Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom ellenzi a költözést,...

Anyósom ellenzi a költözést, folyamatosan vita van emiatt, nem tudom már mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történet kicsit bonyolult.

A férjem és az én családommal is szerencsére nagyon jó a viszony. A férjem családjáv közel lakunk egymáshoz, sokszor találkozunk is.

Az öcsém pár évvel fiatalabb nálam, borzasztó jó anyagi körülmények között él. Igazából a problémám innen is fakad. Kint él Dubajban 3 éve, saját cége van. A szüleim 1 éve költöztek ki. Felajánlotta, hogy mi is menjünk ki. Tudna munkát is biztosítani. Igazából nagyon szívesen mennénk is. Főleg a gyerekeink miatt akik még kicsik és sokkal jobb életet élhetnének mint most.

A férjem is hajlana rá... Itt jön a de... A férjem szülei ki vannak ettől készülve. Hogy minek. Itt is jól élünk. Felesleges elmenni innen. Hülyeség, borzalmas ötlet stb stb.

Olyan lelki terrornak teszik már ki a férjem, hogy napi szinten vita van már emiatt.

Nem tudom már mit tegyek.


ápr. 1. 18:59
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
87%

Ez így van, de ahogy írtad, valamit valamiért: neked meg azt kell a költözésért elfogadnod, hogy ők így reagálnak.


De ismétlem: ne nekünk magyarázkodj, jó-e elmenni, hanem azt értsd meg, hogy ha ők így reagálnak erre, akkor nem fogod tudni megváltoztatni a gondolkodásukat, bármit teszel vagy mondasz. El kell fogadnod, hogy ez van, majd a férjed helyreteszi őket, ha szeretné, nem a te dolgod leneccselni ezt a szüleivel.

ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
79%

Más nem marad, minthogy majd megbarátkoznak ezzel.

Ez az ő szülői hiányosságuk, hogy zsarolják a gyereket.

Biztosan minden szülőnek baromi nehéz lehet, ha a gyereke közli, hogy elköltözik egy másik országba, és jó ideig csak az online kapcsolattartás marad. DE! Az igazi jó szülő a gyerekét támogatja, nem így viselkedik, mint anyósodék. A saját lelki részét lemeccseli magával, a gyerekét meg támogatja. Félti, de reméli, megtalálja a számításait.

Az én apám is ilyen, mint anyósodék. Én nem külföldre, csak másik megyébe költöztem az akkor még csak barátommal (már férjem). Olyan cirkuszt lecsapott, külön azért, hogy merünk albérletbe menni, majd utcára kerülünk. Otthon kell maradni gyűjtögetni, stb.

Szóval sírva költöztem el, hogy ilyen borzalmasan viselkedett. De aztán megemésztette, és ő közeledett. Főleg, hogy látta, igenis boldogulunk.

Szóval remélem, anyósodék is így lesznek. Ha a kiköltözésig nem is enyhülnek, majd legkésőbb az első újbóli találkozásra újragondolják a dolgokat.

ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
76%

Az anyóséknak ebbe SEMMI beleszólása, jó lenne, ha a férjed leállítaná őket.


Ezt az érzelmi zsarolást én is megkaptam, sőt, a költözésem után IS. Aztán megmondtam, hogy vagy befejezik, vagy egy ideig nem beszélnek velem, mert én ezt a fajta manipulációt nem vagyok hajlandó eltűrni.

Nem fejezték be...

ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
89%
Azt kell el dönteni hogy neked és a családodnak mi a legjobb,ha ez kint van külfödön akkor ott,anyós pajti meg majd megérti idővel,és ez a mindennapos veszekedést nem éri meg.Hidd el én is most ugyan ilyen cipőbe járok költözünk és anyósom miatt elég sok vita volt férjemmel,de sikerült vele megértetni.A legjobbakat.
ápr. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
7%

Mert a cégében fogunk dolgozni.


Aztán nehogy arcraesés legyen a nagy családi buliból, mert te meg a férjed nem annyit kerstek majd, mint a tesó, aztán jön a balhé.

ápr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
#45 soha nem fogok annyit keresni mint az öcsém.
ápr. 2. 07:34
 47/57 anonim ***** válasza:
83%
Hány évesek a gyerekek?
ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
78%

De akkor sem szabad így viselkedni egy szülőnek!

Támogatni kellene a gyerekét mindenben!

Nem tudom néhány hozzászóló melyik bolygón él, de nagyon el vannak varázsolva.

Én ennél sokkal kevesebb miatt is elküldtem anyósomat a búsba.

ápr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
4%

48, azért mi csak annyit látunk belőle, hogy a kérdezőék a nagy gazdagságot látva le akarnak lépni. Én nem feltételezem látatlanban senkiről, hogy rosszat akar a gyerekének, szóval simán benne lehet, hogy anyós iseri őket. Tudja, hogy a fia pl nem a munka hőse, szívesen szólogat be mondjuk másoknak, könnyen lehet, hogy repülni fog hamar, akkor mit csinál? Vagy tudja róluk, hogy nulla nyelvismeretük van, nem is túl képzettek, rokonnak alja munkát végezni sose jó...


valahogy ezekről nem szól a kérdés, és nem gondolom, hogy valami szuper beosztásba mennének a több diplomájukkal, mert akkor azért itthon se nyomorognának.

ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

#47: 3 és 5 évesek.


Kedves 48#-as. Mert nem erről szól a kérdés amiket te felsoroltál.

Hogy ki miként, milyen beosztásban és hogy fog dolgozni.

Senki nem fog alja munkát végezni, ezt nem tudom miből szűrted le.

ápr. 2. 08:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!