Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én voltam a bunkó?

Én voltam a bunkó?

Figyelt kérdés

lassan 2 éve együtt vagyok a barátommal, ebben az évben fogunk ballagni el középiskolából. a barátom tényleg az a srác, akit minden lány/nő kívánhat magának, tényleg rendes, tisztességes, hűséges és látszik külső szemmel is hogy szeret. na de nem ez a lényeg.

a barátom szülei elváltak, édesanyjával él már lassan 8 éve. régen nagy szegénységben éltek, sokszor nem volt mit enni otthon. a barátom apja elhagyta az anyját egy fiatalabb nőért, amíg együtt laktak bántalmazta őt fizikálisan (barátomat "csak" verbálisan).

a barátomból tényleg egy olyan ember lett, aki meg lett nevelve, hamar fel kellett az előbb elhangzottak miatt nőnie. az apjával nem tartotta a kapcsolatot egészen idáig.

lement a szalagavató és hoppá apósjelölt megkereste hirtelenjéből a barátomat. barátom akkor tanult vezetni, az apja egyből felajánlott neki egy autót, hogyha lesz jogsija akkor átiratja majd az ő nevére. nekem ez kicsit gyanús volt, hogy a semmiből megjelent az apja.

nem szoktunk róla beszélni, néha szóba jött beszélgetések közben (pl. hogy ha ő engem/akármilyen nőt akármikor megverne akkor hívjam rá a rendőröket vagy szúrjam le mert az a legalja). egy ilyen beszélgetésünk igazán megmaradt, amikor a barátom szülinapi bulija nem úgy sikerült, ahogyan terveztem. elkezdtem sírni, hogy sajnálom hogy nem tudjuk úgy megünnepelni, ahogyan azt akartam (kettesben, otthon, cukin vagy valami) és ezen meghatódott. életemben egyszer láttam őt sírni idáig és ez aznap volt. elsírta magát, mert látta azt mennyire bánt engem az egész dolog és hogy mennyire érdekel engem az ő szülinapja és a saját apja annyit sem bír üzenetben elküldeni hogy "boldogot".

pár napja találkoztam először az apjával. barátom meg egy pár haverja a lakást festették ki és valamihez kellett egy fúró. mivel az apósjelölt felvette a kapcsolatot a barátommal és az anyósjelölttől megtudta, hogy kell ez-az a festéshez, adott fúrót a barátomnak. ezzel semmi baj nem lenne alapból, ha nem tudnám milyen volt régen.

apósjelölt rám sem nézett, hiába köszöntem, nem köszönt vissza az elején, itt tudtam, hogy semmibe vesz. negyed órán keresztül beszélgettek talán a festésről (mert ebben dolgozik az apja) és végül kezet fogtak. barátom haverjához is beszélt aki velünk volt, vele is kezet fogott. rám csak rám nézett, végignézett tetőtől talpig mintha valami bohóc lennék, én meg hát nem szépen néztem rá. tudok olyan szemekkel nézni, amiben látszik az akaratlanul is ottlévő düh és méreg. köszöntem neki, hogy helló, ismételten nem köszönt vissza. barátom nem hallhatta, hogy köszöntem és csúnyán rám nézett, hogy miért nem köszöntem. nem mondtam erre semmit, nem akartam vele ilyesmin összeveszni. ha nem is köszöntem volna neki, akkor szerintem nem én lettem volna a bunkó. ismétlem, rám sem nézett az apja, figyelmen kívül hagyott egész végig (de a barátom haverját nem, vele szépen beszélgetett).

a barátom anyjával más a helyzet, ő nagyon szeret engem. első találkozásunknál ő volt az, aki bemutatkozott.

ebben az esetben jogos az, hogy a barátom rám szólt? nem azért, de ha engem nem tisztel meg, az nem zavarna. tulajdonképpen az zavar, hogy szerintem a barátomat át akarja verni. barátom egy dolgozó, egész jó pénzt kereső ember. gondolom apja megtudta és próbálna belőle ezt-azt kicsikarni. nem véletlen akarja a kocsiját a nevére iratni, ezzel-azzal segíteni. tudni illik a barátom apja fia volt régen és nagyon fájt neki belátni azt, hogy egy idióta az apja. én nem hiszek abban, hogy kötelező mindenkinek egy második esélyt adni. olyan, mintha egy gyilkosnak megbocsájtanék. senki sem bocsájtana meg egy gyilkosnak. mondhatom ezt akár olyanra is, aki bántalmazott és kihasznált mást. aki egyszer olyat tett, az máskor mással is meg fogja tenni.

szerintetek ebben az esetben, amit leírtam jogos volt az, hogy nem próbáltam meg az apósjelölttel beszélgetni és hízelegni neki ha rám sem nézett? (inkább itt az zavar, hogy a barátom rám szólt, miután az apja elment)



ápr. 13. 23:09
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
90%

Akármilyen a leendő após, te akkor is a leendő menye vagy, és nem biztos, hogy első találkozáskor megfelelő le hellózni. Párod haverja más, ebbe most nem mennék bele.

Természetesen nem kötelező szeretned, meg lehet róla a véleményed, pláne mivel ismered az előéletét is. De a párodnak nem tilthatod meg, ha akarja, újra jóba lesz a faterjával. Lehet ő úgy van vele, hogy megérdemel még egy esélyt. Ne képzelj be előre dolgokat, lehet, csak újra jóba akar lenni a fiával, minden féle hátsó szándék nélkül.

ápr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

#9

már elnézést. köszöntem neki, rám sem nézett. így hogy adjam meg neki a tiszteletet?

az hogy régen náluk mi volt tényleg nem az én dolgom, de a barátom életének nagy részére hatott, ergo úgy érzem, hogy foglalkoznom kell vele, ha úgy adja a sors.

#8: nem, nem találkozott vele sosem, de mindegy.

ápr. 14. 00:18
 13/42 anonim ***** válasza:
81%
"köszöntél", de hogy xd. Én a helyében még rád sem néztem volna az őszintét megvallva, vagy megkérdeztem volna a többieket hogy ki ez a kislány aki csak úgy le hellóz. Ez meg tényleg nagyon gyerekes hogy jajj nem találkozott vele sose akkor ő miért köszönhet úgy én meg nem, senki nem mondta még neked hogy magaddal foglalkozz, ne másokkal? Férfiaknál ez egyébként is másabb dolog, tehát ez meg a másik xd
ápr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
95%
Akkor párod haverja is bunkó volt mert le hellózta. Bunkó voltál te is mert le hellóztad. Bunkó volt a párod is mert lehurrogott téged hogy miért hellóztad le (miért nem köszöntél). Szóval bunkók vagytok mindannyian. Ettől most jobb? :D
ápr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
96%
Ja, lemaradt hogy após is bunkó mert nem hellózott neked vissza*
ápr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
36%

Mekkora szexista itt mindenki, jesszus. Komolyan, azért bunkó a lány mert lehellozta, de a haver hello-ja az más, meg az nem bunkó, meg biztos ismeri régebbről? Nemár! :D

Igen, valóban nem illendő ilyen szituációban odadobni egy helót, de a barátod apja is egy paraszt, ha a haversráctól nem vette rossz néven, tőled meg igen. Az autó névre iratasaval meg vigyázzon a barátod, szépen vissza lehet élni vele, ha csak kihasznàlnà a fater a srácot.


De ez csak a rossz előítélet mondatja velem is a leirtak alapján, simán lehet,hogy tényleg megprobaljak kijavitani a kapcsolatukat. Ebbe pedig nem szolhatsz bele igazabol. Támogasd a barátod, akárhogy dönt, állj mellette, jogos hogy rád szólt, ha neki kellemetlen volt. Támogasd, ne "megmenteni" próbáld, nyilván a megérzésid kozolheted vele szépen kedvesen óvatosan, de a döntést hagyd meg neki .

ápr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
86%
Leendő após... Édes kincsem, gyere vissza 5 év múlva, sehol nem lesz a cukimuki, minden nő álma fiúcskád.
ápr. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
83%

"nem nagyon érdekel hogy tetszett-e neki hogy helloztam. mindenki hellozott neki. a parom is meg a haverja is. én nem fogok imákat zengeni neki, azért mert a fia barátnöje vagyok."


Elég egyértelmű, azért nem köszönt vissza, mert ő annyit látott, hogy jön egy vadidegen, fia korabeli kiscsaj, és letegezi, ráadásul egy félvállról odavetett "hello"-val. Persze hogy a fia tegezi, a haverjának meg nyilván felajánlotta a tegeződést.

Nem imákat kellett volna zengeni, simán jó napot kívánni (és bemutatkozni, ha a párodnak nem esett le, hogy neki kellett volna téged bemutatni).

Valahogy így: "Jó napot kívánok, én X.Y. vagyok, a fia barátnője". Hidd el, visszaköszönt volna.

ápr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%

Igen, elsősorban te. Foghegyről odavetsz neki egy hellót és nem érted, mi vele a gond?


Én viszont tényleg nem értek valamit: mi köze ehhez a fúrónak, szülinapon síró álompasinak, stb? Miért kell ekkora mese mellé?

ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel a csajjal nincs minden rendben.


Kedves válaszolók, ti ezt hogy látjátok?


Idejön, idehány több tonna szöveget, egyetlen egy vessző vagy pont nélkül. Már jojózik a szemem.


Csöpög belőle a rosszindulat, persze próbálja magát fényezni, de nem sikerül.


Bőlére ereszti, hogy miért sz@r az apuka, miért jó a kishapsi, na meg persze miért angyal ő maga, de még így se tudja elrejteni, hogy mennyire suttyú kis nő.


Erre a 20.válasz körül már rég rájöttünk, de még mindig neki áll följebb.


Kedvesem, ezt úgy hívják, hogy f@szerdő.

Azzal a kemény 18 éveddel te egy felnőttet se hellózhatsz le csak úgy, max ha megengedik.

Ha meg ez a megvetésed jele volt, ne csodálkozz, ha visszakaptad.

A tojáshéjat még azért várd meg, míg leesik a fenekedről!

ápr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!