Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nem is tudom, hogy kezdjem....

Nem is tudom, hogy kezdjem. Szüleimmel élek 20 éves lány vagyok. Sosem tettem fel itt még kérdést de úgy érzem eljött az ideje mert nem tudom már kihez fordulhatnék.?!

Figyelt kérdés
Szóval a szüleimmel a kapcsolatom nagyon ingovány, anyukámmal annyira nincs is probléma inkább apámmal. Ő egy nagyon furcsa ember, bölcs, nagyképű, és nagyon nagyon ideges természetű. Bármilyen apróságon felkapja a vizet és már lehetetlen eltűrni. Kiskorom óta csak savaz, mindenki előtt hülyének állít be, azt hittem csak beképzelem de rájöttem hogy nem. Ezért is írtam ide. Ami a legjobban fáj és idegesít és amitől már az életemből is elegem van az az hogy akárhányszor ákarmennyire összeveszünk mindig csak azzal fenyegetőzik, hogy kirak a lakásból, hogy pakoljak és menjek el. Sokszor olyannyira ideges, hogy félek megüt mivel úgy indul nekem, kiskoromban sokszor megvert minden apró gyerekbakiért. Sajnos már nagyon kihat az életemre ez az egész, folyton rossz kedvem van, pesszimista vagyok, és semmi sem boldogít már. A férfigyűlöletem pedig az egekbe ugrott emiatt ami tudom nincs rendben..sajnos nem tudok elköltözni mivel nincs annyira nagy keresetem még, sokszor úgy vagyok vele inkább elmegyek nembaj ha útra kerülök csak ne legyek vele..félek már a szemébe is nézni nehogy belémkössön és vitázzon ami miatt nagy szorongások alakultak ki bennem. Valaki, bárki, kérem segítsen, hogy tudjam ezt elnyomni magamban? Nem akarok ilyen rossz kedvű lenni, legalább meddig elköltözöm. Képtelen vagyok kiszűrni..nem tudom mit tegyek..beszélni próbáltam már vele hogy mi bánt, ahogy észrevettem nem érdekli mert csak veszekedés lett a vége..köszönöm előre is a válaszokat.

2021. aug. 17. 21:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, írt azért sokan nagyon szívesen beszélgetnek veled!

Ne aggódj! Sosem vagy egyedül!

2021. aug. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy a realitás talaján maradva, ebből hosszú idő és sok munka lesz kigyógyulni, de nem lehetetlen és ez a lényeg. Viszont, amíg ott laksz és folyamatosan a környezetedben van ez, nagyon nehéz lesz kijönni ebből. Gyűjts még pénzt és ha már biztos vagy az anyagiakban, költözz el. Meggondolatlanul, a hidakat felégetve távozáskor megvan az esélye annak, hogy ugyanarra a hídra fogsz visszatérni.
2021. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
7-nél a pont. Nagy az esély rá,hogy cseverből-vederbe kerülne és még rosszabb élete lesz
2021. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim válasza:
17%

Ezeket figyeld meg, és nem lesz gond.:

Az első és legfontosabb, hogy vedd észre az önállóságod lehetőségét, azt, hogy mint egyedi ember, bármikor hozhatsz döntéseket a saját érdekedben.

Második dolog:

Vonatkoztass el a múlttól. Ezt is a saját érdekedben tedd.A múlttól függetlenül igyekezz reagálni mindenkire és minden helyzetre. Ez utat nyit a szeretetednek, illetve erőt fog adni, nagyon sok energiát.

Harmadik dolog.:

Mindezek tudatában,már látni fogod, hogy édesapád, bármennyire is agresszív illetve feszült, ugyanolyan ember mint bárki más.Nincs mit tenni, fogadd el, hogy benne egy ilyen világ alakult ki, és az elfogadáson keresztül meg fogod érteni, hogy ez nem lehet hatással az életedre.Fektess minél több időt, pénzt, energiát az önállóságod felépítésébe.Vedd észre, hogy már nem függsz senkitől. A jelen pillanat is egy lehetőség, hogy energiát meríts belőle a lelkesedésedhez.

Csak ne felejts el elvonatkoztatni a megszokott hangulatokkal való beazonosulásoktól, így mindig képes leszel újra a szíved szerint, lelkesen a magad útját járni. Apádat pedig fogadd el, kerüld a viták lehetőségét, esetleg, változtass dolgokon amíg még otthon laksz. Utána pedig már nem szólhatnak bele semmibe.

2021. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj sajat életet.
2021. aug. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
81%

Minél többet gyűjts, minél kevesebbet költs jelenleg is. Utána vegyél ki egy szobát, akár egyetemistákkal együtt, vagy ha van még fizetős féléved, akkor jelentkezhetsz egyetemre is és szociális alapon próbálj meg bekerülni kollégiumba, szintén szociális alapon pályázz támogatásra, akkor egy évig 10 000 forintból meg tudsz élni, amit kb. fizet is az egyetemen a szociális támogatás. (egy év után kiraknak persze, mert 0 kreditet csináltál, de legalább annyival beljebb vagy).


Közben kezdj el dolgozni és legyen annyi megtakarításod, hogyha fél évig nincs bevételed, akkor is meg tudj élni. Mindig rakd félre a bevételed 10%-20%-t az első nap, akár megtakarítási számlára, bármennyire is nehéznek tűnik. Az 10%-t akkor kell felhasználni, ha valami elromlik és meg kell javíttatni, a második 10%-t akkor, ha kirúgnak.


Fontos, hogy ne égesd fel magad mögött az összes hidat, ha teheted, akkor bármilyen más indokot mondj a költözésre, mint azt, hogy apud miatt költözöl.

2021. aug. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
97%

Én is ezt akartam mondani, hogy felnőtt ember vagy és csak "simán" hozd meg ezt a döntést, hogy elköltözöl. Nem perpatvarkor, nem dühből, hanem egy nyugis pillanatban örömmel közölve, az új terveid lefestve, mintha semmi köze nem lenne ahhoz, hogy otthon borzasztóan rossz! Vagy ha még ebből is vita lenne (?), akkor úgy lépnék le amikor senki nincs otthon és később telefonálnék, hogy bocsi, de ez egy kihagyhatatlan lehetőség volt.:)

Nem válaszoltál, hogy mit dolgozol és mennyit keresel és még kérdezném, hogy kb.hol és milyen végzettséggel? Tálaljuk ki együtt merre és hogyan tudsz lépni! Szívesen segítek!

Nekem valamiért úgy jön le az írásodból, hogy nem jársz fősulira. Pedig ez is egy jó megoldás lenne kollégiummal. Ettől olcsóbb megoldás szerintem nincs is. De az biztos, hogy amilyen gyorsan csak tudsz költözz el otthonról, fogalmam sincs, hogy eddig miért nem tetted meg!? Mert ebbe csak tönkre fogsz menni, de ebben a korban már egyébként is tanácsos lenne. Hajrá és írd még meg a részleteket, hogy érdemben is tudjunk segíteni!

2021. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
82%

Érettségije van, nettó 145 ezret keres.

Ebből tényleg nehéz bárhova is menni

2021. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
82%
Még ha igaz is e két információ sem biztos, hogy semmire nem menne vele, mert szerintem még Pesten is lehetne ennyiből szobát bérelni kezdetnek meg az is tökéletes lenne, de ha nem a fővárosról van szó, akkor vidéken meg is élne ennyiből saját albérletben! Sőt ha ez az alap, akkor még mindig ott van a kollégiumi lehetőség is! 17 voltam.
2021. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
24%

Mi a lónak a f...szát nem értetek belőle, hogy NINCS PÉNZE ELKÖLTÖZNI?

Gond van a szövegértelmezéssel - vagy netán más szellemi problémátok van...?

A fotelből könnyű okosnak lenni...

2021. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!