Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idejétmúlt a közös kassza?...

Idejétmúlt a közös kassza? Van még valaki egyáltalán tényleg közös kasszán?

Figyelt kérdés
Férj - feleség esetén. Kolléganőkkel beszélgettem, senkinél sincs olyan, hogy a közös számlára megy a fizu és mindenkinek van hozzá kártyája. Nálunk az fizeti a csekket, aki postára megy, van amit vonnak, boltba aki megy, az fizet. Gyerekes dolgok is onnan mennek, ki mit vesz magának, rendel, az is. Nincs konkrétan saját pénz. Közösből költ mindenki magára. Van még ilyen, létezik azért?

2023. nov. 27. 07:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%

10!

Jogilag szerintem mindenki tisztában van vele, de a gyakorlatban azért van létjogosultsága annak, ha külön kezeljük a pénzt. Vagy gondolod, hogy a férjem beperel, mert nem adok neki pénzt a saját fizetésemből egy új horgászbotra? 😀

Amúgy már csak biztonság szempontjából sem árt mondjuk két külön bankban tartani a pénzt, akkor meg már ésszerű két külön számlát futtatni, nem két közöset nyitni...

2023. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
54%

"Vagy gondolod, hogy a férjem beperel, mert nem adok neki pénzt a saját fizetésemből egy új horgászbotra? 😀"


A férjed nem, de a leendő exferjed simán megemlitheti a való peres tárgyaláson hogy "amúgy Kati a házasságunk ideje alatt kétszer annyit keresett, mint én és a keresete felét a saját külön számlájára tette". Máris meg lesz oldva a horgászbot probléma, mert arról q számláról a pénz felé az övé lesz

2023. nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Két közös van 2 külön banknál, összesen 4 kártya.

Hát de, ez van, hogy már megint mit vettél. De mit csináljak, ugye. Én is szoktam venni ezt - azt.

2023. nov. 27. 08:19
 14/35 anonim ***** válasza:
75%

12!

Én a kérdezőnél nem éreztem úgy, hogy a kérdésében már a jövendő válásának anyagi hátterét készítené elő a közös számlával, hanem a közös életüket...Ott pedig szerintem igenis beoszthatja mindenki a sajátját, az az egészséges. Azért is el lehet válni, mert a férj a huszadik horgászbotot veszi a közös számláról, de a rezsire nem marad

Amúgy már elváltam, és mindenkinél maradt szépen a saját pénze (nekem sem jutott volna eszembe pereskedni, ha ő keresett volna többet, hiába megillet jogilag). Viszont abból, amit spóroltam, általában nyaralni mentünk, nem műkörmösre ment horgászbot helyett...

2023. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

14!


Miután konkrétan a 11. kommentbol idéztem, szerintem totál egyértelmű, hogy arra írtam, amit írtam.

2023. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy bankszámlára megy a kettőnk fizetése és a családi pótlék.

Nálunk minden közös.

2023. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%

Én el se tudom képzelni a külön kasszát. Nyilván, mert szinte pucér sejhajjal jöttünk mindketten a házasságba, mindkettőnk családja ugyanolyan anyagi helyzetben volt. Tudjátok, suba a subához...

A külön kassza szerintem a módosabb famíliákban elterjedt, teljesen érthető, amikor már több ingatlan van a felek nevén már a házasság előtt, nyilván volt lehetőségük zsíros álláshoz való szakmát tanulni, ami miatt magas fizetésük van.


Nálunk én vagyok a pénzügyes, nekem jobban megy a pénzbeosztás, mellesleg én vásárolok, tartom számon a rezsit, vezetem a költségvetésünket kezdettől fogva. Én számlára kapom a fizut, a férjemnek nincs számlája, kp-ben kapja.

Mindketten a másik megkérdezése nélkül költünk, de szerények vagyunk, nincs drága hobbink, így nincs ész nélküli költekezés. Egyetlen kérésem van: bármit vesz, arról kérem a blokkot, de csak azért, hogy beírjam a költségvetésbe. Sosem teszek megjegyzést.

2023. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindent közösen fizetünk, de nem egy számlára megy a pénzünk, ennek csak annyi az oka, hogy neki is meg nekem is volt már bankszámlánk, mikor összejöttünk, lassan 10 éve és eszünkbe se jutott, hogy egy közös legyen csak. Pedig azóta házasok vagyunk, gyerekek is vannak. Kb ugyanannyit is keresünk, + nekem a családi meg a kicsire még a gyes jön a kártyámra. Számlákat a férjem fizeti, mert az ő emailcímére küldik, kivéve a víz + a szemétdíj ami még papír alapú, azt én szoktam qr kóddal itthonról. Telefonszámláját mindegyikünk maga fizeti. Bevásárlást meg aki épp megy a boltba.
2023. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Tök logikus, hogy közös kassza van, mivel minden közös, ahogy tizes is írja.
2023. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös számla volt, külön rendelkezési joggal. Ez nagyon fontos, arra az esetre, ha az egyik fél meghal, ne zárolják a számlát. Minket annak idején a bank figyelmeztetett erre, és nagyon jól tették. Nagy bajban lettem volna, ha a férjem halálakor zárolják a számlát, hiszen a teljes ki- és bejövő pénzforgalom azon ment. Akik közös számlát nyitnak, figyeljenek erre.
2023. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!