Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti költöznétek ilyen esetben...

Ti költöznétek ilyen esetben anyóshoz?

Figyelt kérdés
anyósomék háza (ahol párom is lakik) egy 2 szintes hatalmas ház. fölső szinten van párom, az idősebb bátyja és a szüleik szobája, plusz egy fürdő. a földszinten párom mamája és a fiatalabb bátyja plusz konyha, fürdő, spájz, nappali. párom idősebb bátyja nemsokára elköltözik és párom szülei azt szeretnék, hogy mi odaköltözzünk. miénk lenne a felső szint, mivel a szülei meg leköltöznének a földszintre. teljesen külön lennénk (elvileg), mert kialakíthatnánk magunknak konyhát, nappalit. részben nagyon jó lenne, mert lenne egy kis külön lakásunk (külön mérőórával meg minden ami ahhoz kell, hogy tényleg külön legyünk) amihez nem kellene már 20, 25 évesen hitelbe verni magunkat ami a mai világba hatalmas előny lenne, és nem kellene 80-90 ezer ft-os albérletet sem fizetnünk, viszont ott van a másik oldal, hogy viszont vajon mennyire szólnának bele az életünkbe? mennyire maradna meg az a fajta ugráltatás ami bizonyos szinten most is ott van? (jó nem azt mondom, hogy soha nem segítenénk be a kerti munkába, vagy a tűzifa hasogatásba, de ne legyen az, hogy mindenért mi vagyunk ugráltatva, mint most pl párom, hogy csak ő csinálhat a mamának vacsorát stb)
2014. júl. 7. 10:11
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
80%

Én nem költöznék oda.

1. tapasztalat (próbáltam)

2. tíz év házasság (14 év párkapcsolat) után az ember már tudja, hogy egy házasságban milyen buktatók vannak és azt is, hogy ezeket mennyire nehezítené már az egyik fél családja a feneke lukában élne.


Azt gondolom egyébként, hogy azért, hogy miért NEM JÓ ötlet, ezer ember tudna mondani neked ezer különféle okot,, de addig amíg nem vagy benne, úgysem hiszed el ezeket.

2014. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen esetben sem költöznék anyósékhoz.
2014. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
64%

Te feltettél egy kérdést, holott pontosan tudod, hogy oda fogsz költözni anyósékhoz. Nagyon írod, hogy végül is eddig milyen jó volt.

Csak egy dolgot felejtettél el. Eddig nem laktál ott. Hiába voltál mondjuk 2 naponta ott akkor sem ott éltél, vagyis vendég voltál. De minden más ha már ott élsz.

Mivel eldöntött tény, hogy menni fogsz így csak sok szerencsét kívánok neked. Itt a válaszadók többsége már több évi házasság, és tapasztalattal a háta mögött, nem követné el újra azt a hibát amiről most téged akarnak lebeszélni.

Mai eszemmel én sem költöznék anyósomhoz. 20 évesen nagy szerelmesen én anyóshoz költöztem. Végül is sokat aludtam már ott, és olyan édesek voltak anyósom és apósom. De amikor ott éltem, mintha kifordult volna mindenki önmagából. Én tanultam belőle, és a gyerekemet is arra nevelem, hogy SOHA eszébe se jusson anyós nyakára menni. Még úgy se, hogy a párjának én vagyok az anyósa.

2014. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
73%
Soha!!! Én a nagymamámhoz költöztem a párommal.Ő nyaggatott hogy öreg,egyedül él,s cserébe valószínű nekünk adja a házat,cserébe a segítségért.Új építésű,fullos,kertes családi házról beszélünk.Jelen állás szerint,amire nagyanyám 1hét múlva rájött,ő igazából jobb szeretett egyedül élni.Magánéletünk nincs.Házkörüli munkát elvégezni ő kedve szerint.Elég ha kiteszi az ember a szobából a lábát elkapja az embert és ugye szépen válaszoljunk mert öreg,de ha már szép beszédről van szó,jogunk sincs megmondogatni,visszabeszélni neki!Mert az Ő házában lakunk.Utál,mi is utáljuk.Menekülnénk de nincs hová!A pénzünket osztaná befelé!Ha teendő van,nem 10perc múlva kell,az add meg uram de már sztori van.Rokonainknak csupa rossz dolgokat mond rólunk,a szemünkbe pedig mást mond,így ha mosolyog már tudom hogy máshogy adja majd elő!A pénz a mindene,mások pénzét számolgatja,kiadások pedig nem léteznek!A vizet spórolja magától!És ez a mamám,aki nem is olyan messze lakik a szülői háztól,akit nem így ismertem!Semmilyen rokonhoz ne költözzetek!!! -.-
2014. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
63%
Jah,és az a dolog,miszerint a miénk lesz egyszer a ház,na az már nincs :D -.- Öcsém lesz a szerencsés..
2014. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
39%

Ez a kulcs, Kérdező: Ha el tudnák fogadni, hogy mi egy külön család vagyunk" -

na ezt előre, tisztán és világosan beszéljétek meg velük.


Ha segítenek ne VALAMIÉRT segítsenek, - és akkor OK lehet.


A favágás meg ilyenek a kisebb kérdés, a nagyobb, hogy az életviteletek kialakításába ne szóljanak bele.

Nem lehelten, nem minden anyós olyan, mint a viccekben, meg itt a GYK-n leírtak.

2014. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

"külön mérőórával meg minden ami ahhoz kell, hogy tényleg külön legyünk"


Nem a mérőórától lesztek tényleg külön, hanem a távolságtól.

2014. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
81%

Én csak annyit mondok, hogy én még csak nem is a felső emeleten laktam velük, hanem "csak" egy telken. Külön mérőórákkal. Két és fél évig bírtam, de két havonta összecsomagoltam és el akartam költözni. Gyűlöltem ott lakni, és életem legnagyobb hibájának tartom az odaköltözést. Soha újra!


Ja és amíg nem laktam ott, addig jó volt ám minden. Vendégség =/= ottlakás. Addig minden szép és jó volt. A családja is normálisnak tűnt.


Egy lélegzetre röviden, míg ott laktunk:

Átnézték a szemetünket, kiszedegette, amiről úgy gondolta, hogy az még jó és jól látható helyre tette, hogy lássam, hogy azt nem kellett volna ám kidobni, vagy negédes mosollyal közölte, hogy visszahozta, mert az még jó, figyelték mikor húzzuk ki a függönyt, megjegyzést tettek rá, hogy minek használjuk a rendőnyt, miért nem elég a sötétítő (azért van bassszameg!!!) a kertben egy virágot nem ültethettem ki, mert az az ő birodalmuk, de persze a locsolásba kellett (volna) fizetni. Amúgy szerették ránk kiabálni, hogy egy szalmaszálat se tettünk mi ott keresztbe, a kertben nem csinálunk semmit, de mikor akartunk, akkor meg azon háborodtak fel, hogy mit képzelünk, hogy mi abban a kertben bármihez is hozzányúlnánk. Ha vendégek jöttek kukkoltak, a kertbe kiülni velük nem lehetett nyáron, mert egyből a nyakunkba lihegtek, nyilvántartást vezettek a vendégek számáról és személyleírásáról, szalonnát sütni, grillezni, ne is álmodj róla, bontottak fel leveleket "véletlenül", olyan levelem is van, amit tudom, hogy meg kellett volna kapnom, de nem kaptam meg, viszont nagyon kérdezgetett arról a dologról, tehát valószínű nála kötött ki, mindig akkor akarták, hogy valamit csináljunk, mikor vendégek voltak, vagy indultunk valahova, ha kiteregettem, akkor ha ő úgy gondolta, hogy esni FOG, akkor volt olyan rendes, hogy azonnal beszedte, de nem szólt, csak csomóra levágta a vizes ruhát a kamrában, ha mi zárt ablaknál moziztunk, akkor egyből jöttek, hogy nem lehet pihenni, de ők nyitott ablaknál nézték a barátokköztöt, ráadásul üvöltve, mert a nagyika alig hallott, ha jöttünk, ha mentünk már kint voltak, hova, mikor, minek, kutyánk nem lehetett, mert az ő kertjük be nem, de macska se mindegy, hogy milyen, ha nagyobb dolgot vettünk, akkor az egész család ott állt a kertbe és nézték, mint a karnevált, hogy mi az és mennyi lehetett és minek és hova? Előre jobb is volt nem szólni semmiről, mert anyuka csak kedvesen segíteni akart, és majd ő tudta mit kéne és hogy és hozott lomokat, hogy majd az jó lesz az új bútor helyett. Háztartási gépszerelőt hívott a nyakunkra és felháborodott, mikor közöltük, hogy mi nem kértük és hozzáforduljon fizetségért, mikor értelmesen megmondtuk, hogy a régi és különben is szar hűtő végleg beadta a kulcsot, de nem baj, mert amúgy is teljesen másikat akartunk. Erre ő kihívta szó nélkül a szerelőt, hogy majd mi fizetjük, hogy megnézze.


Mikor elköltöztünk, akkor minden eszközzel igyekezett megmagyarázni, hogy úgy se lesz rá pénzünk, meg stb.


Végül ott maradt a telkükön a kisházunk, hálistennek én egy fillért se öltem bele, csak a férjem (akkor még csak barátom). Ja és egyszer nem zártuk be a bejárati ajtót és úgy szexeltünk nappal, és kopogás nélkül bevágtattak, majd még ők voltak felháborodva, hogy fényes nappal ilyesmit nem szabad csinálni!!!! LOL


Ha oda is költöztök akkor ne költsetek semmire, csak olyanra, ami mozdítható. Sose látjátok viszont azt a pénzt, ha menni kell. És menni kell majd. Mert vagy kikészülsz idegileg, mert mindent tűrsz, mert hiába fizeted az emelet villanyszámláját, az akkor is 30-40 éve az ő házuk, az ő váruk, meg kinek kell a probléma, mikor két méterre laktok egymástól? Vagy ha kinyitod a szádat akkor meg élhetsz veszekedésben utálkozó kapcsolatban és várhatod, mikor rádkiabálják, hogy bezzeg így hálálod meg a jóságukat, hogy ott lakhatsz.

2014. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
44%
Két és fél évig még napozni se mentem ki, mert egyből körbebámult volna apósom meg a sógorom.
2014. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
69%

NEM SZABAD! SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT!!!

Inkább menjetek albérletbe, keressetek másik munkát, másodállást,bármit, de oda ne!

HIdd el tudom mit beszélek! Az, hogy eddig odamentél hébehóba vendégségbe az csak egy dolog! Egész más lesz minden ha oda is költözöl, hidd el! Ennyi felnőtt ember egyrakáson garantált idegbaj pár hónap után! Nem lesztek külön, ez hülyeség.

Meg fogod bánni ha odamész. Én még nem találkoztam olyannal aki szeretett anyóssal élni, pedig elég sok embert ismerek aki ebben a cipőben van. Én 2 évet húztam le náluk, életem legrosszabb döntése volt, 10 évet öregedtem, de hálistennek vége... (Pedig én is azt gondoltam h. buli lesz, külön leszünk, anyós jófej, sógor dettó...)

2014. júl. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!