Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt olyan papagájotok, aki...

Volt olyan papagájotok, aki mentálisan "összeomlott" a tükör miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kíváncsi olyanokra, hogy "hallottam róla", "ezt mindenki tudja", "a tenyésztők is megmondták" és "ez tény". Csak azok kommentjeit várom, akiknek volt/van papagájuk, aki konkrétan bekattant a tükörtől.


Tőlük szeretném kérdezni, hogy mi és hogy történt, és mi lett a végkifejlet? Annyit olvasok itt erről, de még olyant nem olvastam, aki saját élményt írt volna, mindenki hivatkozik, és "köztudomást" emleget.


Még annyit, hogy a bélgyulladás, bár a tükör okozza, ennél a kérdésnél nem téma.


Köszönöm, ha elmesélitek tapasztalataitokat.


2011. máj. 26. 23:43
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
Persze :) Valószínű, vannak papagájok, akik nem omlanak össze mentálisan a tükör miatt, de én mindenesetre nem kockáztatnám meg :S
2012. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is volt egy hullamosom akinel tukor volt.... A francokat volt, tudod miert nem volt? Mert utanna tudtam nezni meg kerdezni, hogy hogyan kell tartani, es csak remenykedni, hogy nem veletlen irtak 234234234 konyvet arrol, hogy miert ne pakoljunk be tukrot meg egyeb marhasagot. Meg mert hallgattam a tenyesztokre.


Annak meg orulok, hogy van itt olyan akinek 4 papagajtol akkora tudasa van mint egy tenyesztonek. Kivancsi lennek ra ha bevinnelek tenyeszetbe, hogy vedd el a jako partol a fiokakat, vajon melyik ujjadat harapnak le eloszor. Vagy a teleltetesre valo felkeszites utan melyik papagaj halna meg 1 het fagy utan hamarabb.


Ismerek olyat aki tobb mint 10 evig tanulmanyozott egy papagaj fajt, erdeklodott roluk, olvasott utannuk, hogy tobb szaz ezerert megvehesse es ne dogoljenek meg mas napra. De itt vannak olyanok akik 4 ev alatt, 4 darab hullamossal mindent tudnak.


Johet a minusz.


De hogy temanal maradjunk:


Szamtalan tukorrel butitott hullamost, nimfat hoznak be akiket en is kesztyuben merek megfogni, hogy karantenoztassam fajtarsai elott, majd 1 het mulva kozejuk merjem engedni. Sajat elethu faja, mindig megoldja a problemat.


De volt mar olyan viselkedes zavaros nagy papi, amire ilyen kutyaknal hasznalatos nyakvedot kellett rakni, hogy ne pusztitsa el magat.

2012. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Végigolvastad a dolgokat, vagy kiragadott mondatokkal hergeled magad saját szórakoztatásodra? Végül is mindegy. A lényeg, hogy te sem írtál mást, mint itt bárki.
2012. nov. 14. 21:46
 34/34 Jolina válasza:
Egy gyerekkori tapasztalatomat szeretnèm beszùrni. Kb. 9èvesen kaptam egy kis hìm hullàmospapagàjt tukorel egyutt.Igy utòlag visszagondolva tudatlan koromra :( , szòval akkor nem gondoltam hogy be lett volna kattanva Csuripityuka....bàr sokat udvarolt, puszilgatta ès beszèlt is neki. Nem etette, nem volt agresszìv sem velem, sem a tukorrel. Kezemre, vàllamra, fejemre szàllt. Amikor ìrtam a leckèmet mindig az asztalon szaladgàlt ès beszèlt. A tukrèt szerintem nagyon szerette. A bokkeno az volt, hogy a szuleim javaslatàra vettunk neki egy tojòt. Na elèg furàn viselkedett vele!!! Ugyanùgy kozeledett hozzà mint a tukrèhez, de ha szerencsètlen megmozdult, attòl elèg agresszìv lett...ès utogette, csipkedte a csorèvel. A szerencsètlen pàra 2 napon belul elpusztult, szerintem ettol a szàmàra szokatlan bànàsmòdba halhatott bele. Lehet hogy a tukor antiszociàlissà tette a Csuripityut?Elvettuk a tukrot ès kapott egy màsik pàrt. De ugyanezt muvelte azzal a màsikkal is, ìgy tobbet nem mertunk kìsèrletezni...:( Gyerek lèvèn nagyon megviselt a 2 kis àrtatlan halàla. Csuripityu viszont tukor nèlkul ideges volt. Igy visszakapta. Erre emlèkszem. Most a fiam 16 èves ès megint tartunk hullàmos papagàj pàrt tukor nèlkul. Most semmi problèma a szociàlis viselkedèsukkel! :)
2014. jan. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!