Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan bűntudato...

Miért kell állandóan bűntudatot keltenie bennem édesanyámnak,ha néha csak úgy vagyok,és nem csinálok semmit?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,lány.

Dolgozok,iskolába járok,mellette fozok-mosok-takaritok,be segítek neki.

Hetente egyszer szoktam pihenni,de akkor állandóan érzem,hogy bűntudatot akar bennem kelteni,amiért fekszek mondjuk

És emiatt már ott tartok hogy inkább dolgozok,vagy elmegyek valamerre csak mert ne legyek otthon.

Költöztem már el egy évre,de vissza jöttem Magyarországra.

Egy nagyon pörgős,mindig mindenhová jarkalos lány vagyok.

Reggel suli,délután munka,este edzés

Ha csinálok valamit nincs baja,csak ha fekszek mert ő állandóan vagy takarít,felforgatja a házat,sosem fekszik le

Ha lefekszik bűntudata van,és panaszkodik hogy az időt elpazarolta,ha pedig csinál valamit panaszkodik,hogy fáj mindene,fáradt,de sosem pihen le.

Nem tudom miért csinálja ezt.

Nem lehet pihenni mert egyből jön azzal,hogy az unatkozas.


2022. dec. 12. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha mindketten folyamatosan dolgoztok, akkor mit lehet annyit tenni-venni?
2022. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
93%
A pihenés nem unatkozás. Szükség dolog. Nem vagy hibás. Ha nem pihensz, túlpörögsz mint anyukád. És azt te is látod, érzed hogy nem normális. Próbálj függetlenedni, ha úgy érzed hogy nem hagy élni.... Te is csak 1x élsz.
2022. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Anyád mártírkodik. Költözz el mert nem változik ez a személyiségű ember.
2022. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Remélem, azért élvezed az életed ennyi pörgés mellett. Én például baromi sokat döglök, ha aznapra már letettem valamit az asztalra. Ha mondjuk leedzettem, akkor legálisnak gondolom a pihenést. Vagy ha kitakarítottam a házat. Akkor megérdemlem, hogy leüljek, játsszak, vagy valami filmet nézzek, édességet egyek közben. Különben egyszerűen nem élvezném az életet. Ha mindig csak a "hasznos" foglalatosságokkal tölti az ember az idejét, akkor mi értelme az életnek? Kérdezd meg magadtól: Élvezed? Élvezed hogy egész nap pörögsz, takarítasz, dolgozol? Végigfut a hátadon az extázis villáma? Ha nem, akkor az ugyan úgy egy elpazarolt élet, mint mikor az ember semmit nem csinál. Mert a folyamatos döglés a ló túloldala, attól még sokkal jobban ki lehet égni, mint a folyamatos munkától. Meg kell találnod az arany középutat, és nem foglalkozni vele, ki mit gondol róla. Sokan csak azért dolgoznak annyit, mert egyszerűen képtelenek élvezni az életet, és ha már elve se élvezik, akkor legalább legyen valami haszna. Én például képes vagyok élvezni az életet. Beülni a masszázskádba, meggyújtani pár füstölőt, gyertyát, hangulatvilágítás, miegymás, és csak meditálok. Van fizikai haszna? Nincs. Lévén nem termelek vele semmi hasznot a világnak. De mentális haszna van? Naná! Mert jól érzem magam tőle. Ez az élet lényege. Az egyensúly a kötelességek, és a kötetlen élvezkedés közt.
2022. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Csoda, hogy azért még mindig nincs bűntudat, hogy a szóközök elmaradnak... még mindig....
2022. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
5, teljesen igazad van, de ez legalább megint jó téma. Mondom én, a végén még belejön. :)
2022. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Reggel iskola, delutan munka, este edzes. Mikor van az a rengeteg sutok fozok mosogatok, takaritok? Milyen iskola van reggel 22 eves korban? Milyen munkad van, ami befer a delelotti iskola es az esti edzes kozze ? Ha ennyire lehetetlen anyaddal elni, miert koltoztel haza 22 evesen.Proballak megerteni, irj reszletesebben.
2022. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert az anyukád is rossz mintákat hozott. Akkoriban és még most is az a családi dinamika, hogy csinálni, csinálni, csinálni. Mert akkor fognak szeretni. Pedig mennyire nem így van.
2022. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
8, csak kérdezem, miért mondják mindenre ezt a mintakövetést? Az kizárja a normális, felnőtt gondolkodást? Felnőttként azért már csak látunk más mintákat is, nem? Nem mind közlekedünk lovasszekéren, pedig öreganyáink öreganyjai még azon száguldoztak.
2022. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Mert így működik az agy. Amilyen út ismerős neki, arra megy rá. Egy kivágott ösvény. A legtöbb családban nem engedik az önálló, autonóm személyiség kialakulását. Ragaszkodnak egyetlen vilagszemlélethez. Minden szart kontrollálni akarnak külsőleg.

Ha őket elnyomták, nem volt eszközük, pénzük kitörni, beletörődtek, automatikusan így fognak tovább élni. És aki szerint van más út, nemcsak fekete és fehér az élet, azt kirekesztik. Itt a kérdezővel semmi gond, miért ne fekhetne. Igazából semmit nem kell csinálnia, ha nem akar. Ő normális még. De már, hogy ide kiírta, valamennyire mutatja, hogy nem nagyon van olyan személy nála sem, akivel ezt meg tudná beszélni, és ne azt mondaná, hogy tényleg ne döglődj egész nap, anyádnak van igaza, moss, főzz, takaríts, mert így senki nem lesz belőled. A kérdezőt az anyja nem szereti valóságosan, csak uralja, nem engedi, hogy azt csináljon, amit akar. Ez a szeretethiány kijön később, ha családot alapít, és ezek a traumák nem lesznek feldolgozva. És ha még hasonló kontrollmániás, megmondó embert választ társnak is, kész is a mintakövetés. Ő is elkezdi ezt a csinálást. Hogy ha csinál, van látszata, annak, hogy ő van, az állandó pakolás, takarítás, fugasikálás, főzés, boltbamenés, fogkefével, ez a monoton állandóan csinálni valami szart, na majd akkor elismernek és szeretni fognak. Pedig egyáltalán nem. És rengetegen, de rengetegen élnek így. Mit gondolsz az anyák miért szakadnak meg karácsonykor?

Tanult mártírszerep.

Már nagyon sok szakértő foglalkozik vele, de még mindig nem annyi, hogy több helyre eljusson, és felismerjék akiket érint. Az ő videóikat nézik 5-10 ezren max., de persze a pucsítós, kulcsáredinás, meg kóstolgatós idiótaságokat millióan.

Elképesztő, mennyi téves hitrendszert, falat hoztunk magunkkal évtizedek óta, nem látjuk, mert nem engedik láttatni. Aki meglátta, elkezdett a valóságban élni, na annak van esélye a társadalomban. Nagyon szomorú vagyok miatta, de elfogadtam.

2022. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!