Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viszonyuljak ezek után...

Hogy viszonyuljak ezek után az apóshoz?

Figyelt kérdés

Nemrég volt az esküvőnk a párommal. A szüleivel megvoltunk, de sosem bizalmaskodtunk egymással. Amolyan egymás kölcsönös tisztelete állt fenn mindig.

Az esküvőre az én szüleim nem jöttek el, mert rossz a viszonyunk, és az esküvő előtt különösen elmérgesedett, és megkértem őket, ne jöjjenek el.

Úgy gondolom, ez is közrejátszott abban, hogy a kis létszámú esküvőnk után após azt mondta, a lányának tekint, és bizalommal fordulhatok hozzá. (Párom előzőleg megkérte őket az én kérésemre, ne kérdezzenek rá, miért nincsenek ott a szüleim, mert kínos lenne az esküvőn)

Akkor úgy gondoltam, talán ez csak olyan udvariaskodás. Mikor nászút után benéztünk hozzájuk, és épp négyszemközt maradtunk, ismét elmondta a dolgot, meg nagyon szeretetteljesen viselkedett, hogy forduljak hozzá bizalommal bármivel. Én pedig - utólag igen bánom - komolyan vettem. Úgy gondoltam, amolyan bizalmaskodásom jeleként röviden, de tényleg úgy, nem traktálva a részletekkel, elmondom a szüleim távollétének okát, mire mintha 20 km-re távolodott volna tőlem az após térben, letorkollt, hogy ez nem rá tartozik, nem is érdekli.

Nagyon ostobán éreztem magam. Szerencsére visszajött párom az anyjával, így nem kellett tovább kettesben lenni.

Azóta igen hülyén érzem magam. Akkor mosolyt erőltettem az arcomra, de belül nagyon rosszul esett.

Úgy érzem, én viselkedtem idiótán, nem szabadott volna komolyan vennem ezt, meg én estem túlzásokba ezzel, amit mondani akartam. De mikor a bizalommal meg azzal jött, hogy lányának tekint, szúrást éreztem, mintha apátlan-anyátlan árva lennék...

Csak nem tudom, ezek után akkor hogy viszonyuljak? Mint előtte? Maradjon meg az udvarias távolságtartás?


2014. aug. 18. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradjon a távolságtartás. Ezért nem hiszek én már sokszor abban amit mások mondanak, megvárom amíg bizonyítanak. Mondani akármit lehet, de csak a tettek számítanak.
2014. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod hogy pontosan mit mondtal? Valamivel kiverted nala a biztositekot.
2014. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen a kapcsolatod a párod szüleivel. Lehet ennyire nem komolyan gondolta, hogy mindjárt egy komoly témát mondasz el neki, gondolok a családi életedre. Ez emberfüggő, hogy hogy áll hozzá... ő rosszul állt hozzá. Szerintem az udvarias távolságtartásnál maradj, bár ha egyszer szóba is kerülne én megkérdezném tőle, hogy gondolta ezt a "lányom" dolgot.
2014. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam semmit, mivel mint írtam is, egyből letorkollt. Belekezdtem, hogy el akarom mondani azt, aztán vége is lett.


Nem is értem, mit értett a bizalmon. Mert egyébként a párom az egyetlen bizalmasom, mindent elmondhatok neki, tehát nyilván nem lesz olyan soha, amit neki nem, de az apjának elmondanék.

2014. aug. 18. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tul komolyan vette ferjedd figyelmezteteset, hogy ne kerdezzenek semmit a szuleidrol, meg hogy miert nem voltak az eskuvotokon.
2014. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, csak az szüleimmel azért ennyire nem vesztem össze, hogy ne is lássuk egymást. Viszont amikor bizalmaskodom a párom szüleivel abból eddig jó nem sült ki. Én maradnék az udvarias távolságtartásnál, nem hoznám szóba többet a témát, mert nálunk a bizalmas beszélgetések óta megtűrjük egymást viszony lett, annyira mások vagyunk.
2014. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ötös, párom is ezen a véleményen van.
2014. aug. 18. 14:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a közeli viszony vagy kialakul magától vagy nem, de ezt érezni kell. Nekem soha nem mondta anyósom hogy a lányának tekint, meg hogy forduljak hozzá bizalommal, egyszerűen azért mert nem kellett mondani. Akármi bajom volt mindig meghallgatott és próbált tanácsot adni de nem dobálózott nagy szavakkal, hogy már tekintsem az anyámnak...
2014. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!