Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is a páromnak van...

Szerintetek is a páromnak van jobb meglátása erről?

Figyelt kérdés
Nemrég a párommal beszélgettünk arról, hogy hogyan kellene majd indítanunk a közös életünket, ha én elvégeztem az egyetemet (még nem élünk együtt). Én azt javasoltam, hogy ne maradjunk a városban, sőt még a megyébe se, hanem menjünk más helyre, ahol talán több lehetne a lehetőség és bérelnénk egy kis albérletet. Ő most előállt azzal, hogy ő ha nem muszáj nem megy el a szülei házától, én túl naiv vagyok, ha azt hiszem, hogy két fizuból majd tudunk gyűjteni esetleg egy házra, bútorokra, gyerekvállalásra...Szerinte sokkal jobb lenne, ha náluk laknánk 1-2 évig és spórolnánk. Kicsit ledöbbentem, mert én úgy voltam, hogy csak ketten, semmi közösködés senkivel. A szülei felújították a lakást és nemrégiben az anyja felajánlotta a páromnak, hogy náluk lakhatunk, ha úgy akarjuk, hisz az emeleti rész a miénk lehetne. Talán még bele is mennék, viszont az emeleten nincs konyha, se fürdőkád/zuhanyzó/mosógép...Szeretem amyósékat, de ismerem is őket, megvan a szokásuk, rutinjuk, rigolyáik és nem tudom hogy közösködés mennyire szülne konfliktusokat? Anyós imád sütni, főzni, de nem szeretném, ha mindig csak ő főzne, de félek megsértődne, ha esetleg a fia már nem enné az ő főztjét vagy valamit nem ennénk meg, mert nem mi fizettük ki. Szerintetek működőképes lenne a dolog? Tapasztalatokat, véleményeket kérnék az ügyben :)

2013. aug. 17. 18:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%

Én semmi pénzért nem laknék szülőkkel, senkiével (kivéve ha beteg és ápolni kell, de az más kérdés). Ebben szerintem neked van igazad. De abban sajnos a párodnak van igaza, hogy két fizuból sincs remény lakásra összespórolni a pénz, nulláról, belátható időn belül.


De szerinte a leglényegesebb az, hogy a kapcsolatban nem csak ő van, hanem te is - kell olyan megoldást találni, ami neked is jó, nem csak beleegyezel, hogy ne legyen vita.

2013. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%
Munka miatt felesleges nyugatra költöznötök... Semmi nincs itt :(
2013. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a többiek válaszát, de van tapasztalatom e téren.

Mi hasonlóképpen kezdtük az életünket. Diploma után a párom szerint a lehető legjobb megoldás ha az anyjáékhoz költözünk, és így tudunk spórolni. Legalább azt megspóroljuk amit az albérletre fizetnénk. Az anyjáék nagy telken laktak, és a nyári konyha mellé építettek egy szobát, és fürdőszobát is. Így bár egy telken de külön házban élhettünk.. Belementem, mert azt mondtam hogy végül is külön laknánk, és kedvelnek engem, ahogy én is őket. Na igen, kedveltek mert jó ha 3 hetente egyszer pár órát náluk voltunk vagy ünnepek alkalmával együtt voltunk pár órácskát.

De merőben más pár órát eltölteni mosolyogva mint állandóan ott lenni.

Külön laktunk de mégsem. Spóroltunk, de mégsem.. (hisz ha már ott lakunk kéne egy csomó fát venni télre, szálljunk már be a disznó tápba hiszen disznóvágáskor bőven kapunk mi is húst stb)

Nemcsak az anyósoméknak vannak rigolyái, hanem nekünk is. Míg én szerettem éjfélkor is olvasni, tévét nézni (hétvégén) addig anyósomék nem, és volt hogy átjöttek, hogy "azt hittük elaludtatok, és ég a lámpa.. Gondoltunk szólunk hogy ne menjen az áram feleslegesen. Amikor a párom minden napját ott kezdte vagy ott fejezte be. Hiába mondtam hogy én is főzök kávét ha ez kell neki.. de akkr is átment az anyjáékhoz.

Minden jó kapcsolatban előfordul hogy a 2 ember összekap valamin. Hát persze hogy jöttek kioktatni, hogy mégis mi jogon emelem fel a hangomat?? A végén már úgy éreztem hogy legyek hálás hogy ott élhetek, mert ott semmi nem az enyém.. de miért nem építünk még 2-3 szobát oda?? A gyerekek miatt ha lesznek majd??

3 évig éltünk ott, pedig csak 1 évről volt szó.. De minél tovább maradtunk annál nehezebben fogta fel a párom hogy menni kell, és külön kell élni. Szerinte jó így ahogy van...

Végül már nyílt viták voltak anyós és köztem.. Nekem elég is volt.. Én elköltöztem, a párom sértve érezte magát, így a kapcsolatunk megromlott.

Már régen nem élünk együtt. Azt hogy a 3 év alatt több százezer forintomat buktam el, nem zavar.. Nevezem tabulópénznek. De az elvesztegetett 6 évemet nagyon bánom...

Jó tanács: Ne költözz oda, mert a két generációs együttélésből soha nem származik semmi jó...

2013. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

12-es: Tényleg? Hát pedig úgy látjuk még mindig jobb ott az életszínvonal... nem tudom, olyan bizonytalan az egész..hiába tervezgetek, ha teljesen másképp fog alakulni....még van időnk ezen agyalni :)

Utolsó : sajnálom, hogy neked így alakult...én kicsit másabb helyzetből indulok, mert én már elég régóta járok napokra, akár hetekre anyósék házába, ráadásul anyóssal akár órákig el tudunk beszélgetni, nagyon szeretem..após, hát ő külön story, amolyan székely típus....Az eszem azt mondja próbáljuk meg, ha nagyon rosszul érezném magam, akkor közölném a párommal, hogy én lépek, vagy jössz vagy maradsz, de szerintem jönne... :) A szívem meg azt mondja menjünk külön és majd lesz valahogy, hitelt úgyis fel kell venni, bár az nem mindegy mennyit...

2013. aug. 17. 19:29
 15/30 anonim ***** válasza:

Oké persze kell a hitelt csak azt sem adják szép szóra.

A lakás értékének minimum 30 % kell önerőnek, így 10 milliós lakáshoz minimum 3 millió önerő kell. Azt sem könnyű összespórolni albérlet mellett.

2013. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy feltételekhez kötött...apukámmal beszélgettem erről, szerinte is a páromnak van igaza és kijelentette, hogy ha kijártam az egyetemet kapok tőle egy millió forintot a házra, amolyan spórolás, kiskorom óta gyűjtik...nagyon meghatódtam :) addig is feladunk pár lottót, hátha... :D
2013. aug. 17. 19:41
 17/30 anonim ***** válasza:
20%
diplomás asszisztens? gyógytornásszal jobban jártál volna de mindegy
2013. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

Kizárt, hogy működjön.

Neked ugye szex után mindig meg kell mosakodnod, most képzeld már el milyen ciki, hogy minden egyes menetről tudomást szereznek "anyósék"...

2013. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
39%
De hülye vagy utolsó.
2013. aug. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
74%
Miért? Tudod te milyen ciki, mikor jól tudja két másik ember, hogy most miért volt ez az 1 perces tusolás??
2013. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!