Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekünk kellene vinni a gyereke...

Nekünk kellene vinni a gyereket mutogatni?

Figyelt kérdés

Hét hetes a babánk. Anyósom eddig kétszer látta. Mindig hívjuk, hogy jöjjön el, eddig kétszer volt hajlandó pár percre. Egyik alkalommal az előszobáig jött, a cipőt se vette le. Kb 300 méterre lakik, nem beteges, kifejezetten jó állapotban van. Férjem szerint azt várja el, hogy mi menjünk hozzá.

Férjem testvére és az éllettársa azonban még egyszer se látta a babát. Ők is közel laknak, hívtuk már őket is többször, de mindig az a válasz, hogy majd meglátják mikor érnek rá.

Tegnap anyósom mondta a férjemnek telefonban, hogy illene már sógoromèknak is megmutatni a babát, elvinni oda.

Másoknál ez hogy működik? Komolyan nekünk kellene vinni a babát? Én úgy voltam vele eddig, hogy a babát látogatni helybe kell jönni.



2022. jan. 31. 06:55
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem még mindig az van, hogy mindannyian magatokban pukkadoztok.


Amúgy, ha anyósoddal nem lehet beszélni, akkor elmondom, hogy én mit csinálnék. Előre megbeszélném vele, hosszan részletezve, hogy hogyan kell kitakarítani, hogy babakompatibilis legyen. Felhívnám egyszer előző este, hogy akkor ugye kitakarított. Aztán aznap reggel is, utána séta előtt szólnék, hogy indulunk. Utána egy órával később szólnék, hogy volt egy kis balesetünk, de most már tényleg indulunk.


Odaérnék, levetkőztetném a gyereket, a steril holmikon, amit hoztam. Miközben megkérném, hogy a baba miatt tekerje fel a fűtést. Ott lennék 10-15 percet, ami alatt kb. levetkőzteted a gyereket majd felöltözteted majd haza is mennék. Kifejtve, hogy mennyire örülsz, hogy sikerült túllendülnötök ezen, és persze, ha ő nyitott rá, hogy minden nap takarítson, akkor holnap is jöttök, mert neked megér ennyi kellemetlenséget és erőfeszítést.

2022. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
92%

3 eset lehetséges

1. Nem nagyon csíp téged és a babára sem kíváncsi igazán

2. Ostoba, bunkó és egy maradi elvet vall, miszerint kisbabát hurcolászunk mutogatni, és nem fordítva.

3. Hatalmi fitogtatás, hogy ő majd megmondja a tutit, a szokást.

Amúgy nem értem mire a nagy felhajtás sógorékat illetően, meg mi ez a többes szám, hiszen a pali elvált. A gyerekek nincsenek vele, csak az új nője.

A férjed se egy nagy családfő/férfi, ha ennyi a véleménye, hogy az anyja elvárja. Tudassa anyukával, nálatok, meg amúgy az emberek 99%-nál meg más a szokás.

Hagyd a fenébe a banya egy bunkó!

2022. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
86%

31#

Eszembe jutott a Hófehérke mese, a gyönyörű rózsa, szép piros alma, és mind mérgezett. Minden elismerésem:DDD Le a kalappal :DDD

2022. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
92%

Anyós szerint ő maga a fejedelem a rokonságban, nehogy már ő emelje fel a nagyságos hátsóját és menjen másokhoz, menjenek csak mások hozzá. Kisbabával is, mert az jár neki.

Arra is feljogosítva érzi magát, hogy megmondja, ki mit csináljon, azaz vigyétek ti a babát a sógorodékhoz.

Ideje lepattintani anyóst a magas lóról.

Ha pedig inkább az a helyzet, hogy azt hiszi, tényleg egy kisbabát kell hurcolni a rokonokhoz, nem pedig a rokonoknak menni látogatóba, akkor határozottan fel kell világosítani, hogy ez másképp működik. Akkor is, ha az ő idejében még másképp volt.

2022. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt se írta senki hogy világ csodája. Már megint a végletek, de szerintem direkt csinálod. 😂 Egy normális családban kíváncsiak az unokára, vagy ha nem hát nem, de akkor nem puffognak hogy a szülő hova viszi vagy épp nem viszi a pár hetes babát.
2022. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell vinnetek sehova, de nem értem, hogy minek probléma, hogy 7 hetes babához még nem jött el az egész család!

Eleve 6 hétig nem is ajánlják nagyon, hogy idegenek között legyen.

Bőven ráérnek még megnézni. Anyós meg ezek szerint már 2x volt. Mégis mennyiszer kéne? Legyen ott naponta a néhány hetes babánál?

Szerintem ti is furák vagytok. Nem kell sehova se vinnetek megmutatni, de elvárni sem kell, hogy mindenki hozzátok menjen szinte azonnal.

2022. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
86%

Én azt látom, hogy igazából itt a kérdező tök feleslegesen hergeli saját magát és harap az anyós minden vélt vagy valós kijelentésére.


Nyilván, anyósnak sem kellene bele okoskodni a dolgokba, de szerintem szimplán csak el kellene engedni az egészet.


Meg kell mondani, ha jönni szeretne jöjjön. Ha meg nem jön, akkor duzzogjon magában, hát kit érdekel?

2022. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
100%
Vannak bajok anyósodéknál. Biztos, hogy nem vinném. Nekem lenne unokám, állandóan az ajtóba állnék 😅 mondjuk ez meg a másik véglet 🙂
2022. febr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Nehogymar még ti vigyétek a babát! Jöjjenek ők ha akarnak basszus. Nálunk november végi a kicsi. 2 hét után jöttek el megnezni utana azt akarták h vigyük el karacsonykor még 6 hetes lett volna pont. Hát megmondtam h majd húsvétkor. Ne szorakozzanak már....nekik sokkal egyszerűbb menni mint nektek a kicsivel....nem szeretem az ilyen hozzáállást
2022. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!