Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom ellenzi a költözést,...

Anyósom ellenzi a költözést, folyamatosan vita van emiatt, nem tudom már mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történet kicsit bonyolult.

A férjem és az én családommal is szerencsére nagyon jó a viszony. A férjem családjáv közel lakunk egymáshoz, sokszor találkozunk is.

Az öcsém pár évvel fiatalabb nálam, borzasztó jó anyagi körülmények között él. Igazából a problémám innen is fakad. Kint él Dubajban 3 éve, saját cége van. A szüleim 1 éve költöztek ki. Felajánlotta, hogy mi is menjünk ki. Tudna munkát is biztosítani. Igazából nagyon szívesen mennénk is. Főleg a gyerekeink miatt akik még kicsik és sokkal jobb életet élhetnének mint most.

A férjem is hajlana rá... Itt jön a de... A férjem szülei ki vannak ettől készülve. Hogy minek. Itt is jól élünk. Felesleges elmenni innen. Hülyeség, borzalmas ötlet stb stb.

Olyan lelki terrornak teszik már ki a férjem, hogy napi szinten vita van már emiatt.

Nem tudom már mit tegyek.


ápr. 1. 18:59
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
27%

És akkor most mit vársz?


Akkor is durva, ha az ember gyereke ilyen távolságra költozik. Laktunk pár évig Németországban, az még nincs is messze, haza is jártunk évi 3-4 alkalommal, de nyilván teljesen totál más a kapcsolat Skypeon tartva, mint élőben. Főleg az unokákkal.


De mondom, úgyis lesz*rod, mert a te szüleid ott lesznek, a férjedé meg kit érdekel nyilván. Tenni meg azt tudod, hogy elfogadod, hogy ők ebbe kb. belepusztulnak

ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
5%

Nem is értem hogy lehet ebből napi szinten vita.

Felhív minden nap, hogy jaj ne menjetek?

ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

Nem a szüleim miatt megyünk, mert ők ott vannak.

Az meg, hogy a szüleimet meg az öcsémet hibáztatják az nonszensz. Ő felajánlotta, a mi dolgunk, hogy élünk e ezzel a lehetőséggel vagy sem.

ápr. 1. 20:53
 24/57 A kérdező kommentje:

#22 igen, pontosan így. Mivel gyakorlatilag heti többször beszélünk telefonon... Vagyis azóta velem már nem beszél mert az én családom a szemét. A férjemet minden nap hívja és mondja.

De amúgy nem is az van, hogy kvázi egyedül maradnak. Mert a férjemnek van 4 testvére, és van a mi gyermekeinken kívül 4 unokájuk.

ápr. 1. 20:55
 25/57 anonim ***** válasza:
92%

Mikor terveztek kimenni? Dubajba azért nem annyira egyszerű, vízum, házbérlet, iskola stb.

A hőség miatt nyáron úgyis itthon leszel a gyerekekkel 2 hónapot. Mindenki így csinálja (személyes tapasztalat). Teljesen más, mint ha másik EU-s országba mennétek ki.

ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:
Nyáron költöznénk ki. A tesóm addig amit tud elintéz. Mint lakás bérlés stb.
ápr. 1. 21:03
 27/57 anonim ***** válasza:
27%

Rezidens vízum nélkül Dubajban nem lehet lakást bérelni.

Kezd néphergelő kamunak tűnni az egész

ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
Az öcsém a cége nevére bérli a lakást nekünk. Mert a cégében fogunk dolgozni.
ápr. 1. 21:12
 29/57 anonim ***** válasza:
30%

A te anyádék könnyen csábítanak, együtt lesztek. De gondold át a párod szüleinek helyzetét...kicsit érezd át.

Remélem öreg korodra a te gyereked is az unokáiddal több ezer km-re költözik, és max évente egyszer látod őket, meg képen. Onnantól kezdvr gyakorlatilag egyedül leszel, nincs többet gyereked.

ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Ha tudnám hogy a gyerekem könnyebben tud másik országban boldogulni és egy 100x jobb életet élni... Szomorú lennék, de támogatnám.

És ahogy mondtam nem maradnak egyedül.

ápr. 1. 21:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!