Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetnél bele pénzt, ha az...

Fizetnél bele pénzt, ha az anyád egy marha drága ajándékot talált volna ki a húgod születésnapjára, és több családtaggal akarna összeddobatni az árát, közös ajándék címszóval?

Figyelt kérdés
A húgomnak május végén lesz a születésnapja, és mivel most lesz 30, anyám szerint különleges ajándékot kell kapnia. Mivel gyerekkora óta az a hobbija, hogy képregényeket rajzol magának, anyám azt találta ki, hogy magánkiadásban jelentessük meg az egyik képregényét, és az legyen az ajándéka. De az rohadt drága, fejenként vagy 70-80 ezret biztosan bele kellene adni, ha nem többet. Mi pedig nem szántunk rá ennyit, max.ilyen 10 ezer forintos ajándékra gondoltunk.

márc. 1. 14:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
68%
"firkálmány" - már bocs, de ez nagyon bunkó és lenéző megnyilvánulás volt.
márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
19%

És a húgod mennyivel szállt bele a nyaralásodba?

Nem valósznű, hogy csak 10000 Ft-tal.

márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
58%

#52


Világosan leírta, hogy mindent az anyjáék fizettek, tehát nem a többi családtag dobta össze.

márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
30%
Nem, nem írta le világosan.
márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
34%

#54


"mindent anyámék fizettek" Ha ebből neked nem egyértelmű, akkor vannak gondjaid az értőolvasással.

márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
48%

Milyen értékű ajándékot kaptál te a húgodtól?

Volt már akkor önálló keresete, megélhetése, mint most neked? Mert ez nyilván nem mindegy.

10000 Ft elég sóher ajándék részetekről a húgod 30. szülinapjára.

márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ő mennyit adott bele, de akkor még egyetemista volt.
márc. 2. 10:59
 58/84 anonim ***** válasza:
61%

"10000 Ft elég sóher ajándék részetekről a húgod 30. szülinapjára."


Miért kéne egy dolgozó embernek ennél drágább ajándék? Mindenki pénzből él.

Szerintem a kérdező is kb. abban a szituban van a korkülönbség okán, hogy ő épp eleget költött a tesójára, amikor az még tanult, ő meg már dolgozott, és ez később sem volt másképp.


Nekem 7 évvel fiatalabb a húgom. Kamaszkorában is rengeteget költöttem rá, mert én már dolgoztam. Most már gyerekem van, még neki sem készül rendes ajándékkal alkalmakra, nemhogy nekem. Szülinapjára hozott neki kb. 600 forint összértékű nyalánkságot (amire egy 1 évesnek marha nagy szüksége van).

Nekem meg leadta a megrendelést, mit kér majd nyáron a szülinapjára...

márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
55%

#58

Igen, ez a kicsi-nagy viszonylatában többnyire így van. (Nekem a húgom 6 évvel fiatalabb, és dettó, mint Nálatok).

márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
25%
Viszont a szüleitek 6-7 évig csak rátok költöttek! Ha nagyon méricskélni akartok, ezt is vegyétek figyelembe.
márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!