Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetnél bele pénzt, ha az...

Fizetnél bele pénzt, ha az anyád egy marha drága ajándékot talált volna ki a húgod születésnapjára, és több családtaggal akarna összeddobatni az árát, közös ajándék címszóval?

Figyelt kérdés
A húgomnak május végén lesz a születésnapja, és mivel most lesz 30, anyám szerint különleges ajándékot kell kapnia. Mivel gyerekkora óta az a hobbija, hogy képregényeket rajzol magának, anyám azt találta ki, hogy magánkiadásban jelentessük meg az egyik képregényét, és az legyen az ajándéka. De az rohadt drága, fejenként vagy 70-80 ezret biztosan bele kellene adni, ha nem többet. Mi pedig nem szántunk rá ennyit, max.ilyen 10 ezer forintos ajándékra gondoltunk.

márc. 1. 14:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
72%
Akkor az nem kiadatás
márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, nem te leszel az egyetlen a családban, aki ezt sokallja.

Azt, jogy mennyire lenne ez jo ajándék a hugodnak, mi nem tudjuk megítélni, ezt csak ti, a családja sejthetitek.

Ha tényleg örülne neki, akkor, mint ajándék, jó és eredeti ötlet egy kerek szülinapra, de az is biztos, hogy irracionálisan drága.

A helyes eljárás anyukád részéröl az lenne, ha mindenkire rábíz ná, mennyit ad bele, ezt előzetesen tisztázza mindenkivel, aztán eldönti, hogy megvalósítható-e az ötlete. Mert lehez, hogy a hiányzó rész kipótlása már neki is sok lenne.

Ilyen drága hozzájárulást nem várhat el senkitől. Hacsak nem egyike vagytok Magyarország leggazdagabb családjainak. :)

márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
49%
Mindenesetre, a tízezer forint meg a másik véglet, különösen egy harmincadik születésnapra! Hacsak nem egyike vagytok Magyarország legszegényebb családjainak...
márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
95%

Ez átdolgozás. Én nem is örülnék neki, ha az én alkotásomat átrajzolva profik megcsinálják képregénynek. Az már nem az enyém.

Ha ennyire szeret rajzolni, és még nincs neki digitális rajztáblája, olyat vennék neki, azzal ő maga is átdolgozhatná a kézzel készült képregényeit. Nem kerülne ennyibe.

márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
92%

Nem, mert szerintem ez nem feltétlenül jó ajándék, legalábbis én nem örülnék neki.

Többet érne a támogatás, hogy próbálja kiadatni, meg valami normál ajándék.

márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
79%
Valakinek a saját alkotását adni ajándékba... :DD nagyon gáz, összegtől függetlenül.
márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire jó ötlet, de az alap kérdésre a válaszom hogy anyamnak megmondanám mennyit tudok adni és kész. Ha nem felel meg, hogy csak mondjuk 20 ezret adok ( csak mondtam valamit) akkor nem szállnék bele ebbe , hanem odaadnám külön amit gondolok.
márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: írtad, hogy 1-2 példány lenne, nem ezres példányszám.

Nos, az ilyen 1-2 példányos dolog arányaiban mindig sokkal drágább az egyediség miatt, mintha nagyobb példányszám lenne.

Ha jól gondolom, nem vagytok már gyerekek, én meg nyíltan rákérdeznék, hogy Gizi, tetszene-e neked ez szülinapodra? Mert ha nem, akkor nagyon nagy ciki... Arról nem is szólva, hogy lehet valami másra vágyna, nem tudom, nyaralás a tengeren, szafari, akármi (én ezt is támogatnám, pont annyival, mint bármi mást)

márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
67%
Nem aranyárban van, és szerintem kedves dolog, egy saját készítésű scrapbook a rajzaiból.
márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 Katona Dius ***** válasza:
30%
Nagynéném most adatta ki az új verses kötetét. Oké,ott kevesebb tinta fogy. De akkoris darabja volt vagy 5-6ezer.
márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!