Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom ellenzi a költözést,...

Anyósom ellenzi a költözést, folyamatosan vita van emiatt, nem tudom már mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történet kicsit bonyolult.

A férjem és az én családommal is szerencsére nagyon jó a viszony. A férjem családjáv közel lakunk egymáshoz, sokszor találkozunk is.

Az öcsém pár évvel fiatalabb nálam, borzasztó jó anyagi körülmények között él. Igazából a problémám innen is fakad. Kint él Dubajban 3 éve, saját cége van. A szüleim 1 éve költöztek ki. Felajánlotta, hogy mi is menjünk ki. Tudna munkát is biztosítani. Igazából nagyon szívesen mennénk is. Főleg a gyerekeink miatt akik még kicsik és sokkal jobb életet élhetnének mint most.

A férjem is hajlana rá... Itt jön a de... A férjem szülei ki vannak ettől készülve. Hogy minek. Itt is jól élünk. Felesleges elmenni innen. Hülyeség, borzalmas ötlet stb stb.

Olyan lelki terrornak teszik már ki a férjem, hogy napi szinten vita van már emiatt.

Nem tudom már mit tegyek.


ápr. 1. 18:59
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
90%
Nektek lenne könnyebb. Nekik mitől lenne az?
ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Attól, hogy ezt csinálják nekik mitől könnyebb?
ápr. 1. 20:05
 13/57 anonim ***** válasza:
34%
El kell magyarázni, hogy kipróbáljátok. Illetve ma már nem olyan horror a repjegy, hogy ne találkozhatna évente többször is a család.
ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
Ezt mondtuk már. Hogy többször tudunk mi is jönni. Ők is tudnak jönni. Azért nem a világ másik végére megyünk el.
ápr. 1. 20:09
 15/57 anonim ***** válasza:
42%

Egyrészt egyetértek, ti tudjátok, mi jó a családotoknak, csak az öregek sajnálkozása miatt ne maradjatok itt.

Az viszont nem igaz, hogy mehetnek utánatok vagy ti jöttök látogatni és ugyanolyan lesz. Ha ti jöttök, akkor átutazók lesztek, ezer dolgotok lesz, így a rokonok már előre azt sajnálják, amikor újra elmentek.

És ha ők nem utazó típusú emberek, akkor a nehezen gyűjtött pénzüket nem repjegyre fogják költeni, nem fognak ezer kilométert repülni azért, hogy idegenként tapogatózzanak nagyon messze. Emiatt ezzel ne vigasztaljátok őket.

Tudom, mert a testvérem is nagyon messze költözött, de mondta, hogy bármikor szívesen lát majd. Persze, csakhogy én azt az összeget nem egy útra szánnám, mert kijön belőle 4-5 másik nyaralás vagy egy nagyobb kitűzött cél finanszírozása. Megmondtam neki is, hogy az ő döntése miatt nem fogom másképp súlyozni a kiadásaimat. Elköszöntünk és valószínűleg élőben nem látom többé.

ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
83%

Dubaj 6 óra repülővel és a Wizzair jegyek nem elérhetetlen árúak. A gyerekek kapnak anyanyelvi szintű angol nyelvtudást a suliban. Egy teljesen más oktatási rendszert.

És bármikor vissza lehet költözni.

Sok sikert. Ne hagyjátok ki.

ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Azért igyekszem a szüleim/tesóm példájából kiindulni. Hogy ha jönnek haza, akkor mindig mindenre van idő. Fél évente haza járnak, illetve mi is voltunk már kint párszor.

Persze a férjem szüleit nem tudom, annyira ellene vannak az egésznek, hogy erről nem is lehetett beszélni.

ápr. 1. 20:43
 18/57 anonim ***** válasza:
32%

Hát, könnyen beszélsz, a te családod ott lesz, ők làthatnak majd rendszeresen titeket meg az unokákat, ők meg kvázi, mint ahogy mások írták, elveszítik a gyerekeiket és unokáikat.


Most ilyen alapon, ha tényleg jól éltek, minek mentek és miért nem laktok a te csalàdodtól tàvol? Ja, mert az meg neked sz*r.


Őszintén megnondom, megértem az anyósodat. Majd mikor a te gyerekedet meg unokáidat nem làtnád tőbbé, csak évi egyszer, megértenéd.


Azt se csodálom, hogy a családod okolja, de komolyan. Ez van. Egy normális szülő sem örülne ennek, csak te lesz*rod, mert neked ott lesz a családod.

ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

Mert ahhoz képest nem élünk jól. Évente egyszer el tudunk menni nyaralni amire egész évben spórolunk. Folyamatosan azért figyelni kell arra, hogy mit mire költünk, az oktatás katasztrófa... Soroljam meg?

A férjem szülei megalkuvók. Egész életükben egy munkahelyen dolgoznak még mindig. Nem akarnak menni sehova, úgy vannak vele, hogy ennyit adott az élet és kész.

ápr. 1. 20:48
 20/57 anonim ***** válasza:
70%

Elhiszem, hogy anyósék nem örülnek, de hogy bárkit hibáztatnak, meg lelkileg zsarolják a kérdezőt és a férjét, az viszont szemétség.

A felnőtt gyerekeknek sajátéletük van, egyszer élnek, ha ki akarják próbálni magukat máshol, akkor ezt nem szabad elvenni tőlük, támogatni kell, nem pedig megnehezíteni.

Azért ne menjenek a kérdezőék mert anyós nem szeret utazni?

ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!