Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan bűntudato...

Miért kell állandóan bűntudatot keltenie bennem édesanyámnak,ha néha csak úgy vagyok,és nem csinálok semmit?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,lány.

Dolgozok,iskolába járok,mellette fozok-mosok-takaritok,be segítek neki.

Hetente egyszer szoktam pihenni,de akkor állandóan érzem,hogy bűntudatot akar bennem kelteni,amiért fekszek mondjuk

És emiatt már ott tartok hogy inkább dolgozok,vagy elmegyek valamerre csak mert ne legyek otthon.

Költöztem már el egy évre,de vissza jöttem Magyarországra.

Egy nagyon pörgős,mindig mindenhová jarkalos lány vagyok.

Reggel suli,délután munka,este edzés

Ha csinálok valamit nincs baja,csak ha fekszek mert ő állandóan vagy takarít,felforgatja a házat,sosem fekszik le

Ha lefekszik bűntudata van,és panaszkodik hogy az időt elpazarolta,ha pedig csinál valamit panaszkodik,hogy fáj mindene,fáradt,de sosem pihen le.

Nem tudom miért csinálja ezt.

Nem lehet pihenni mert egyből jön azzal,hogy az unatkozas.


2022. dec. 12. 15:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Bocsánat, az, hogy nem szereti az anyja, az egy nagyon erős, általam megítélt dolog volt, a sok példa alapján. Az is lehet, hogy nem tudja, hogyan kell jól szeretni, hiszen vele is ez volt.
2022. dec. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%
10,11, köszönöm, hogy ilyen szépen kifejtetted, pont azért érdekelt, mert ugyanígy nőttem fel. Ráadásul nagyszülőkkel is együtt élve, duplán jött ez a minta. De egyszerűen nincs egy darab olyan emlékem sem, hogy valaha is normálisnak tartottam volna ezt. Olyan viszont van, hogy már nagyon kicsi gyerekként is mindig azt gondoltam, ha nekem lesz majd kislányom, én ilyeneket sosem csinálok vele. Mondjuk, mondani sosem mertem, tudtam, hogy ezt nem lehet. Meg, hogy nem teszek különbséget a fiú és a lány között. Már felnőtt mindkettő, de tényleg egész másképp neveltem őket, ránéztem, és ugyanazt éreztem mint gyerekként. És olyan jó érzés volt, ezért nem értettem sosem ezt a mintakövetést. Hogy miért "felejti el" a felnőtt, hogy mi rossz egy gyereknek. Bocs kérdező, kapóra jött, 10, 11, még egyszer köszi.
2022. dec. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
72%
Szivesen. Valószínűleg a te mikrokörnyezetedben volt olyan ember, aki rávilágított, hogy másképp is lehet. Az is elég hozzá, ha semmit nem mond szinte. Tanár, barát, férj, szomszéd, segítő,.pszichológus. Bárki, aki nem "ugatott le" csak azért mert vannak dolgok, amit máshogy gondolsz. Hanem elhitte, támogatott, valóban te érdekelted. Ennyire egyszerű kijönni az ilyenből. Mégis meg akarja úszni mindenki. ☹️
2022. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!