Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nem is tudom, hogy kezdjem....

Nem is tudom, hogy kezdjem. Szüleimmel élek 20 éves lány vagyok. Sosem tettem fel itt még kérdést de úgy érzem eljött az ideje mert nem tudom már kihez fordulhatnék.?!

Figyelt kérdés
Szóval a szüleimmel a kapcsolatom nagyon ingovány, anyukámmal annyira nincs is probléma inkább apámmal. Ő egy nagyon furcsa ember, bölcs, nagyképű, és nagyon nagyon ideges természetű. Bármilyen apróságon felkapja a vizet és már lehetetlen eltűrni. Kiskorom óta csak savaz, mindenki előtt hülyének állít be, azt hittem csak beképzelem de rájöttem hogy nem. Ezért is írtam ide. Ami a legjobban fáj és idegesít és amitől már az életemből is elegem van az az hogy akárhányszor ákarmennyire összeveszünk mindig csak azzal fenyegetőzik, hogy kirak a lakásból, hogy pakoljak és menjek el. Sokszor olyannyira ideges, hogy félek megüt mivel úgy indul nekem, kiskoromban sokszor megvert minden apró gyerekbakiért. Sajnos már nagyon kihat az életemre ez az egész, folyton rossz kedvem van, pesszimista vagyok, és semmi sem boldogít már. A férfigyűlöletem pedig az egekbe ugrott emiatt ami tudom nincs rendben..sajnos nem tudok elköltözni mivel nincs annyira nagy keresetem még, sokszor úgy vagyok vele inkább elmegyek nembaj ha útra kerülök csak ne legyek vele..félek már a szemébe is nézni nehogy belémkössön és vitázzon ami miatt nagy szorongások alakultak ki bennem. Valaki, bárki, kérem segítsen, hogy tudjam ezt elnyomni magamban? Nem akarok ilyen rossz kedvű lenni, legalább meddig elköltözöm. Képtelen vagyok kiszűrni..nem tudom mit tegyek..beszélni próbáltam már vele hogy mi bánt, ahogy észrevettem nem érdekli mert csak veszekedés lett a vége..köszönöm előre is a válaszokat.

2021. aug. 17. 21:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld meg kerülni,lehetőleg ne legyél vele egy légtérbe és ha muszáj is vele szóba állni,legyél vele szűkszavú, lényegre törő,tömör.


Illetve egy pszichológust is keress fel a kiskori traumák feldolgozását és a szorongásod,férfigyűlőleted megszűntetését illetően.

2021. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
62%
Üljetek le hárman és tálalj ki. Ha süket fülekre találsz lépj le amint tudsz és felejtsd el őket. Ne nyomd el magadban. Annak sajnos semmi értelme. Inkább állj a dologhoz akkor már másként. Pl ez egy ilyen idő szak, túlleszek rajta, apám olyan amilyen nem tudok mit tenni, kibírom amíg kell. Csak ne emészgesd magad, nem te tehetsz róla. Próbáld elkerülni az olyan szitukat. Találj valamit amiben örömöd leled és arra koncentrálj.
2021. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
25%
Próbálj keresni egy pasit, aki szeret téged, és kiment ebből a környezetből. Az az igazi megoldás.
2021. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén sajnálom, hogy egy ilyen bunkó s.ggfej az apád! Gyűlölöm az ilyen embereket, akik a saját gyerekükkel - , főleg egy lánnyal kemények! Akik a saját vérükön élik ki az agressziójukat!

Furcsa tanács, de azt javaslom neked, hogy kezdj el ismerkedni férfiakkal - akár itt is!

Persze, itt is van sok elmebeteg, kiélt alak, de sok rendes, boldog párkapcsolatra vágyó férfi is!

Vannak sokan olyanok is, akiknek hasonlóan alakult az életük, mint neked, és egy igaz társra vágynak!

Erre a problémára csak az jelent neked megoldást, ha egy férfival elköltözöl a közös albérletbe - vagy bármilyen közös ingatlanba, ahol végre nyugodt életed lehet!

Sajnos, itt sosem lesz nyugodt életed... Főleg, hogy hiába próbáltad vele ezt megbeszélni, nem lehet vele beszélni...

Szóval, légy türelmes és adj esélyt a férfiaknak! Hajrá! Minden rendbe fog jönni és boldog életed lesz! Ne aggódj!😊

2021. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%

Akkor fogadj szót neki még utoljára: "pakolj és menj el".

Nem vagy kénytelen ezt elviselni, felnőtt ember vagy. Élj is akként. Én 18 évesen mentem el otthonról, szintén elnyomó környezetből szinte meztelen seggel. Ha én megcsináltam, neked is menni fog, bízz magadban.

2021. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
84%

Mi lepontoznivaló való van a négyes válaszán...?🤔

Ne halgass az ötösre! Azért könnyen megjárhatod! Gondolj bele, hogy lelépsz, nem tudod fizetni a lakást, és szégyen szemre meg kell alázkodnod ezelőtt a szörnyeteg előtt, hogy visszafogadjon! Ennél nem is lehetne kínosabb helyzet!

Spórolj, gyűjts pénzt! Vagy próbálj meg egy barátnőddel elköltözni! De egyedül ne vágj bele!

2021. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
86%

Pont hogy ne ismerkedjen férfiakkal ebben a helyzetben. Egy apjához hasonlót vonzana be aztán nagyobb baj lenne.

Elsőnek kerülj el otthonról

2021. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az anyád mért tűri?

Mennyi a fizetésed, mit dolgozol? Kezdj el többet dolgozni és nézzél kiadó szobát. Nem kell egy egész lakást kivenni. Nettó 150 ezerből már meg lehet élni.

2021. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors választ, nagyon jól esik a lelkemnek amiket olvasok. Minden percben azt kívánom minél hamarabb legyen ennek vége, próbálkozok és kitartok amíg tudok, csak néha mint a mai nap is úgy éreztem teljesen el vagyok fáradva..és igen a pszichológus ajánlat igencsak beválna, viszont kicsit nehéz lesz ezt valakinek szemtől szemben is elmondani :)
2021. aug. 17. 22:03
 10/42 A kérdező kommentje:
Nem voltam mindig ilyen gyenge és szomorú, én nagyon vidám lány voltam annak ellenére amik történtek s amiket kaptam. Csak összegyűlt s amint kicsit több eszem lett felfogtam mi történik, akkor kezdtem ennyire "elhalt" lenni..
2021. aug. 17. 22:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!