Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam rosszul...

Jogosan érzem magam rosszul amiért a szüleim adtak munkát?

Figyelt kérdés

A szüleimnek saját cége van és mivel egy új projektbe kezdtek, amihez új ember kellett, én pedig munkakeresésben voltam, megkérdezték dolgoznék-e náluk. 20 éves vagyok fix munkahelyem még nem volt, mert tanultam. Ez viszont egy olyan munka ami semmilyen szakmai tudást nem igényel, egyedül angol nyelvet. Elég könnyű munka és rugalmas a munkaidő is, tehát egyetem mellett is fogom tudni csinálni. Viszont elég jól keresek vele és ez az ami zavar. Félre ne értsétek, hálás vagyok de picit azt érzem, ezt ennyi munkáért nem érdemlem meg és, hogy én ezért a munkáért semmit nem tettem, csak elfogadtam, amit a szüleim ajánlottak. Mások felnőtt emberként évtizedeket dolgoznak, hogy ilyen munkahelyük lehessen én meg csak megkapom.

Nektek erről, mi a véleményetek? Szerintetek keressek másik munkát? (ami valószínűleg nem lenne ennyire rugalmas és jól fizető)



márc. 1. 08:51
1 2 3
 11/24 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Elvégzed a munkát? Jól végzed el a munkát? A családi vállalkozásotokban lekiismeretesen megyeszel mindent, hogy sikerüljön?

Ha mindenre igen a válasz, akkor teljesen hülyeség lenne feladni, föleg, hogy feltételezem rád fog szálni a cég 20-30-40 év múlva, akkorra pedig mindent tudni fogsz és tökéletesen fogod vezetni a családi céget. Szerintem álmodni sem lehet jobbat, ha engem kérdezel. Az csak bónusz, hogy a fizetésed és a munkaidö beosztás is jó.

márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Én nagyon jól elvoltam ebben a szituációban. 21 éves voltam, amikor beléptem apám cégébe, majd a húgom is, családiban nyomtuk, minden előnyével és hátrányával. Mondjuk előnye több volt, mint hátránya. Céges autó, szabadabb időbeosztás, nem kellett vadidegen főnökkel vergődni stb.
márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy ilyen lehetőséged van és nagyszerűen csináltad, hogy megrakadtad. Sokan nem tehetnék meg. Ne foglalkozz az irígyekel.
márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 KmsRys ***** válasza:
90%
Szerintem emiatt ne érezd magad szarul, véleményem szerint ez egy nagyszerű lehetőség, én biztosan örülnék neki.
márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj,hogy az öledbe hullott valami, és ne ezen morfondírozz, hogy megérdemled-e. Eszedbe ne jusson másikat keresni, inkább legyél hálás. Feladnád a jó állásodat, és lecseélnéd 3műszakos, megterhelő, kiemelkedően idegőrlő kollégákkal teli, rugalmatlan, "megszakadsz benne-típusú" munkára csak azért,mert családi? Ez az egyetlen ok? Más örömében ujjongana, ha ilyen munkát kapna, és még jól is keresel; könnyebb lesz onnan majd külön költözni, családot alapítani, különköltözni.
márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
*Meg inkább stresszelnél azon, hogy "Jaj,megint nincs állásom!" ? Mert máshonnan meg bármikor kirúghatnak, én már belefutottam többször áskálódós kollégába, aki kitúrt. És soha egyetlen szóval nem mondták, hogy bármit is rosszul csináltam volna, rendesen elvégeztem a melót, sose késtem; kollégákkal is,ügyfelekkel is tisztelettudó voltam, váratlan helyzeteket is jól megoldottam, kedves mosolygós voltam mindenkivel (nem vittem túlzásba, nem olyan erőltetett műmosoly, hanem kedves), nem is voltam büdös, szerettem is a munkát, volt is sikerélményem, és egyszercsak indok nélkül repültem.
márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

*Jaés,ha elmész,akkor a szüleid felvesznek valakit a helyedre,oda már nem tudsz visszamenni.

Szóval egy biztonságos,stabil,jó állást ne hagyj ott

márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%
Jól mondják az előttem hozzászólok! Én is azt mondom hogy ha rendesen elvégzed a munkát, akkor igazán nincs okod szégyenkezdni.
márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
*a 2.különköltözni 'elkezdeni az életet' lett volna.
márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 NTBS ***** válasza:
100%
Ne érezd rosszul magad!
márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!