/tuk, persze az érvek logikusak, és elhittem, hogy ez így van, és örültem, hogy az én papagájaim nem mentek tönkre tőle. Nincs is tükrünk. De egészen mostanáig nem láttam/olvastam használható, első kézből származó tapasztalatokat, így már "arca" is van ennek a dolognak. Ezért köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem, másnak is hasznosak lesznek:)
2011. máj. 27. 21:46
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleinte egy hullámos papagájom volt magában és voltak neki játékai, ezek között szerepelt a tükör is. A legtöbbet vele játszott. Sokáig szerelmes volt a tükrébe állandó jelleggel és később: kb. 1 év múlva kezdett vele agresszívabb lenni. Mindig oda is ment aludni, ahol a tükör volt, mert ott volt az alvóhelye (nem a tükör miatt), és egy idő után mindig haragudott rá, hogy ott van a tükör, ahol ő alszik! Mindig megpofozta a tükröt. :) Hogy menjen már odébb! :) Aztán újra és újra visszament és megint megpofozta szerencsétlen tükröt. Utána kapott egy társat, jött az új papagáj, de a tükröt én akkor sem vettem ki. De mikor már nagyon agresszív lett a tükörtől, na akkor elvettem. Aztán le is nyugodott utána rögtön. A másik papagáj nem volt agresszív egyáltalán. Jött aztán egy harmadik papagáj is közéjük, na ő meg állandóan etet mindenkit. :) Mindkét papagájt eteti, valamint van ilyen tükrös diszkógömb is náluk, na azt szokta még etetni egyfolytában...remélem, nem lesz tőle baja.
2011. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

:) Tündériek lehetnek. Örülök, hogy azóta jobban lett a papagájod:) A tüköretetés okozhat problémát, de ha a többieket tudja etetni mellette, akkor talán nem fog. De erre nem esküdnék meg.


Viszont úgy érzem, többszörösen bebizonyosodott, hogy a tükör rossz, még, ha nem is minden papagáj esetében, de nem érdemes kísérletezni vele.

2011. máj. 28. 15:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!