Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg anyósom,...

Miért nem érti meg anyósom, hogy nem viheti templomba a lányunkat és nem tömheti vallásos dolgokkal a fejét? Te engednéd hozzá egyedül?

Figyelt kérdés

Férjemmel bár meg vagyunk keresztelve,de mindketten ateisták vagyunk,engem így neveltek,férjemet vallásosan,de sosem lett az,ő sem hisz ilyenekben.

Azt valljuk,hogy mindent saját erőnkből érünk el,megdolgozunk érte. (és nem az isten segít meg).

Anyósom már akkor kiakadt,amikor megmondtuk,nincs templomi esküvő, mégjobban amikor megszületett a lányunk,és nem kereszteltük meg.

Most 4 éves,ovis szünet volt,először hagytuk anyósnál,3 napra,húsvétra mentünk érte.

Hazafele elkezdte mesélni,hogy templomban voltak,és hogy anyós olyanokat mondott neki,hogy nem az számít hogy mennyit dolgozunk,mennyi mindent érünk el az életben,nem a család számít,hanem isten imádata,őt kell szeretni,és majd megsegít,és a túlvilágon vár a megváltás,ez az élet csak átmenet,majd ha meghal,akkor lesz csak jó.És hasonló dolgokat.

Már elég messze jártunk,nem fordultunk vissza,telefonba mondtam el a magamét,mégis hogy képzeli,mi nem erre tanítjuk.

Erőteljesen gondolkozok,hogy amíg hatással tud rá lenni,mert kicsi,addig egyedül nem hagyom vele.

Vélemény?


2014. ápr. 22. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
34%
20-as szánalmas vagy. A hittannak és az erkölcstannak semmi köze egymáshoz. Butaságokat ne terjessz.
2014. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 anonim ***** válasza:
56%
Hogyne lenne köze egymáshoz, nézd meg a kettő mintatervét.
2014. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ettől nem kell félni, teljesen normális dolog a vallásosság.


Azt írod: "Azt valljuk,hogy mindent saját erőnkből érünk el,megdolgozunk érte. (és nem az isten segít meg)."

Gondold végig, melyik volt a te Érdemed, amiért megdolgoztál:

- megszülettél

- családba születtél, adott szülőkkel

- ide születtél, oktatást kaptál


- a munkádat el tudod végezni, mert

- tudsz olvasni és írni,

- nem vagy értelmi fogyatékos, sem testi

- nincs háború

- nem szenvedtél balesetet


A te álláspontod is legalább annyi sebből vérzik, mint amit a vallásról gondolsz. Miért baj, ha a lányod megismer más látásmódot is, és valóban eldöntheti, hogy akar-e ateista, avagy hívő lenni? Esetleg a lányod megkérdezi majd, mi a véleményetek, meg lehet és kell beszélni vele.

Gondolkodó embereket kell nevelni, akik tudják, miért hisznek, avagy miért nem hisznek. Ez nem válik senkinek sem kárára.

2014. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
69%

#20 "Kérdező akkor ti mikulást, karácsonyt meg húsvétot sem ünnepeltek? "


Húsvétot, karácsonyt lehet vallási felhozatal nélkül is ünnepelni, ahogy mi is tesszük. Ilyenkor az a fontos, hogy együtt legyen a család, nem pedig az, hogy a vallásban mi történt.

2014. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem lehet ismertetni a vallasossaggal, de nem ugy, ahogy az anyos teszi! Amikor kirandultok, templomot latogattok, akkor teljesen normalis dolog Istenrol beszelni, na de olyat mondani, hogy halal utan lesz csak jo??? Arra nem gondol a kedves anyos, hogy a gyerek egyszer szomoru lesz valami miatt, aztan majd kart tesz magaban, hisz ha meghal, akkor jobb lesz? Nagyon komoly sulya van a szavaknak ebben a korban, ok meg nem tudnak szelektalni. Es mivel ezt a kislanyotok mondta vissza, igy biztos lehetsz benne, hogy igy is ertette. Egy szo mint szaz, nem engednem felugyelet nelkul.
2014. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem semmi baja nem lesz a gyerekednek, ha a nagymama elviszi templomba. Te pedig otthon elbeszélgetsz vele arról, amit a nagymama mond, és így formálhatod a gyerek véleményét.


(Megjegyzem, az ateizmus nem jobb semmivel a vallásosságnál. Az is egy vallás, ami a semmiben hisz.)


Én is vallásos iskolába jártam, aztán mégsem lettem istenhívő, de kinyílt a világ egy kicsit jobban, mintha csak egyfélét hallottam volna.


Egyébként a férjed sem lett vallásos, pedig őt születésétől fogva anyósod nevelte, ugye?

2014. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 A kérdező kommentje:

A húsvét nekünk csak egy hosszú hétvége,amikor együtt van a család.

A karácsony a szeretet ünnepe.

A mikulásnak manapság már nem sok köze van a valláshoz.


És szerencsére a hittan nem kötelező,van erkölcstan,ami sok iskolában inkább osztályfőnöki óra,ahol nem tömik tele a gyerek fejét.


23-as: majd ha elég nagy lesz hozzá,akkor megismeri a valásoakt,de ehhez nem a 4 éves kor a megfelelő.És nem csak a katolikus vallást fogja megismerni,hanem az összes többit.

És nem arról az oldaláról,hogy várjuk a megváltást,addig csak vegetáljunk,és imádkozzunk,hanem vallástörténetileg,mert vannak elég szép mesék,láttam közelről gyerekbibliát.

2014. ápr. 22. 11:46
 28/104 meme23 ***** válasza:
74%
Igen, van aki vasárnaponként ott ül a templomban az első sorban, morzsolgatja a füzért, közben két-három férfival is csalja a férjét, veri a gyerekeit, ott csal, hazudik ahol tud. Hogy is van ez magyarázza el nekem valaki, mélyen vallásos.
2014. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
50%

"A mikulásnak manapság már nem sok köze van a valláshoz."

Miért talán nem Szent Miklós viszi az ajándékot még az oviba is.


Én sem vagyok az a hú de vallásos, de soha nem értettem aki annyira ellene van, mi baja vele. Gyereknek kára nem lesz belőle, akkor nem mindegy ha a nagyinak fontos.

2014. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, azzal nem értek feltétlenül egyet, hogy anyósod azonnal, és mindent a kisgyerek nyakába zúdított, kihasználva az alkalmat, pláne úgy, hogy tudhatta, hogy kifejezett szándékotok ellen való ez.

DE! Egy 4 éves, bár kicsi, sokkal több dolgot be tud fogadni, mint hinnéd. A feltámadás és a passió egyes elemei nem különösebbek, mint a népmesei hősök természetfeletti megnyilvánulásai, csodái, materialista szemmel nem magyarázható jelenségei.

Gyereket nem szabad burokban nevelni. Ha templomba bemész vele, előbb-utóbb meg fogja kérdezni, miért ekkora ház az, miért világít a piros fény, ki az a "bácsi" a kereszten és össze fogja hozni a megfeszített Krisztust a karácsonyi Jézuskával. És így tovább. Semmi rosszat, nem neki valót nem tanul ebből, ráadásul a kultúra, az ünnepek és a hétköznapok összefonódásai miatt sem tudod kiiktatni az ismereteket a jelen életéből. Ha nem Ti meséltek neki erről, akkor a nagyi, vagy egy másik ovis, vagy akárki a játszótéren. Minél inkább elhallgatod előle, lehet, hogy annál kíváncsibbá teszed.

Ahogy hozzáálltok, hogy, ha érett lesz rá, ő dönthet, korrekt. De a döntéshez alapvetően ismeretek kellenek.

2014. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!