Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt olyan papagájotok, aki...

Volt olyan papagájotok, aki mentálisan "összeomlott" a tükör miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kíváncsi olyanokra, hogy "hallottam róla", "ezt mindenki tudja", "a tenyésztők is megmondták" és "ez tény". Csak azok kommentjeit várom, akiknek volt/van papagájuk, aki konkrétan bekattant a tükörtől.


Tőlük szeretném kérdezni, hogy mi és hogy történt, és mi lett a végkifejlet? Annyit olvasok itt erről, de még olyant nem olvastam, aki saját élményt írt volna, mindenki hivatkozik, és "köztudomást" emleget.


Még annyit, hogy a bélgyulladás, bár a tükör okozza, ennél a kérdésnél nem téma.


Köszönöm, ha elmesélitek tapasztalataitokat.


2011. máj. 26. 23:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Az enyémnél még mindig bent van a kis tükör, az nem okoz nála gondot.

Viszont az előző válaszról jutott eszembe, hogy régebben máshol lógott ez a kis tükör, és éjjelente mellette aludt, napközben meg alábújt, a nyakába vette a tükröt :)

(akkor még rajta volt a csengő is, úgyhogy kényelmesen el tudta helyezni magán :) )

2011. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

15:10-es vagyok.

Na az enyém is csinált ilyet, hogy a nyakába tette. :) Meg simogatta magát a tükörrel. :)

2011. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora Cukrok lehetnek ezek a kis madárkák!!!! Bocsi az Offért, de ezt nem tudtam magamban tartani :):):)
2011. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

15:43,15:51

Abból hogy simogatták magukat a tükörrel látszik hogy a párjuknak tekintették. Mivel a madaraknál csak a párok simogatják egymás hátát,hasát,szárnyát,vakarják egymás fejét.

2011. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

15:51-es vagyok:

Akkor nem csak a tükröt tekinti párjának, hanem minden körülötte levő játékot meg az etető tálkáját is. :) Mert bizony azokkal is simogatja magát!

2011. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
15:51 Akkor azért csinálja mert nincs párja így próbál párt találni magának a kalitkában lévő dolgok közül.
2011. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 picurka133 válasza:
100%
Szia!Az én hullámosomnak is 12 hónapon keresztül volt tükre.Eleinte,csak csipogott tükörképének.Utobbi időbe egyre jobban rángatta a tükröt,mérgessen magyarázott neki,egyre idegessebb volt.A végén már olyan tünetek lettek,hogy remegett mikor a tükörképével szembenézett +idegesség.Ekkor kivettük tükröt.Most nyugi van,és nincs idegesség,remegés.Eleinte hiányzott neki.Csengőt,(nem műanyag)házilag készitett fahintát imádja.Hintát belöki csörével ülökéjéről,azt átugrik mikor jól mozog és ugy hintázik.Akkor nagyon édi!Remélem ezzel tudtam segiteni kicsit.
2012. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Naná, hogy tudtál. Nekem már nincs és soha nem lesz tükör a papagájaimnál, de aki csak urban legendnek tartja, annál lehet, hogy évekkel hosszabbítottad most meg egy kismadár életét:)
2012. jan. 29. 10:56
 29/34 anonim válasza:

Úristen, ezek a történetek annyira édesek :P Mostmár komolyan akarok én is egy papagájt :))

14l

2012. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
De remélem, tükör, csengő, műpapagáj nélkül és egy társsal.
2012. okt. 29. 18:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!