Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg anyósom,...

Miért nem érti meg anyósom, hogy nem viheti templomba a lányunkat és nem tömheti vallásos dolgokkal a fejét? Te engednéd hozzá egyedül?

Figyelt kérdés

Férjemmel bár meg vagyunk keresztelve,de mindketten ateisták vagyunk,engem így neveltek,férjemet vallásosan,de sosem lett az,ő sem hisz ilyenekben.

Azt valljuk,hogy mindent saját erőnkből érünk el,megdolgozunk érte. (és nem az isten segít meg).

Anyósom már akkor kiakadt,amikor megmondtuk,nincs templomi esküvő, mégjobban amikor megszületett a lányunk,és nem kereszteltük meg.

Most 4 éves,ovis szünet volt,először hagytuk anyósnál,3 napra,húsvétra mentünk érte.

Hazafele elkezdte mesélni,hogy templomban voltak,és hogy anyós olyanokat mondott neki,hogy nem az számít hogy mennyit dolgozunk,mennyi mindent érünk el az életben,nem a család számít,hanem isten imádata,őt kell szeretni,és majd megsegít,és a túlvilágon vár a megváltás,ez az élet csak átmenet,majd ha meghal,akkor lesz csak jó.És hasonló dolgokat.

Már elég messze jártunk,nem fordultunk vissza,telefonba mondtam el a magamét,mégis hogy képzeli,mi nem erre tanítjuk.

Erőteljesen gondolkozok,hogy amíg hatással tud rá lenni,mert kicsi,addig egyedül nem hagyom vele.

Vélemény?


2014. ápr. 22. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
36%

Persze ateista magyarazat a legjobb

Nagymama majd xegyszer meghal es vege megeszik a kukacok.

Na pont ez kell egy 4 evesnek hallani

Ateista vilagnezet kemeny es kiabrandito es szomoru gondolj arra lesz majd halal a kozeletekben mit mondasz neki??

Soha nem tennem ki a gyerekem ennek.

2014. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 A kérdező kommentje:

" nem az számít hogy mennyit dolgozunk,mennyi mindent érünk el az életben,nem a család számít,hanem isten imádata,őt kell szeretni,és majd megsegít,és a túlvilágon vár a megváltás,ez az élet csak átmenet,majd ha meghal,akkor lesz csak jó"


Ezt a lányom jegyezte meg,anyós így mondta neki,vagy valahogy nagyon hasonlóan,a lányomnak a gyorsmemóriája jobb mint az enyém,pláne ha közben már dühöngök magamban.

A lányom olyan kérdéseket tett fel,hogy akkor mi a férjemmel minek dolgozunk,majd segit az istenke,meg majd ha meghal,akkor kap tabletet,mert most attól lenne boldog? (most az a mánia,hogy kell neki is,mert másnak is van,de még nem kap)

2014. ápr. 22. 12:44
 43/104 anonim ***** válasza:
74%

Engem is vitt mamám mikor kicsi voltam templomba, ha nála voltam. Mondjuk mindig is utáltam, soha nem értettem már 5-6 évesen se, hogy minek imádkoznak meg stb. itt az emberek, mikor nem ettől függ az ő életük.

Szóval valahogy elszenvedtem ezeket az alkalmakat, és ha nem muszáj, nem is megyek a mai napig templomba.

Na de nekem a mamám sosem beszélt ilyen baromságokat, hogy csak a halál után a jó meg imádni kell Istent meg ilyen hülyeségek. És ilyet szerintem senki ne is jelentsen ki, nem csak gyereknek ne, felnőttnek se. Mert senkit nem érdekel, hogy te megszállott vallás fanatikus vagy. Úgyhogy egy gyerek fejét ne tömje már a saját elmeháborodottságával. Mondd meg neki, ha nem tud normális lenni a gyerekkel, akkor nem is fog vele találkozni. Azt majd ezt is köszönje meg az imádott Urának és Istenének :)

2014. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 A kérdező kommentje:

Alig 3 hónapja halt meg anyukám.

A lányomnak elmondtam,hogy a mama beteg volt,és el kellett mennie,már nem jön vissza,de az emlékeinkben örökké él,szeretett minket nagyon.

Hamvasztva lett,kukacok nem eszik.

A sírjához kivittük,temetésre nem,ahhoz kicsi.Vagyis tt látni nem is,de ahhoz igen,hogy lásson engem és nagypapáját kicsit összezuhanni.

De a sirhoz kivittük,elmondtam neki,hogy ez egy olyan hely,ahol a mamára szokás emlékezni,kihozni virágot.

Ennyi,elfogadta.

2014. ápr. 22. 12:48
 45/104 meme23 ***** válasza:
74%
Vajon hányan lehetnek a magukat itt vallásosnak beállító emberek között az általam említett álszentek? Ugyan is lepontozták azt a válaszomat, hogy a vallásos embereket tisztelem, az álszenteket megvetem! Akkor ez is úgy van mint feleségem kolléga nője? Minden misén ott van. Saját elmondása és szavai szerint azért: mert olyan jó s-gge van a papnak. Látom itt is jelen vannak ezek a "vallásos" személyek nem kis számban.
2014. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
38%

meme23


Az egész ország tele van ilyen emberekkel, nem kell ezen meglepődni. :)

És itt most nem csak az álszent vallásosokra gondolok, hanem en bloc azokra, akiknél nyolc különböző dolog az, amit gondolnak, amit mondanak és amit végül tesznek.

2014. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
70%

Amikor megismerkedtem a mostmár férjemmel, akkor ő nem járt templomba, én viszont igen. Sosem hívtam, de valahogy szeretett volna velem eljönni. Semmit nem eröltettem rá, ha kérdezgetett dolgokról, én válaszoltam.. végül valahogy mégis fontos lett neki, elején lehet csak azért, hogy velem legyen, de ma mar talán azt látom, hogy ő is jobban belemélyült a dolgokba.

Szerintem, tiszteletben kellene tartania az anyósodnak a kérésedet. A vallás amúgy is egy olyan kényes kérdés, ami nagyon sok embert megoszt, és csak akkor van értelme, ha az ember tényleg teljes szabad akaratból köteleződött el mellette. Ha felnőtt korában nem zavarna, ha a lányod mégis egy vallásos utat választana, az mindenképp tiszteletre méltó. Ha ő arra vágyik, úgyis utat fog találni hozzá.

2014. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
79%

"lesz majd halal a kozeletekben mit mondasz neki??"


Az igazságot? Egy gyereknek szerintem nem akkora sokk, ha ezt elmagyarázod, hogy meghalunk, oszlunk, ez szimpla biológia. A felnőtteknek nehéz ezt elfogadni. A vallások történetei igazából megnyugtató mesék a felnőtteknek.


Ateista vagyok, és azt hittem, amint elveszítek valakit, aki fontos volt nekem, "megtérek". Elvesztettem valakit, nem tértem meg, de megértettem, miért hisznek sokan a mennyországban. Sokkal megnyugtatóbb a gondolat, hogy látni fogod egyszer a szeretett embert, mint az, hogy vége, ennyi volt, eddig volt része az életemnek, innentől nem létezik.

2014. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy melyik egyház tanítja ezt:

"És nem arról az oldaláról,hogy várjuk a megváltást,addig csak vegetáljunk,és imádkozzunk," ?

2014. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
79%

Beszélj az anyósoddal, vagy méginkább a férjed beszéljen vele. Az még elfogadható lenne ha csak elvitte volna egy misére hogy lássa a gyerek hogy az milyen, de a túlvilágról meg megváltásról beszélni egy 4 évesnek... Szerintem elmebeteg dolog és fel is kavarhatja szegényt.


Bőven elég az ünnepekről annyi hogy Jézuska hozott ajándékokat (erre az én 4 éves unokahugom azt mondja hogy "nem!! te vetted!" :) ), aztán vagy elhiszi, vagy nem.


Sajnos több elviselhetetlen vallásos nénit ismerek mint ahány nem vallásost, így nekem is megvan a véleményem. Ha ennyire hitt volna a tanulásban mondjuk, nem kéne most panaszkodnia.

l22

2014. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!