Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 3 napos anyósi látogatás,...

3 napos anyósi látogatás, miközben én nem vagyok otthon? Normális?

Figyelt kérdés
Anyósom telefonon szólt, hogy látogatóba szeretne jönni egy bizonyos hétvégén. A férjem jelezte neki, hogy akkor én nem vagyok itthon (egy egész hónapot hiányzok tulajdonképpen). Erre, hogy jaj, csak hát akkor tud jönni (2 hónapja volt itt, tehát nem 100 éve), máskor ki tudja mikor tud még, erre a férjem mondta, hát ha csak akkor tudnak, jönnek, mit csináljunk... Nekem kellemetlen azonban a gondolat. Én a vendégekre fel szoktam készülni a magam módján. Én nem mennék vendégségbe, ha nincs otthon a háziasszony, még a fiamhoz sem, mert szerintem ez nem normális, hogy nincs aki erre itt rendesen felkészüljon, majd itt tesz-vesz a konyhámban össze-vissza és ha nem találnak valamit, engem fognak zargatni telefonon. Túlreagálom, vagy anyósom kissé arcátlan? Vagy lehet, hogy csak nem gondolta ezt át, hogy ez a gyakorlatban hogy is fog működni?
2019. máj. 6. 14:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:
85%
De... ha te nem vagy ott, mint "háziasszony", akkor a férjed a "háziúr". Nem az lesz a háziakárki, aki odamegy, hanem aki ott lakik.
2019. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 anonim ***** válasza:
82%
Mitől érzed, hogy te vagy az atyaúristen, aki nélkül nem lehet meglenni?
2019. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:
83%

2. mint klasszikus férfi, nem látja át, hogy milyen háttérdolgok vannak itt


Na, mesélj, milyen háttérdolgok vannak.

2019. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 A kérdező kommentje:
23-as, nem tudod, miből áll egy vendéglátás? Hogyan készülünk fel a vendégekre? Mert akkor elmesélem.
2019. máj. 6. 15:08
 25/121 anonim ***** válasza:
78%

"Elméleti a kérdés, egy szóval nem mondtam, hogy ne jöjjön, és nem is fogom mondani, a tanácsok ellenére..."


Itt vesztette értelmét az egész.

2019. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, a FIÁVAL akar lenni, nem veled. Miért kéne otthon lenned ehhez? Lehet elmennek együtt ebédelni, vacsorázni, ráadásul a férjed ugyanabban a házban él, nem fog szerintem zargatni, hogy mi hol van. Örülj, hogy nem kell most felkészülnöd a vendégre, mert nem vagy otthon. Anyósnak meg biztos jól fog esni a fiáról gondoskodni, legalább le van véve egy kis teher rólad. Igyál meg inkább egy teát, relaxálj. Rád fér.
2019. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:
80%
Na most estem hanyat. Szóval ha egy nő vendégségbe megy olyan helyre ahol csak pasik vannak, akkor ő lesz a háziasszony, mert el kell látni a férfiakat? Ne már... Kérdező, neked ennyire alap hogy a nő a cseléd, csicska? Vendégként is az ő dolga ellátni másokat, csak mert nincs farka?
2019. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem ezt, csak lassan pötyögtem be. Akkor ezt jelenti a "klasszikus" férfi, aki körül ha van nő, a valagának nyalás kell.
2019. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Nade vszínűleg ő főzne, nem? Nem úgy jönne, mint egy vendég, akit ki kell szolgálni. Tehàt fel sem kell készülnöd. Majd szépen elsétàlnak, és bevàsàrolnak hozzà. Kicsit úgy írsz róla, mint vmi tàvoli ismerősről, és nem úgy, mint CSALÀDtagról. Alapvető heti takarítást pedig akkor is csinàl az ember, ha senki sem jön. Nekem inkàbb az a sok, h 3 napot egyben a felnőtt , hàzas fiàval akar tölteni.
2019. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/121 anonim ***** válasza:
85%

Tanácsot nem igazán tudok adni, csak leírom, anyós mit csinált, amíg én szülés körüli időkben kórházban voltam (a kiírt időpont előtt már két héttel be kellett feküdnöm, mert kevés volt a magzatvíz) : ő felajánlotta, hogy kitakarít, mire haza megyünk a picivel, Oh remek, legalább nekem nem kell még takarítanom. Erre megyek haza :a konyha teljesen átrendezve, a poharat nem találtam meg, kistányérok a spájzban (mert anyós szerint azokat mi nem használjuk...), edényeim felső polcon, a szalvétatartó spájzba került, szóval mindent átpakolászott. Mikor megkérdeztem, mégis miért? Azt mondta, hogy nála otthon úgy megszokta.... Nem beszélve arról, hogy egy halom vasalni való várt, (majdnem három hétig voltam távol) a hűtőben nem volt semmi, csak ketchup szalámi, egy üveg víz, meg margarin. El tudom képzelni, hogy ő nálunk pakolászott, kutakodott a holmijaim között, ott aludt, virágaimat kivitte a folyosóra a nappaliból "mert nem oda való", persze, azt sem tudta melyik növény mi, és milyen szükséglete van (nem szabad mozgatni, nem a hűvös sötét folyosóra vágyik) szóval totál káosz volt. Férjem ezeket észre sem vette, neki mindegy volt, hol vannak a virágok, hol vannak az edények stb. Fürdőszoba nem volt kitakarítva, én nem is értem anyós mit csinált. Valószínűleg csak fontoskodni akart, direkt nem az én anyukámnak szóltunk mert tudtuk, akkor anyós örökké megsértődik.

Arra mentem haza az újszülött babával, hogy nem volt otthon semmi kaja, szó szerint semmi! Természetesen jól megmondtam neki a véleményem, nagyon kiakadtam, egyáltalán nem volt segítségemre, sőt! Csak problémát és plusz munkát csinált nekem!

Férjem, ha egyedül van, ő megcsinál mindent. Anyós rászólt, hogy majd ő megcsinalja, mire én haza érek, ne aggódjon.

Azóta nem hívtam segíteni. A babát sem bízom rá

2019. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!