Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekünk kellene vinni a gyereke...

Nekünk kellene vinni a gyereket mutogatni?

Figyelt kérdés

Hét hetes a babánk. Anyósom eddig kétszer látta. Mindig hívjuk, hogy jöjjön el, eddig kétszer volt hajlandó pár percre. Egyik alkalommal az előszobáig jött, a cipőt se vette le. Kb 300 méterre lakik, nem beteges, kifejezetten jó állapotban van. Férjem szerint azt várja el, hogy mi menjünk hozzá.

Férjem testvére és az éllettársa azonban még egyszer se látta a babát. Ők is közel laknak, hívtuk már őket is többször, de mindig az a válasz, hogy majd meglátják mikor érnek rá.

Tegnap anyósom mondta a férjemnek telefonban, hogy illene már sógoromèknak is megmutatni a babát, elvinni oda.

Másoknál ez hogy működik? Komolyan nekünk kellene vinni a babát? Én úgy voltam vele eddig, hogy a babát látogatni helybe kell jönni.



2022. jan. 31. 06:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezek teljesen fordítva ülnek a lovon. Én még ilyet nem hallottam, hogy az anyának KELL körbe járni a rokonságot egy pár hetes babával.
2022. jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis anyós, még most kell leállítani. Semmi joga beledumálni, ki mikor látja a babát, nem ő az anyja-apja.

Ő meg vagy átmegy, vagy ha nem akkor nem. Le kell sz@rni.

2022. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Anyósom egyébként abból indul ki, hogy sogorom is hordja hozzá az unokákat. De az kicsit más helyzet.

Sogorom elvált, van két lánya, 11 és 14 évesek, akik az anyjukkal élnek, eléggé messze.

Amikor làthatás van, sógorom elmegy a gyerekeiért, és elhozza ebbe a városba, ahol mi mind élünk. Ilyenkor anyósomhoz is bemegy velük egy órára, hogy mama lássa az unokáit. Tehát helybe viszik neki az unokákat. De ez nekem egy totál más helyzet.

2022. jan. 31. 07:59
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt akartam írni, hogy majd át lehet vinni a nagyihoz játszani, de azt kicsit később szokták.

Anyósod is nevelt gyereket, ő pontosan tisztában kell, hogy legyen ezekkel. És ne induljon ki se másból, se sehonnan. A sógorék azok ők, ti meg ti vagytok. Vagy mit képzel, hogy majd ő fogja megmondani felnőtt embereknek, hogy mit hogy KELL? Miért, ki ő?


Persze, ha elé járul mindenki az oké, de ő lusta átvonszolni a valagát. Én lehet azt is a fejéhez vágnának, hogy arra nem volt képes, ha már nagy nehezen átjött, hogy rendesen megnézze a gyereket.

2022. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen érdemes lenne tisztázni a félreértést, mielőtt elmérgesedik a helyzet. A férjed jelezze anyósodnak, hogy a covid miatt (vagy bármi, de a covid mindenre jó kifogàs most, ha nem akartok egy teljes vitát felvàllalni, vagy a kötelező gyerekoltások a másik), ti nem viszitek látogatni a gyereket, ők tudnak jönni, ha akarnak.


Amúgy tényleg a kismamát próbálják tehermentesíteni az első időszakban, ezért mennek a rokonok, hogy ne kelljen kocsiban cipelni a gyereket.


Ha 300 méterre laktok, akkor azért jò kérdés, hogy mi a kényelmesebb, ha anyós jön át és véletlenül túl hosszan marad vagy ha ti mentek át egy-egy séta alkalmával és amikor elég volt, akkor felállsz és jössz.


Nekem úgy tűnik, hogy vagy anyósod rettenetesen kényelmes, vagy mindannyian hetek óta magatokban fortyogtok és nem tudjátok hogyan mondjátok meg a másiknak, hogy bunkón viselkedik.

2022. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Én azt veszem le, de javíts ki ha tévednék kérdező, hogy anyósodat nem nagyon izgathatja a gyerek. Ebből vettem le:


"Mindig hívjuk, hogy jöjjön el, eddig kétszer volt hajlandó pár percre. Egyik alkalommal az előszobáig jött, a cipőt se vette le."


300 méter nem távolság, simán oda tudna gyalogolni. Meg mi az hogy elvárja hogy ti menjetek? Hát pont arról szól ez az időszak, hogy a vendégek mennek a kismamához, hogy ne a kismamának kelljen a kicsivel pakolni, felöltöztetni, stb. Főleg hogy járvány van, hát gondolkodjon már a vénasszony. Én így is félteném nehogy az ajándék mellé valamelyik rokon a covidot is hozná, nem hogy én vigyem "idegen" helyekre... ki tudja hogy takarítanak stb.

2022. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
90%

Véletlenül se vidd te a babát. Ha akarják látni,tudják hol laktok. Nem is értem,hogy lehet nagyobb gyerekeket összehasonlítani egy újszülöttel. ?

Már most borítékolható,hogy mindig a másik unokák lesznek a fontosabbak. Erre sajnos készülj fel,de ne alázkodj meg anyósodnak.

2022. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez sajnos már most látszik. A két nagyobb lesz a kedvenc, a kisebb meg le lesz xarva, már most megkülönbözteti őket a vénasszony.
2022. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon egyszerű. Te is hoztál "szabályokat" a családodból meg az anyós fejében is vannak szabályok újszülöttes kérdésben. A klassz az, hogy az anyja dönti el a gyereknek, anyósod vitte anno a sajátját oda és akkor amikor akarta, meg most te kérdező viszed -jelen esetben nem viszed- a tiédet.

Egyébként nonszensz az egész. Írta valaki, hogy lesznek még itt bajok, hát egyetértek vele. Nekem olyan, mintha hatalmi harcot kezdene kreálni. Egy támogató közösségben minimum lenne, hogy ha te így szeretnéd akkor nálad így csináljuk. De nem, ki nyer ma, hogyan sikerül még ebben a kérdésben is betörni a menyemet, hogy a saját gyerekével se rendelkezik szabadon.

2022. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
7%
Ugyan árulja már el valaki, hogy pontosan hogy különbözteti meg őket a "venasszony"? Azon a tényen kívül, hogy a kérdező gyerekéhez elment, a másik kettőt meg viszik hozza? Mert itt bizony csak és kizárólag pozitív megkülönböztetés van ám a kérdező gyerekének javára.
2022. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!