Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elhunyna egy családtagotok,...

Ha elhunyna egy családtagotok, felajánlanátok a szerveit?

Figyelt kérdés

Ha lehetőség lenne, hogy más emberek megkaphassák a szerveit a szerettednek, akkor ti felajánlanátok?

Valahol ugye teljesen érthető, hogy más embereken segíthess vele, hiszen a te családtagodnak már nincs rá szüksége, viszont közben nagyon rossz érzés, hogy míg te gyászolsz és szomorú vagy, valaki tovább fogja élni vele az életét és lehet pont nem egy jó embernek segítesz vele, de lehet épp egy olyannak, aki teljesen megérdemli és egy új esélyt kap az életre ezzel.


2023. aug. 11. 08:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondolom, hogy nem az en tisztem itelkezni. “Nem egy jo ember kapja”.

Mi szamit jonak? Ki szamit jonak?

Ez nem ennyire fekete-feher.


En orulok, ha mas ezaltal uj eselyt kap, ennel tobb nem erdekel. A gyasz szamomra, ha csaladtagrol van szo, ettol nem lesz rosszabb vagy epp konnyebb. Nehez igy is, ugy is.

2023. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Magyarországon feltételezett beleegyezés van már nagyon régóta. Ennek ellenére az a gyakorlat, hogy megkérdezik a hozzátartozókat informálisan. Kiskorú esetén kell beleegyezés.


Természetesen beleegyeznék, hiszen a rokonomnak, bármennyire is fáj nekem, már nincs szüksége rá. A test egy porhüvely, inkább éljen másban a veséje vagy szíve, mint a kukacok rágják el.

2023. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
84%
Halottnak már úgyis mindegy, másnak meg az élete múlik rajta, persze, felajánlanám.
2023. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Örülnék, ha általa - vagy a sajátom által - megmenthetnék valakit.


A halottnak már úgyis tökmindegy.

2023. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Beleegyeznék persze. Sajátomba is.

De nem hiszem hogy bárki van olyan jó állapotban a családban...

2023. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha meghalok, de bizonyos szerveim "használhatóak", miért ne adnám oda annak, akinek szüksége lehet rá?


Nekem / vagy a családtagjaimnak jobb lesz attól, ha nem kaphatja meg valaki az ép szervet? Ha odaadom, látom e kárát, ha már nem élek???


Nem értem, hogy 2023-ban miért felvetés ez még mindig. A bajba jutott embereken segíteni kell, és PONT. Nem nekem tisztem eldönteni, hogy ki a jó és ki a rossz ember. Ki érdemli meg. Azt az élet eldönti.


De persze, ha a másik oldalon áll az embert és ő / esetleg családtagja vár egy fontos szervre, akkor egyből másképpen gondolkodunk. De érdekes.


A nekem mindent (de azonnal) másnak viszont semmit, AZ NAGYON MEGY minden téren. Sajnos.

2023. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

A 11 éves fiam 3 éves kapott új májat. Ez az egész transzplantáció anonim a donor szempontjából. Pedig én nagyon szívesen megköszönném a családjának hogy megmentette a gyerekeket.


Ezért engem nem zavarna ha a halálon után minden szervemet más ember kapná meg.

2023. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk főleg hogy nem beleegyezni kell hanem max arról elhet nyilatkozni hogy nem engeded.
2023. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amikor az újszülött fiam a halálos ágyán feküdt, alá írtam hogy donor legyen. És miért? Mert neki is ez segített volna. Tudom durva, de más halálát vártuk hogy ő élhessen. Durva belemenni, de ez ilyen. A gyerekedért bármit. Végül nem lett jó 1 db szerve sem sajnos.
2023. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!