Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is a páromnak van...

Szerintetek is a páromnak van jobb meglátása erről?

Figyelt kérdés
Nemrég a párommal beszélgettünk arról, hogy hogyan kellene majd indítanunk a közös életünket, ha én elvégeztem az egyetemet (még nem élünk együtt). Én azt javasoltam, hogy ne maradjunk a városban, sőt még a megyébe se, hanem menjünk más helyre, ahol talán több lehetne a lehetőség és bérelnénk egy kis albérletet. Ő most előállt azzal, hogy ő ha nem muszáj nem megy el a szülei házától, én túl naiv vagyok, ha azt hiszem, hogy két fizuból majd tudunk gyűjteni esetleg egy házra, bútorokra, gyerekvállalásra...Szerinte sokkal jobb lenne, ha náluk laknánk 1-2 évig és spórolnánk. Kicsit ledöbbentem, mert én úgy voltam, hogy csak ketten, semmi közösködés senkivel. A szülei felújították a lakást és nemrégiben az anyja felajánlotta a páromnak, hogy náluk lakhatunk, ha úgy akarjuk, hisz az emeleti rész a miénk lehetne. Talán még bele is mennék, viszont az emeleten nincs konyha, se fürdőkád/zuhanyzó/mosógép...Szeretem amyósékat, de ismerem is őket, megvan a szokásuk, rutinjuk, rigolyáik és nem tudom hogy közösködés mennyire szülne konfliktusokat? Anyós imád sütni, főzni, de nem szeretném, ha mindig csak ő főzne, de félek megsértődne, ha esetleg a fia már nem enné az ő főztjét vagy valamit nem ennénk meg, mert nem mi fizettük ki. Szerintetek működőképes lenne a dolog? Tapasztalatokat, véleményeket kérnék az ügyben :)

2013. aug. 17. 18:31
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
azt mondták, hogy a gyógytornászok még kevesebbet kapnak...de mindegy, mert nem bántam meg, eddig tetszik a sajátom :)
2013. aug. 17. 20:40
 22/30 A kérdező kommentje:
18-as: van mosdó az emeleten, ergo víz is, remélem most megnyugodtál :)
2013. aug. 17. 20:42
 23/30 anonim ***** válasza:
át kéne menni Ausztriába ott szeretik a nővéreket vagy háziápolás ugy hamarabb összejönne a saját lakás. Gyógytorikat arrafelé nagyon keresik. Több lehetőség van nekik privátban is. Ált asszisztenssel már Dunát lehet rekeszteni.
2013. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
nem ápolónő leszek, hanem Röntgen, CT és MR asszisztens....
2013. aug. 17. 20:49
 25/30 anonim ***** válasza:

Közös lónak túros a háta. Az anyós és meny közötti legfőbb ütközőpont 1. a konyha, 2. a fürdőszoba!

A legjobb anyós is házisárkánnyá válhat, ha beköltöznek a felségterületébe. Az egyetlen fürdőszoba is sok konfliktus forrása lehet. Megpróbálnám meggyőzni a páromat, hogy az együttélés egészségtelen.

2013. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"soha ne költözz olyan helyre ahová anyósod/anyád papucsban át tud menni" 4év tanulópénz a SAJÁT anyám mellett,és ezt érzem a legigazabb mondásnak a világon...

Szerencsére anyósom érti ezt,és ő megmondta,h nagyon szeret és támogat minket,de hozzájuk lakni nem jöhetnénk max. egy fél évre...Fontosabb a jó viszony annál,h megspóroljak 5ezret,mert ahogy írta valaki,csak a kajába beszállni,csak ebbe beszállni,meg abba is illene,és már kb. ki is fizettétek az albérletet..

2013. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Helló. Szerintem jobban járnátok, ha arra az egy-két évre inkább külföldre mennétek dolgozni. Találnátok mindketten munkát (pl. először állásközvetítőn keresztül). Lehet, hogy elsőre nem szakmában tudnátok elhelyezkedni, de félretenni tudnátok. A szülőkkel lakni szerintem gázos.
2013. aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Jó, hát nekem mindegy, a ti dolgotok, de a mosdó az emeleten még nem oldja meg a szex utáni problémát.

Oda nem elég a kézmosó, tusolni kell utána.

De ti tudjátok.

2013. aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Persze a párod is jól gondolkodik, de ezek a többgenerációs sztorik nem szoktak működni!
2013. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) A külföldi meló az jó ötlet lenne, csak félek, hogy ha pl 1-2 évig kint lennénk nagyon nehezen tudnék visszarázódni a szakmámba és nehezen vennének fel. Mindenesetre köszönöm, igazatok van, a legjobb mindig külön, de hát pénz nélkül nem sokra megyünk ezzel.
2013. aug. 24. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!