Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekünk kellene vinni a gyereke...

Nekünk kellene vinni a gyereket mutogatni?

Figyelt kérdés

Hét hetes a babánk. Anyósom eddig kétszer látta. Mindig hívjuk, hogy jöjjön el, eddig kétszer volt hajlandó pár percre. Egyik alkalommal az előszobáig jött, a cipőt se vette le. Kb 300 méterre lakik, nem beteges, kifejezetten jó állapotban van. Férjem szerint azt várja el, hogy mi menjünk hozzá.

Férjem testvére és az éllettársa azonban még egyszer se látta a babát. Ők is közel laknak, hívtuk már őket is többször, de mindig az a válasz, hogy majd meglátják mikor érnek rá.

Tegnap anyósom mondta a férjemnek telefonban, hogy illene már sógoromèknak is megmutatni a babát, elvinni oda.

Másoknál ez hogy működik? Komolyan nekünk kellene vinni a babát? Én úgy voltam vele eddig, hogy a babát látogatni helybe kell jönni.



2022. jan. 31. 06:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
94%

19-re:

És mellékesen tegyük hozzá, hogy amit a kérdező hozott otthonról, az a szabály van a lakosság körében elterjedve. Én pl. nem is hallottam olyanról, hogy az újszülöttet hurcolnák körbe a rokonságban. Itt nem egyszerűen arról van szó, hogy az anyós fejében más szabályok vannak, hanem hogy az anyós (meg a sógorék is) úgy csinálnak, mint akik a Holdból pottyantak ide.

2022. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
4%
Nem értem miért olyan nagy nyűg hogy egy hét hetes babához nem szaladgálnak sűrűn. Majd fog ha már nem csak alszik, pisil-kakil meg nyáladzik a gyerek.
2022. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%
22, mert azt elvárnák hogy a babát vigyék a rokonsághoz. Itt kezdődik a sz.rkavargatás...
2022. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
87%
Hát ne vigyék. Fejletlen immunrendszerű gyereket nem hurcolászunk, és örülünk mint állat ha anyós se jár a nyakunkra napi szinten. Főleg hogy némelyik akkor is körbenyalja a gyereket ha taknya-nyála egybefolyik olyan beteg.
2022. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
24, en sem vinném. Aki kívancsi rá eljön, aki nem az nem.
2022. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi, ahogy az utolsó mondja. Aki meg nem fogja fel mennyire könnyen megbetegedhet egy csecsemő.. hát ahhoz is kell egy IQ szint. Normális ember nem várja el a baba húzgálását.
2022. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem badarság az, hogy szabály van. Az én időmben pl. engem cipeltek, mert a nagyszülők nem voltak akkoriban mobilok, télen nagyapám meg a pannóniával nem igen ment.

Amikor nekem lett gyerekem, mi mentünk látogatni, meg viszont is.


Nálunk inkább az volt a probléma, hogy szóljanak, ha jönnek, ha pedig szólnak, ne kelljen a 2 órás késésükre várni.


De neked ilyen rokonok mellett nincs szükséged ellenségekre.

2022. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából az a helyzet, hogy abban van igazsága anyosomnak, hogy ha így is úgy is járkálunk, miért esik nehezemre bemenni hozzá.

Ez igaz, minden nap sétálunk a babával. De valahogy akkor is azt érzem, hogy na ne már, még én tukmáljam a gyereket rá. Ő nem hívott egyszer se még magához, hanem amikor mi mondjuk neki, hogy jöjjön, akkor ez a válasza, hogy ha sétálni tudunk menni, oda is tudnánk menni.

Teljesen az jön le nekem, hogy nem izgatja a gyerek, kb csak a rend kedvéért mondja ezt is, hogy menjek én be hozzá.

2022. jan. 31. 10:09
 29/39 anonim ***** válasza:
33%

Mit kell már megint bele esni a szélsőségekbe, hogy valamelyik anyós naphosszat a szülők nyakán ül meg nyomul? Senki nem beszélt erről, meg hogy a babán kéne lógnia… normálisan mehetne babanezobe ha látni akarja, ennyi.

Aki meg az újszülöttre nem kiváncsi, mert “nem csinál semmit”, az nagyobb korában se akarjon babázni. Ha csak az tetszik a nagyinak, mikor mondhatja hogy “gyere a mamához”, “mosolyogj a mamája” meg hogy a gyerek neki produkálja magát, akkor így járt.

2022. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
15%
Jaj, jaj. Oké hogy a szülőknek világcsodája ha pislog a baba, a többség meg nem tud vele mit kezdeni. Ne legyünk már álszentek....
2022. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!