Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idejétmúlt a közös kassza?...

Idejétmúlt a közös kassza? Van még valaki egyáltalán tényleg közös kasszán?

Figyelt kérdés
Férj - feleség esetén. Kolléganőkkel beszélgettem, senkinél sincs olyan, hogy a közös számlára megy a fizu és mindenkinek van hozzá kártyája. Nálunk az fizeti a csekket, aki postára megy, van amit vonnak, boltba aki megy, az fizet. Gyerekes dolgok is onnan mennek, ki mit vesz magának, rendel, az is. Nincs konkrétan saját pénz. Közösből költ mindenki magára. Van még ilyen, létezik azért?

2023. nov. 27. 07:30
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
30, a vállalkozás pénze nem a ti pénzetek. Nem a bevételt, a nyerséget lehet osztani, de a közös vállalkozás nyilván társas, bt vagy kft, onnan külön-külön tudtok jövedelmet kivenni :D
2023. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
86%
Egyéni vállalkozás és a férjem nevén van, de közösen csináljuk, így értettem :)
2023. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
85%
Magyarul nem közös a vállalkozás, és te bért kapsz érte :D
2023. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
65%
Nem, igazából közösen csináljuk, papíron az Ő nevén van, a számla meg közös meg minden bevétel is.
2023. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt olyan komoly kapcsolatom, hogy akár megforduljon a házasság a fejemben, de így 35 (F) felett már ideje lenne össze kapnom magamat :(.

Végigolvastam minden hozzá szólást, de fogalmam sincs :))

Elég jól keresek, van házam (40% hitel), autóm (70% hitel), és azért a korom miatt már elég jól kialakultak bennem vásárlási és megtakarítási szokások. Nem hinném, hogy szeretnék közös számlát. Nem is szeretném ha beszállna a hiteleimbe a másik fél.

A ház fejlesztése már egy érdekes kérdés, meg a ház fennmaradó hitele is egy házasság esetén.

2023. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!