Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen gyakran jártok a...

Milyen gyakran jártok a pártok családjához? Szemét vagyok, hogy nem szeretnék minden hétvégét a vőlegényem családjával tölteni, hanem közösen programozni vagy a kis lakásunkban elleni? Egyre jobban felemészt ez a dolog.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék én lenni a házi sárkány, de egyszerűen már nem lehet kibírni.

2022. ápr. 25. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudják művelni a földjüket, akkor adják el vagy adják ki bérbe. Nem is értem. Ha a párod nem mezőgazdasággal foglalkozik, akkor nem mindegy? Örökölni majd 20-30 akár 40 év múlva fog. Addig lesz egy másodállása amit ingyen végez? Mert most tulajdonképpen ez van.
2022. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
93%

25: "Az az igazság, hogy a terület amit művelni kell, a páromra maradt mert nincs testvére- apukája, nagypapája idős ezért csak ő tud segíteni a kertek, földek művelésében."


Ezzel egy bibi van!

Hogy ez így nem működik!

Ha a párod akarja rendben tartani a földeket, akkor költözzön oda, és legyen ez a foglalkozása. És persze szerezzen ilyen irányú szakképzettséget, mert különben egy csomó dologból ki lesz zárva, hiába ért hozzá.

De az, hogy van egy főállása, és hétvégén rohan 100 km-re, hogy rendben tartsa a földeket, ez nem működik. Ha a helyben élők (szülei, nagyszülei) nem bírják, akkor el kell adni a földeket, maximum egy kiskertet kell hagyni (ami nyilván amúgy is van a háznál).

De tudom, hogy ez a legtöbb idős embernél érzelmi kérdés, úgyhogy föl se lehet ilyet vetni, mert garantált a halálos sértődés.


Összegezve: Ha a párod ki akar ebből lépni, meg akarja húzni a maga határait, saját magánéletet akar, akkor garantáltan össze fog balhézni a szüleivel. És a szülei meg fogják a párját (vagyis téged, kérdező) is utálni.

Ha pedig a párod nem akarja mindezt megtenni, akkor köztetek fog egyre nőni a feszültség, mire végül sok-sok veszekedés után szétváltok.

Vagy mindezt előre felismerve kilépsz a kapcsolatból, és az elmúlt 6 évet lehúzod a WC-n. Hát, ez se könnyű.

Megmondom őszintén, csöppet sem irigyellek, de pont ezért ezt az első fél-egy évben rövidre kellett volna zárni.

2022. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
92%

Biztos hozzá akarsz menni anyuci pici fiához? Mikor fog neked segíteni gyereket nevelni? Mikor éltek? Üljetek le sürgősen, mert ez nagyon nem normális így, hogy rohan oda és dolgozik! Nem fogja bírni! Mi lesz családosan? Viszitek a pereputtyot? Vagy oldd meg egyedül? Pihen eleget? Van életetek?

Sok a kérdés, amit nektek kellene átbeszélni, nem itt! Nem normális a helyzet, találjatok nekik jobb elfoglaltságot, minthogy párod csicskaként műveli nekik a földet!

2022. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
88%

Nemtetszés a szülők felől biztos hogy lesz, rosszabb esetben veszekedés is. Ha megegyeztek a paroddal, ne úgy kommunikálja hogy neked eleged van, hanem hogy ez a ti kettőtök döntése. De lehet először a nagy “bejelentés” helyett azzal prbalkoznek, mikor hívnak, hogy “most nem lesz jó, mert XY-nak megyunk a szulinapi bulijaba, aztán meg közös mozizást terveztünk”. És akkor nyilván a szülinap miatt nem mondhatja hogy jaj azt lehet csinalni máskor is. Meg az is lehet, hogy ennyi is átmegy nekik a rendszeren, bár nem valószínű. 😅


Akkora kertet/földet vállaljanak, amit elbírnak, ez nem is kérdés.

Ha pedig gyereketek lesz, csak nehezebb lesz ahogy írták is.

Majd kicsit később erre akarsz visszaemlékezni, hogy de jó fiatalkorom volt, anyosnal ültem minden hétvégén…

Én azt a megoldást sem tartom jónak hogy a párod ugyanúgy járjon te meg ne menj (neked most se lenne kötelező), mert akkor se tudtok együtt lenni.

2022. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:
32! Szívemből szóltál! :(
2022. ápr. 25. 11:56
 36/72 anonim ***** válasza:
38%

Soha, nem is ismerem a férjem szüleit.

Nekem nincs szükségem nemszeretem látogatásokra, úgyhogy nem is szoktam ilyesmikkel tölteni az időmet.

2022. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
91%

Párom nővérééket szeretem, velük havonta szoktunk találkozni.

A szüleit ki nem állhatom, már fél éve hogy rájuk se néztem. Párom akkor megy hozzájuk mikor akar, de őket nem akarom látni.

2022. ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy hogy néz ki egy ilyen hétvége? Párod kint dolgozik te meg? Bent segítesz anyosnak? Beszélgettek?

Bárhogy is, ez eléggé tarthatatlan hosszútávon .

2022. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
95%

Ebből a kapcsolatból most kell kilépni nem pedig 10 év múlva 2 gyerekkel.

Én agybajt kapnék ha az lenne az életem hogy hétvégente rohanok anyóshoz/ szülőkhöz. Viszont nem is ragadtam volna bele egy ilyen kapcsolatban 6 évig.

2022. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
93%
Menjen egyedül. Ezt csináltam én is, aztán szerencsére mikor a 2. gyerekkel terhes lettem, megszűnt a dolog. Utáltam az ottani téblábolást, mindig kérdezni, mit segítsek. Aztán lett egy melóm, örültem, hogy 7vgn is dolgozni kell és ez megszűnt.
2022. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!