Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg anyósom,...

Miért nem érti meg anyósom, hogy nem viheti templomba a lányunkat és nem tömheti vallásos dolgokkal a fejét? Te engednéd hozzá egyedül?

Figyelt kérdés

Férjemmel bár meg vagyunk keresztelve,de mindketten ateisták vagyunk,engem így neveltek,férjemet vallásosan,de sosem lett az,ő sem hisz ilyenekben.

Azt valljuk,hogy mindent saját erőnkből érünk el,megdolgozunk érte. (és nem az isten segít meg).

Anyósom már akkor kiakadt,amikor megmondtuk,nincs templomi esküvő, mégjobban amikor megszületett a lányunk,és nem kereszteltük meg.

Most 4 éves,ovis szünet volt,először hagytuk anyósnál,3 napra,húsvétra mentünk érte.

Hazafele elkezdte mesélni,hogy templomban voltak,és hogy anyós olyanokat mondott neki,hogy nem az számít hogy mennyit dolgozunk,mennyi mindent érünk el az életben,nem a család számít,hanem isten imádata,őt kell szeretni,és majd megsegít,és a túlvilágon vár a megváltás,ez az élet csak átmenet,majd ha meghal,akkor lesz csak jó.És hasonló dolgokat.

Már elég messze jártunk,nem fordultunk vissza,telefonba mondtam el a magamét,mégis hogy képzeli,mi nem erre tanítjuk.

Erőteljesen gondolkozok,hogy amíg hatással tud rá lenni,mert kicsi,addig egyedül nem hagyom vele.

Vélemény?


2014. ápr. 22. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
55%

elöre bocs, ha offolom a kérdést, de amit a 24-es irt, hát ne haragudj, de ez szégyen.. az a minimum, hogy a gyerek tisztában legyen, hogy mi is a Karácsony, Husvét, Mindenszentek..

hogy a husvét nem az ajándékozásrol, a csokitojás keresésröl szol..hanem a feltámadásrol, el lehet ezt magyarázni egy 4 évesnek az ö szintjén.

annak idején a nagymamám minden vasárnap vitt a templomba és minden este elmondtunk egy imát. nem lettem se istenhivö, se vallás fanatikus.

közel 30 évesen évente1- 2 szer elmegyek a templomba ennyi, de szerintem az a minimum, hogy egy gyerek is tisztában legyen azzal, hogy miröl szolnak ezek az ünnepek. éltem Ausztriában egy ideig (egy családnál dolgoztam, és minden héten mentünk a templomba a gyerekekkel, az akkor 3 évessel és 5 évessel), nagyon tetszett az ottani megközelités a vallást illetöen. külön gyermekeknek szolo misék vannak, a gyerekeknek a saját szintjükön magyarázzák el, mi, hogyan, miért történt, a pap beszél, a gyerekek közben rajzolgatnak, énekelnek, fel-fel figyelnek, mintha mesét hallgatnának, a mise után a szülök süteményeket visznek és közösen elfogyasztják azt, mindeközben a gyerekek -adventi koszorut készitenek, vagy husvéti tojást pingálnak..ünneptöl függöen.

szerintem ebben, amit a nagymama "müvel" nincs különösebben kivetni valo, kellene anyukának is egy kicsit beszélgetni a gyerekkel erröl a témárol, ugy ahogyan azt itt már leirták, nem helyböl elutasitani, hanem megmagyarázni..

2014. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
35%
Nekem meg az fáj hogy ateisták neveltek és ateisták között élek. Ennél már csak az lenne rosszabb ha álszentek vennének körül. Nincs itt gond, nagymama szereti az Istent meg az Egyházat, át akarja adni az örömét, Te meg add át az anyagiakat, ne foglalkozz a vallással, ez már beteges, ha ateista vagy minek ez a nagy tiltakozás? Mi történhet? Hiszen már általatok ismeri a gyermek a realista igazságot, akkor meg mitől féltek?
2014. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
86%

#31 "de amit a 24-es irt, hát ne haragudj, de ez szégyen."


Miért szégyen? Mert a te értékrendednek nem felel meg? Ne viccelj. Más megközelítés, semmi több. A család ugyanúgy lehet fontos vallás nélkül is és vallásosan is.

2014. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
33%

# 33/34


Szerintem is alapvető tudás része. Nálunk érettségi évében volt egy lány aki nem tudta törin, hogy a szentföld Jeruzsálem. Tanár is nézed de még mi is, hogy lehet ennyire hülye.

2014. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
29%
33, ez olyan, mintha a házassági évfordulodon, nem tudnád, hogy mit ünnepelsz..vagy a születésnapodon... Husvét, Karácsony pont ilyen, tudni kéne mit ünneplünk, nem csak az, hogy együtt vagyunk, eszünk-iszunk, ajándékozunk ész nékül.
2014. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 meme23 ***** válasza:
47%
Csak az Isten mentsen meg mindenkit, némely vallásos embertől! A valóban vallásosokat tisztelem, azt aki csak a külvilág felé játssza meg, mint előző hozzászólásomban a csaló feleség, elítélem.
2014. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
86%
Tudjuk, hogy mi ünnepel a vallás karácsonykor és húsvétkor, csak nem éljük bele magunkat, nem része az életünknek a vallás, ennyi. Mi ezt az időt a családra fordítjuk.
2014. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
78%

A férjemnek és nekem is volt egy-egy vallási fanatikus nagymamánk. Szülők annyira nem szóltak bele, de ahogy beszélgettünk róla, mindketten már gyerekként érzékeltük, hogy a nevezett nagyiknál kicsit elgurult a gyógyszer.

Az erőszakos templomba cipelést nem szerettük, az ideológiai bukfencekre pedig már nagyon kisgyerekként is rácsodálkoztunk.


Szóval én nem félteném, legalább alakul a kritikai érzéke :)


Férjemben egyik legjobban megmaradt sztori a vallási fanatikus antiszemita nagymamáról: sokszor hallotta, hogy "a zsidók Isten kiválasztott népe", majd két mondattal később a zsidók náci beütéses szidását. Ezt már 5 évesen se tudta összeegyeztetni.

2014. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
62%

meme23 és egy páran kiváló példákat írtak a látszólag "mélyen vallásos", de valójában ÁLSZENT emberekről. Én is borzongok az ilyen emberektől:

-Mosolyogva kezet fog velem a templomban, tudjátok: "legyen békesség köztünk mindenkor"..., aztán a villamoson meg belém nyomja a szatyrát, mert nem képes összehúzni magát...

-Eljár a templomba, és engem néz rossz embernek, amiért nem teszem, de itthon mégis ő veszekszik állandóan, ahelyett hogy megértené mit miért teszek...

-Megkeresztelkedik és gyorstalpaló hittanórákat vesz felnőtt fejjel, csak hogy habos-babos ruhában ünnepeltethesse magát a rokonság és a falu népe előtt, utána meg soha be nem teszi a lábát templomba...

-Sorolhatnánk a csuda példákat...


Ha már valaki vallásos, akkor ne legyen már rossz, rosszindulatú, mint a villamoson az agresszív mamik, ha nem vallásos, akkor meg ne használja már a templomot és a papot az esküvője díszletéül....


Aki vallásos, annak legyen magánügye a vallása, és ne hittérítő legyen, de egyben legyen már jó, mert akárhogy is, az egyházak jó embereket akarnak, mégha ez nem is valósul meg.

Aki meg nem vallásos, azt sem kell leírni, mert nem attól lesz valaki jó, hogy vallásos, és nem attól rossz, hogy nem vallásos.


Egy biztos, Kérdező, a lányod nem fog ott rossz dolgokat tanulni.

Amúgy egy kérdés: Ez szó szerinti idézet a lányodtól? "nem az számít hogy mennyit dolgozunk,mennyi mindent érünk el az életben,nem a család számít,hanem isten imádata,őt kell szeretni,és majd megsegít,és a túlvilágon vár a megváltás,ez az élet csak átmenet,majd ha meghal,akkor lesz csak jó.És hasonló dolgokat."

4 évesen ezt így kereken megfogalmazta anyósod meséje után, vagy pedig te fordítottad át a saját szavaidra? Ha ez utóbbi, akkor vajon mit mondott a lányod???

2014. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 A kérdező kommentje:

A férjem azért nem lett vallásos,mert az apai nagymamája nem hagyta,vele éltek anyóssal és apóssal,és erőteljesen beleszólt a gyereknevelésbe.


Nálunk nem jár jézuska,karácsonykor egymást ajándékozzuk meg, a fát együtt választjuk ki,együtt diszitjük.


Nálunk nem ünnepeljük húsvétkor a feltámadást,nekünk az csak egy hétvége,amikor együtt a család,vagy van idő egy hosszúhétvégét csinálni.

Karácsony ugyanez,csak kidiszitve,ajándékkal.

2014. ápr. 22. 12:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!