Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljük jól a párom...

Hogyan kezeljük jól a párom vallásos szüleit?

Figyelt kérdés
Párommal Pesten lakunk közös albérletben, 3 éve vagyunk párkapcsolatban, a szülei 170km-re laknak, ritkán találkozunk. Párom szülei múlt hét folyamán jelezték, hogy a 09.04-i és 09.11-i hétvégén nálunk szeretnének aludni, mert részt vesznek az Eucharisztikus programsorozaton. Természetesen szeretettel vártuk őket, sőt, minden programunkat lemondtuk hétvégére, hogy őket kísérgethessük Pesten „nehogy elvesszenek”. Szombat reggel meg is érkeztek. Párom anyukája a lakásunkat bejárva megállapította, hogy a párommal mi nemhogy közös szobában, hanem közös ágyban alszunk és kijelentette, hogy: „Nem volna jó a vallási programokon olyanoknak részt venni, akik házasságon kívül nem mondanak ellent a test bűneinek.” Először nevettünk a dolgon (főleg a párom), de gyorsan kiderült, hogy komolyan gondolta. A programokon így végül egyedül vettek részt, de azért az ellátást és szállítást elfogadták tőlünk. Már előre gyomorgörcsöm van a jövő hétvégétől, mert a pápa látogatása miatt biztosan jönni fognak. Annyira más világban élnek, tartok az újabb váratlan konfrontációktól. Hogyan kezeljük a szüleit? Mit tennétek a helyemben?

2021. szept. 6. 09:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Megjegyezte és akkor mi van? Semmi.
2021. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Megszoksz, vagy megszöksz. Én hazautaznék a szüleimhez, mert hírtelen közbe jött valami. De nem nagyon értem min vagy úgyeglepve? 3 év alatt egyszer sem találkoztál velük? Ezt egyáltalán nem tudom elképzelni. Tudnod kellett, hogy ők ilyenek. Vagy megmondod, hogy vendégségbe jöttek, nem életvitelin tanacsadásra, vagy elviseled, mint ahogy a legtöbben elviselik az anyósékat...
2021. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%
13-as vagyok. Bocsánat az elütések miatt...
2021. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg párod szülei bunkók. Elszállásoltatják magukat, elfogadják a teljes vendéglátást kajával együtt, és még ingyen taxi is kéne, mert lusták elővenni a térképet vagy a telefont. De amikor "kiderül", hogy nem úgy éltek, ahogy azt ő szeretné, akkor már cikik vagytok, ne menjetek együtt a rendezvényre. Meg mi az, hogy kijelenti, hogy nektek nincs ott helyetek? Mert azt mióta ő dönti el?


Szerintem ezen a ponton megmondanám nekik, hogy "nem volna jó nekik olyan helyen aludni, olyan emberekkel egy fedél alatt lenni, akik nem mondanak ellent a test bűneinek". Nehogy már olyan embereket kelljen vendégül látnotok, akik konrétan bűnnek nevezik, ahogy éltek és megszólnak titeket. Komolyan, az ilyenek mit képzelnek magukról?

2021. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%
A párod intézze a szüleit, ne te.
2021. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

Van igazság abban is, amit 15-ös írt.

Annyira nem bűn az életviteletek, hogy elfogadják tőletek a szállást és a fuvart, csak annyira, hogy párod anyja megjegyzést tegyen rá, és "kitiltson" titeket a rendezvényről. Ahova természetesen tőlük függetlenül is nyilván elmehettek. Azért ehhez vastag arcbőr kell.

2021. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
18%

Abban igazad van valószínűleg, hogy tök más világban éltek, mint a párod szülei, és gondolom, hogy a te olvasatodban ez csakis azt jelentheti, hogy mindabban, amitől más (a két világ), abban nektek van igazatok...

Lehetséges, hogy a párod édesanyja arra gondolt, hogy nem éreznétek jól magatokat, feszengenétek egy ilyen eseményen és végsősoron tulajdonképpen ha jól értem annyi történt, hogy nem vettetek részt velük egy olyan eseményen, amin eszetekben sem volt amúgy részt venni tőlük függetlenül sem.

Azt adom, hogy esetleg tapintatlanul vezette elő az anya ezt az észrevételt, amit, ugyanakkor az meg elég kézenfekvő és valahol természetes gondolom én, hogy ha a gyerekük Pesten lakik, akkor egy ilyen látogatás esetén őt kérjék meg a szállás ügyben való segítségre.

2021. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

Én nem utaznék el a helyedben. A te otthonod, nem a párod szüleié. Meg a te életed és nem a párod szüleié. Ha valami nem tetszik, "kempingezzenek" máshol.

A párod meg sürgősen beszélgessen el velük, hogy hol a határ. Ha szerinte a szülei még nem lépték át, akkor meg menekülj!

2021. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
2%
Többszobás albérletet tudtok fenntartani gyerek nélkül? Ez tök jó.
2021. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
Azért megkérdezném, hogy ő is ilyen jó lány volt-e fiatalon. 😅
2021. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!