Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti költöznétek ilyen esetben...

Ti költöznétek ilyen esetben anyóshoz?

Figyelt kérdés
anyósomék háza (ahol párom is lakik) egy 2 szintes hatalmas ház. fölső szinten van párom, az idősebb bátyja és a szüleik szobája, plusz egy fürdő. a földszinten párom mamája és a fiatalabb bátyja plusz konyha, fürdő, spájz, nappali. párom idősebb bátyja nemsokára elköltözik és párom szülei azt szeretnék, hogy mi odaköltözzünk. miénk lenne a felső szint, mivel a szülei meg leköltöznének a földszintre. teljesen külön lennénk (elvileg), mert kialakíthatnánk magunknak konyhát, nappalit. részben nagyon jó lenne, mert lenne egy kis külön lakásunk (külön mérőórával meg minden ami ahhoz kell, hogy tényleg külön legyünk) amihez nem kellene már 20, 25 évesen hitelbe verni magunkat ami a mai világba hatalmas előny lenne, és nem kellene 80-90 ezer ft-os albérletet sem fizetnünk, viszont ott van a másik oldal, hogy viszont vajon mennyire szólnának bele az életünkbe? mennyire maradna meg az a fajta ugráltatás ami bizonyos szinten most is ott van? (jó nem azt mondom, hogy soha nem segítenénk be a kerti munkába, vagy a tűzifa hasogatásba, de ne legyen az, hogy mindenért mi vagyunk ugráltatva, mint most pl párom, hogy csak ő csinálhat a mamának vacsorát stb)
2014. júl. 7. 10:11
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor gondold így végig a dolgokat

Ugye két lehetőség van

1 lehetőség: Odaköltözni anyósékhoz.

-Külön felső szint, igaz alattunk lakik az egész család, de mi fent.

- kevesebb pénzbe kerül, lehet tudunk spórolni.

- Sosem leszünk egyedül, szóval magányos egyikünk sem lesz

- nem lesz 5 perc sem amikor édes kettesben lehetnénk, mert mindig ott lesz valaki a közelben (te jó ég, már megcsókolni sem tudjuk egymást, hogy valaki ne lihegjen a nyakunkban)

- mindig kell valamit csinálni, pedig jó lenne végre csak 1 filmet édes kettesben megnézni, de nem lehet, mert ki kell menni fát vágni vagy miért nem sütünk valamit az egész családnak?

- szeretjük egymást, de még úgy isten igazából egy jót sem tudunk veszekedni, mert mama rögtön felrohan, és szid minket

- nem tudunk egy jót szexelni, mert mindig megzavarnak valamivel minket..


2. lehetőség: Albérlet

- tudjuk fizetni, bár lehet félretenni nem

- csak ketten lennénk

- nem kell ugrálni senki kedvéért

- szex-szex-szex, akár a konyhapulton is szexelhetünk a kutya sem néz ránk

- jó érzés egymás mellé búja egy jó filmet megnézni



Nos??? Melyik a jobb verzió? 1 vagy a 2 ??

2014. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
24%
és Rozsadombtol nem akartok eltávolodni, kérdezö? ha Pest, akkor miért nem jo egy -olcsobb- kerület...?
2014. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem próbáljátok ki ha nem jó, el lehet jönni, szóval egy próbát megér! Hajrá! :)
2014. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

utolsó:


köszi az elemzést :) igazából az 1 verziót annyiban egészíteném ki, hogy az elmúlt 1,5 évben is sokat voltunk náluk hétvégéken vagy több nap, de igazából akkor nyugtunk volt. párom anyukája engedte, hogy vasárnap főzzek, süssek valamit, sőt örült is neki, nyugodtan tudtunk akár filmet is nézni, összebújni, és esténként még szexelni is, pedig most még velünk 1 szinten vannak a szülők :) párom ugráltatása eddig nem akkor nyilvánult meg amikor én is ott voltam, hanem amikor hét közben nem. én csak azt nem szeretném, hogy ha odaköltözünk akkor ne vegyék természetesnek, hogy mi bármit megcsinálunk és bármiért lehet ugráltatni csak azért mert mi ott vagyunk kéznél. ha eltudnák fogadni azt, hogy mi egy különálló család vagyunk akik ha úgy van besegítenek (mint pl ha a szomszédba lennénk) akkor jó lenne.

2014. júl. 7. 10:45
 15/54 anonim ***** válasza:
83%

Én biztos, hogy nem. Akkor sem, ha nagyon kedves emberek anyósék és jó a viszony köztetek.

Én olyan ember vagyok, hogy nagyon igénylem az önállóságot, a külön kis életteret.

Laktam én már egyszer a párom szüleinél (már nem vagyunk együtt, de nem emiatt), külön lakrészben, külön mindennek, ahogy te is írtad. De engem frusztrált, hogy ott vannak a szülei a fal másik oldalán meg hogy hallottam mikor jöttek-mentek, stb.

2014. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
86%
Akkor költöznék össze anyóssal (vagy akár a saját anyámékkal), ha a másik alternatíva a híd alatt van. Soha semmilyen más esetben NEM!
2014. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen lényegtelen, anyósod harminc szobás villában lakik vagy erdei viskóban, NEM SZABAD. A legjobb viszonyok is tönkremennek, komolyan.
2014. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
87%
Összeköltözés esetén még két embernek is nehéz megszokni egymást. Össze kell csiszolódni, meg kell vívni a kötelező "harcokat". Enélkül nem működhet. Nagyon nem tartom egészségesnek, ha a két félen kívül még 3-4 ember is ott van. 6 felnőtt ember nem képes normális, működőképes együttélésre. Egyszerűen nem fejezhető ki pénzben az a meghittség, szabadság, felszabadultság, ami a ketten élésből fakad. Nincs az a pénz, amiért szabad erről lemondani. Majdhogynem biztos, hogy megsínyli a kapcsolatotok. Soha nem lesz meg az intimitás, a felhőtlen, tökéletesen kötelezettségmentes pihenés. Gondolj bele, hogy sosem fogjátok tudni megtenni azt, hogy egész nap ágyban hemperegtek meztelenül háborítás nélkül. Persze, lehet azt mondani, hogy nem nagy dolog leugrani a földszintre 2 percre, begyújtani a mamának a kandallóba, vagy ilyesmi, de ha belegondolsz, igen is az, és máris sérült az intimszférátok (hiszen nem lehetett ott heverészni egész nap), míg kettesben ebből nem lesz gond. (Vagy gondolj bele, hogy szabadság alatt egész nap lustálkodni akartok, szórakozni, hagy ússzon a konyha, majd az utolsó nap rendbe rakjátok. Na, ez többes együttélésnél lehetetlen lesz). Egész egyszerűen a pénzen kívül semmi, de semmi előny nem származik belőle. Annyit pedig nem ér.
2014. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
79%

Nem . Én laktam anyósoméknál,ugyanígy,külön szint ,külön rezsi ,stb .

Most albérletben vagyunk majdnem egy éve,nem bántam meg egyáltalán,sőt még ingyen sem költöznék vissza . Gondolj bele mennyi ideig akartok ott lakni? Ha 1-2 évig,akkor felesleges a házra pénzt költeni . Úgysem lesz egyhamar saját lakásotok ,hiába nem veritek hitelbe magatokat,ez nem különélés lesz,zavarni fogjátok egymást anyósékkal,ha már most ugráltatja anyuka a kicsi fiát,és csak az ő főztjét eszi ez mégjobban el fog mérgesedni. Arról nem is beszélve,ha gyereket is szülsz oda,majd akkor jön a java ..

Utána majd itt fogod kérdezgetni,hogy mit csináljatok,de nem lehet semmit,csak elköltözni. Arról nem is beszélve,hogy bármikor a fejetekhez vághatják,ha a pasid egyszer nem főzi meg az esti tejbepapit mamának,hogy márpedig az ő házában laktok ,arra jó nektek stb


Én nem tenném,és te is megfogod bánni. A szabadságnak ára van,és ha 80 ezer,akkor annyi,de hidd el,össze sem lehet hasonlítani az igazi SZABAD,FELNŐTT életet a szülőknél lakással . Szerintem ez a lehető legritkábban működik .

2014. júl. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként Budapestiek vagytok ? Csak azért,mert mi pl a leghúzósabb téli hónapban fizettünk rezsivel együtt 70et .Nyáron 50-55 körül kijön rezsivel együtt az albérlet.

Szóval Budapesten is van 90nél olcsóbb,persze ez 35 négyzetméter ,nem a rózsadomb hanem a hetedik kerület . De nincs vele különösebb baj,a lakás régiépítésű,de felújított ,tisztaság van,elférünk,a környék be van kamerázva stb Szóval itt mondjuk lehet találni,max tényleg nem a legjobb környéken .

2014. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!