Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nem is tudom, hogy kezdjem....

Nem is tudom, hogy kezdjem. Szüleimmel élek 20 éves lány vagyok. Sosem tettem fel itt még kérdést de úgy érzem eljött az ideje mert nem tudom már kihez fordulhatnék.?!

Figyelt kérdés
Szóval a szüleimmel a kapcsolatom nagyon ingovány, anyukámmal annyira nincs is probléma inkább apámmal. Ő egy nagyon furcsa ember, bölcs, nagyképű, és nagyon nagyon ideges természetű. Bármilyen apróságon felkapja a vizet és már lehetetlen eltűrni. Kiskorom óta csak savaz, mindenki előtt hülyének állít be, azt hittem csak beképzelem de rájöttem hogy nem. Ezért is írtam ide. Ami a legjobban fáj és idegesít és amitől már az életemből is elegem van az az hogy akárhányszor ákarmennyire összeveszünk mindig csak azzal fenyegetőzik, hogy kirak a lakásból, hogy pakoljak és menjek el. Sokszor olyannyira ideges, hogy félek megüt mivel úgy indul nekem, kiskoromban sokszor megvert minden apró gyerekbakiért. Sajnos már nagyon kihat az életemre ez az egész, folyton rossz kedvem van, pesszimista vagyok, és semmi sem boldogít már. A férfigyűlöletem pedig az egekbe ugrott emiatt ami tudom nincs rendben..sajnos nem tudok elköltözni mivel nincs annyira nagy keresetem még, sokszor úgy vagyok vele inkább elmegyek nembaj ha útra kerülök csak ne legyek vele..félek már a szemébe is nézni nehogy belémkössön és vitázzon ami miatt nagy szorongások alakultak ki bennem. Valaki, bárki, kérem segítsen, hogy tudjam ezt elnyomni magamban? Nem akarok ilyen rossz kedvű lenni, legalább meddig elköltözöm. Képtelen vagyok kiszűrni..nem tudom mit tegyek..beszélni próbáltam már vele hogy mi bánt, ahogy észrevettem nem érdekli mert csak veszekedés lett a vége..köszönöm előre is a válaszokat.

2021. aug. 17. 21:13
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben nem kell higy ismerős legyen. Idegen lakotars is lakotars.
2021. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

A mi édesapánk is hasonló volt, mondjuk neki voltak régen nagyon streszes időszakai ,ami okozója lett ennek az ideges természetnek, abban az időben az összes haja kihullott, egy roncs lett , ekkor voltunk mi a testvéremmel olyan 12-15évesek. Szakemberekkel kezeltette magát évekig ,minden orvost kipróbált pénzt és energiát nem sajnálva , nyugtatókon élt évekig, mára viszont sikerült neki majdnem teljesen leküzdeni ezt a dolgot , és túlvészelni ezt a nehéz időszakot az egész családnak. Szóval én együtt tudok érezni veled , átéltem én is azt hogy fél méterről ordítanak a fülembe azért mert hangosan csuktam be az ajtót, vagy mert leejtettem egy kanalat a földre. Én ekkor kisgyerek voltam , annyit tudtam tenni hogy elmentem a szobámba és zenét hallgattam , nagyon szar volt pláne mikor még lehetett továbbra is hallani a vitát, előfordult hogy tárgyak törtek , tányérok, távirányítók, telefonok, üvegasztal, éjjelilámpa, ezeket mind sirva hallgattam a szobámból. Egy dolgot tudok ajánlani neked. Legközelebb mikor balhézik, maradj nyugodt , ne emeld fel a hangod, csak nézz a szemébe és mondd neki hogy

"apa , miért csinálod ezt? mire megoldás ez?" teljesen nyugodtan, akkor érezni fogja hogy valami nincs rendben. Ő maga kell hogy rájöjjön a hibájára, és ebben a környezete segíthet neki. Viszont ahhoz hogy rájöjjön és felmérje a saját állapotát kell egy inteligencia szint, mert ha buta mint a föld (remélem nem) akkor sehogy sem fogja felfogni a helyzetet, és akkor kénytelen leszel lenyelni a békát továbbra is vagy pedig elmenekülni. Sok kitartást!

2021. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Sokszor előfordult nálunk is, hogy kettétőrte a laptopomat amire évekig gyűjtöttem azért mert nem kapta a wifi-t, közben meg a routerel volt a baj. Olyan is volt higy a kutyát megrugdosta mert éjjelente ugatott. Ezeket a részleteket nem akartam leírni de így gondolom érthetőbb mennyire nagy probléma van vele. Köszi hogy megosztottad velem a történeted
2021. aug. 18. 15:52
 34/42 anonim ***** válasza:
83%
17 és még pár válasz írója vagyok. Mióta dolgozol körmösként? Mert ha ez már az a bér amit bejáratott körmösként keresel, akkor ez így Te is látod, hogy nem jó. Bővítsd sz ügyfélköröd. Amikor nincs a szalonban vendéged írj be házhoz menőst, adj fel hirdetést, hogy házhoz is mész. Közben nézz szobát mert azt legalább tényleg ki kell tudd kalkulálni! Ezt az embert nem vagy köteles elviselni és szegény Anyud és kutyid sem egyébként! S passzióból egy egyetemi szak? Kolesszal? Ez semmiképp? Ha nem, akkor marad az eddigi javaslatom.:) Mosolyogni meg nem csak vicc után lehet csak szimplán kedvességből is ilyet még biztos nem látott a válaszadó aki kb.csak kötekedni jött ide, mint a penészes putris. Azért aki ennyire nincs tisztában még Magyarország ingatlan piacával se az ne ossza már az észt, mert ami nincs azt nem lehet.:))))
2021. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Lassan 1 éve dolgozom mint manikűrös, bővítem amennyire csak lehet, csak az a gond amint írtam is hogy rengeteg körmös van a város szintjéhez képest. Kb mindenki már azt csinálja. Mikor kezdtem nem voltak ilyen sokan😅 egyetemre nem szeretnék menni, úgy vagyok vele hogy nem szeretném olyannal tölteni az időm ami nem kelti fel az érdeklődésem. Nálunk orvosi, társadalmi, marketing, meg ehhez hasonló szakok vannak. Gondolkodtam hogy elmegyek más városba Rajz szakra viszont ha már megnyitottam a cégem azt maceráns át költöztetni más városba. És igen ezt :) nem nevetésből írtam, nagyon nincs min nevessek max kínomban.
2021. aug. 18. 16:08
 36/42 anonim ***** válasza:
16%

Ha majd anyagilag megteheted - bár az első két OKJ ingyenes - akkor végezd el a kozmetikust is!

Manikűr - pedikűr - kozmetikus, és ügyes is vagy! Így már könnyebben tudsz majd érvényesülni!😊

2021. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
89%

34, 36. A kérdező már leírta hogy nem Magyarországon él.

Plusz már nincs OKJ sajnos.

Én is pont ilyen cs aládbol jövök, tapasztalatból írtam amiket írtam. Ezért is írtam hogy nem kell eltűrni ahogy a kérdésben is szerepel, hanem tenni kell ellene mert akkor az egész életét tönkreteszi vele. Elég az itteni kérdéseket olvasni ahol egy csomo ember ír hogy lelki nyomorék lett attol ahig, a szülő bánt vele. Ezt most meg nem látja át. Én is huszonéves én költöztem el az első alkalommal amikor lehetőségem akadt, nagyon kevés pénzből. De azt a nyugalmat nem cseréltem volna el semmiért.

2021. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, szerintem nagyon fel vannak borulva a prioritásaid. írod, hogy van egy szakmád, amiből meg tudnál élni valószínűleg egyedül is, és ami mellett talán lenne időd másodállásban műkörmösként dolgozni. Vagy amivel tudnál mondjuk gyerekeket korrepetálni másodállásként a műkörmös mellett.


Ennek ellenére mivel az az "álommunkád", inkább élsz együtt egy agresszív közveszélyes emberrel.


Szerintem ez nem jó ötlet. Nem látok bele, hogy a műkörmösnek mennyire kell rendelkezésre állnia egész nap, de azt látom, hogy anyósom tanárnő és ha nem kell utazni, akkor azért menedzselhető mellette (főleg, ha nálatok is tanárhiány van és ki tudod alkudni, hogy délben végezz, mert cserébe mondjuk bevállalod a reggeli ügyeletet), hogy délután tudjál körmözni. Nem lesz egyszerű persze, de legalább meg tudsz élni belőle tisztességesen. A diákok szülein keresztül meg sokkal gyorsabban tudsz ügyfélkört építeni.


A rajz szakot meg nem is értem. Nem tudsz megélni, de azon gondolkodsz, hogy elmész egy olyan szakra, amiből szintén nem lehet megélni? :O


Mindig tedd fel magadban a kérdést. Mi tenne boldogabbá 10 év múlva és mik lennének a lehetőségeid, hol lennél az életben. Ha 10 év után megunod a tanári pályát, akkor könnyen el tudsz menni műkörmözni, nem választasz a kettő között. Gyes után szuper lehet, viszont, ha műkörmösként mész gyes-re, akkor kb. semmi bevételed nem lesz, mehetsz rögtön vissza dolgozni.


Ne csak mindig a következő lépést lásd magad előtt, hanem gondolkodj a nyugdíjig tartó időszakon. Van időd műkörmösnek menni később is. Van időd rajzolni, elvégezni a rajz szakot később is. Ne most akarj mindent, hanem várj türelemmel. De ne hozd magad olyan helyzetbe, amikor az alapvető igényeid (pl. biztonság, alvás, evés, nyugalom), nincsenek kielégítve.

2021. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

38-assal érték egyet. Menj el tanítónak, ha ez a végzettséged, s maradjon délutáni hobbi a körmözés. És bérelj szobát.

Rajzzal meg mit akarsz kezdeni? Rajztanár akarsz lenni? Vagy képzőművész? Vagy reklámgrafikus? Vagy tetováló? Mert nem mindegy, mit érdemes hozzá tanulni.

2021. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
75%
Keress olyan munkát, ahol megoldott a szolgálati lakás. Pl Honvédség, vagy valami hasonló.
2021. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!