Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekünk kellene vinni a gyereke...

Nekünk kellene vinni a gyereket mutogatni?

Figyelt kérdés

Hét hetes a babánk. Anyósom eddig kétszer látta. Mindig hívjuk, hogy jöjjön el, eddig kétszer volt hajlandó pár percre. Egyik alkalommal az előszobáig jött, a cipőt se vette le. Kb 300 méterre lakik, nem beteges, kifejezetten jó állapotban van. Férjem szerint azt várja el, hogy mi menjünk hozzá.

Férjem testvére és az éllettársa azonban még egyszer se látta a babát. Ők is közel laknak, hívtuk már őket is többször, de mindig az a válasz, hogy majd meglátják mikor érnek rá.

Tegnap anyósom mondta a férjemnek telefonban, hogy illene már sógoromèknak is megmutatni a babát, elvinni oda.

Másoknál ez hogy működik? Komolyan nekünk kellene vinni a babát? Én úgy voltam vele eddig, hogy a babát látogatni helybe kell jönni.



2022. jan. 31. 06:55
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egyaltalan nem igy mukodik.

Amikor tesomeknal megszuletett a kisbaba, akkor legszivesebben egymasnak adtuk volna a kilincset, ugy kellett visszafogni magunkat, hogy ne folyton ott lebzseljunk.

+ az elso idoszakban mindenre az volt a kifogas tesomeknal, hogy de hat mi menjunk kisgyerekkel? Szoval egy ideig naluk voltak a vasarnapi ebedek.

2022. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Én még soha nem hallottam olyat, hogy a babát cipelnék... Az a szokás, hogy oda mennek. Szerintem nem érdekli őket, én nem erőltetném akkor.
2022. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
98%

Ha ilyen helyzetben lettem volna, és a kedves mama megjegyzi, hogy illene bemutatni a babát, azt válaszoltam volna, hogy akkor talán sógoréknak illett volna elfogadni a meghívást...

Nagy bajok lesznek még itt, van egy olyan érzésem.

2022. jan. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem nektek kellene. És nem is vinném. Nem akarják látni, nem kell erőltetni. Már maga az is furcsa, hogy mondani kell, hogy menjenek. Mond meg a mamának, hogy nem így működik, aki akar megy.
2022. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Mondtuk neki persze, hogy nem jöttek, akárhányszor is hívtuk őket.

Anyósom erre valami olyasmit mondott, hogy nem úgy megy az….

2022. jan. 31. 07:19
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
De bizony úgy megy. Mintha a család alattvalói lennètek, hogy nektek kell menni az úrfihoz... Még engem is felidegelt anyósod
2022. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
90%
Nem nektek kell vinni. 6 hét után nekik kell jelentkezni és ajándékot vinni. Persze ebben a covidos időszakban mindenki óvatosabb. De én tuti nem vinném, nekik kell látogatni.
2022. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nekik kell látogatóba jönniük.

Én két alkalommal hívnám őket, többször nem. Aki nem ért a szóból, annak nem magyarázok.

Férjed rokonainak nagyon nem volt gyerekszobájuk, az látszik.

2022. jan. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Pláne hogy amikor ment, az előszobáig jutott. Nyilván nem lesz baja a babának egy kis sétától, de azért egy pár hetes újszülöttet még nem az anyja szokott babanézőbe hurcibálni.
2022. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
41%

"6 hét után nekik kell jelentkezni és ajándékot vinni"


He???? KELL? Nekik KELL jelentkezni? Ajándékot KELL vinni? Téves. Lehet. Lehet jelentkezni, Lehet ajándékot vinni. Nem kell. Még véletlenül se kell. Mondom ezt úgy, hogy a szomszédban pénteken reggel született a baba, délután tudtuk meg, hogy megérkezett és fél óra múlva már-a baba szüleinek tudtával és "engedelyevel" ott álltam az ajtó előtt a hónapokkal korábban megvasarolt ajándékokkal.... SOHA NEM KELL ajándékot adni. Lehet, ha valaki akar.


Amúgy én vittem a gyereket anno a nagyszuleimhez, mert nekem egyszerűbb volt eltolni a babakocsiban, mint nekik elbiciklizni. De egyrészt ők nem várták el, másrészt nekem nem esett nehezemre

2022. jan. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!