Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen gyakran jártok a...

Milyen gyakran jártok a pártok családjához? Szemét vagyok, hogy nem szeretnék minden hétvégét a vőlegényem családjával tölteni, hanem közösen programozni vagy a kis lakásunkban elleni? Egyre jobban felemészt ez a dolog.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék én lenni a házi sárkány, de egyszerűen már nem lehet kibírni.

2022. ápr. 25. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
91%
És arra sincs igénye a parodnak hogy barátokkal is csináljátok programot? Én akkor “csaptam az asztalra” mikor már rendszeresen nem tudtunk részt venni baráti eseményeken sem.
2022. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod, hogy segíteni kell a szüleinek, ez egy kicsit árnyalja a problémát. Alap esetben nem mennék hetente. Ha csak nagyobb a kert, mint a szülők vállalni tudnak, akkor biztos van valaki, aki az útiköltség feléért letolja fűnyíróval (vegyék kisebbre a művelt részt.)

Ha egészségi probléma miatt kell a segítség, akkor a helyzet már árnyaltabb.

Amikor az én anyósom szorult segítségre, minden hétvégén mentünk (Budapest-Salgótarján). Amikor ez nem volt elég, akkor fogadtunk ápolónőt, két. három hete mentünk le. később megpróbáltuk magunkhoz venni, de akkor már 24 órás felügyeletet igényelt, kerestünk neki megfelelő intézetet.

2022. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
90%

Nem járok hozzájuk mert nem jövök ki velük.

27 éves vagyok, 5 éve vagyunk együtt a párommal. Kb 4 éve voltam a családjánál utoljára. Beszélni se szoktam velük.

2022. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
91%

A szüleidnek hogy esik az, hogy őket nyilván sokkal ritkábban látogatod - hiszen a fix hétvégi program miatt idő se lenne rá - de a párod szüleidhez folyton szaladgáltok?

Durva, hogy ennyi éve tűröd csendben, hogy semmi szabadidőd meg magánéleted nincsen. De már mindegy ha így alakult. Annyit tudsz tenni, hogy megmondod a párodnak, hogy innentől kezdve vagy megmondja nekik, hogy ritkábban fogtok menni, vagy menjen egyedül.

Ha ez nem opció a párodnál, hanem erőszakoskodik, hogy márpedig te is menjél, akkor gondolkodj el rajta, mit keresel ilyen ember mellett.

Ha anyuciék nem bírják a kerti munkát, ne csinálják, vegyék meg a boltban ami kell, ahogy rengetegen csinálják.

2022. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Az az igazság, hogy a terület amit művelni kell, a páromra maradt mert nincs testvére- apukája, nagypapája idős ezért csak ő tud segíteni a kertek, földek művelésében.

En megertem az ő helyzetet, mert én is biztosan segítenem a csaladomat, de viszont már ahogy írtátok páran, annyi esemény, közös program rovására ment az egész, hogy a kapcsolatban szinte csak ezek miatt dolgok miatt van veszekedés.

Az ő nézőpontja, hogy segítenie kell és másképp nem tudják megoldani. Sokat engedek, de mostanra kezdek belefáradni.


Belül saját magam örlődöm, mert nem szeretnék egy kiállhatatlan meny(asszony) lenni, de azért mindennek van határa.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat :-)

2022. ápr. 25. 11:14
 26/72 A kérdező kommentje:
24- es 100% neked.
2022. ápr. 25. 11:16
 27/72 anonim ***** válasza:
86%

Jogos az igényed.

A párod szülei felől meg szerintem nekik ez a természetes, nekem apósom nőtt fel egy kis faluban, szegről-végről a fél település rokon, na ott is mindig volt valami. 😁 De gyerekként a férjeméknek is fix volt a vasárnapi ebéd az apai nagymamánál. Anyósom meg szeret tyúkanyó lenni, ő akkor boldog ha otthon vagyunk mi, a férjem húga meg neki a párja, és ott nyuzsog esetleg meg pár rokon is. 😀

De megértik, hogy nekünk is kell magunkra/barátokra idő, pláne hogy ők olyan messze laknak hogy jobban megéri ha úgy megyunk hogy ott is alszunk…

2022. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
88%

"Az ő nézőpontja, hogy segítenie kell és másképp nem tudják megoldani."


Mondd, ha összeházasodtok és családot alapítotok, mi fog történni? Majd a kisbabával (vagy több kicsi gyerekkel) felpakolva kell utazgatnotok? Vagy te otthon ülsz a gyerekekkel egyedül, amíg ő anyuékhoz szaladgál segíteni?

Ilyeneken is gondolkoznod kellene, nem csak azon, ami most van.

2022. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:
Utolsó, pontosan ezeken gondolkodom manapság.
2022. ápr. 25. 11:22
 30/72 anonim ***** válasza:
90%
A szueliddel szemben se fair, ha emiatt őket kevesebbet láthatjátok.
2022. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!