Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetnél bele pénzt, ha az...

Fizetnél bele pénzt, ha az anyád egy marha drága ajándékot talált volna ki a húgod születésnapjára, és több családtaggal akarna összeddobatni az árát, közös ajándék címszóval?

Figyelt kérdés
A húgomnak május végén lesz a születésnapja, és mivel most lesz 30, anyám szerint különleges ajándékot kell kapnia. Mivel gyerekkora óta az a hobbija, hogy képregényeket rajzol magának, anyám azt találta ki, hogy magánkiadásban jelentessük meg az egyik képregényét, és az legyen az ajándéka. De az rohadt drága, fejenként vagy 70-80 ezret biztosan bele kellene adni, ha nem többet. Mi pedig nem szántunk rá ennyit, max.ilyen 10 ezer forintos ajándékra gondoltunk.

márc. 1. 14:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
56%

69, itt nem erről van szó. Minden családnak megvannak a maga szokásai. Ha náluk a nagyértékű ajándákozás a szokás, akkor a kérdező nyilván számított rá annak idején, hogy ilyet kap. Szólhatott volna előre, hogy ne tegyék, mert nem akarja/fogja tudni viszonozni.


Amiről te írsz, az az eset, amikor az egyik család anyagi helyzete sokkal jobb a másikénál. Az ajándékozo család ilyenkor el sem várja a hasonló értékű viszonzást. Illetve, ha a két család anyagi helyzetéhez viszonyítunk, akkor valójában mindegyik ugyanannyit áldoz a másikra, és nincs is itt semmi egyenlőtlenség!

márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
75%

#71


Attól, hogy az anyjáék szoktak a gyerekeiknek nagyértékű ajándékot adni, nem azt jelenti, hogy a testvérek is így ajándékoznak, sőt, minden családtag felé ez az elvárt.

Nálunk is anyámék nekünk "gyerekeknek" kb. 4x annyit adnak pénzben, mint amit mi testvérek egymás között költünk ajándékra.


Amúgy meg semmit sem tudunk a kérdező anyagi helyzetéről. Attól, hogy az anyjáéknak egy ilyen ajándék meg sem kottyan, ő talán nem így van ezzel. De én is elvből nem adnék ilyen értékben. Mert magát az ajándékot sem tartom jó ötletnek.

márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
78%

Mint ahogy írta a kérdező az ő nyaralását az anyjáéktól kapta a huga akkor még egyetemista volt. Nemhinném, hogy a saját keresetéből tudott volna 70-et adni a nyaralásba egyetem mellett.

Mivel a kérdező leírta, hogy mennyit szánna az tükrözi azt, hogy nem milliókból él és lehet lenullázná, ha ennyit beleadna.

Ha a szülők nagyon jól élnének, akkor kicsengetnék ők az összeget és felse merűlt volna bennük, hogy más is abba adjon bele.


Mise keresünk szarúl. Van egy 4 évesem és 1 a pocakban, közben csináljuk a házunkat. Énse tudnék 70-et adni a hugom születésnapjára.

márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:

Szerintem abbsn mind egyetértünk, hogy , hacsak nem egy különösen jómódú családrol van szo, 70-80ezer sok egy testvértől. Általában az is természetes, hogy a szülök többet adnak.

Itt a tízezerről van szó, ami ez esetben igen szerény ajándék. Ennyi még egy egyetemista húg is tudna adni. A kérdező sem tiltakozott, hogy neki csak ennyire telik, mert rossz anyagi viszonyok között él, pedig megtehette volna, ha ez az igazség, és akkor nem is kifogásolnánk többet.

Mit a adna egy sima szülinapra? Egy csokit?

Azzal sincs semmi baj, ha a családban ez a szokás. De náluk nem ez.

márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:

#74


Miért szerény a 10 ezer? És miért ne lenne elég adott esetben egy csoki? 🤔

Nem tudjuk, mi náluk a szokás. Annyit tudunk, hogy a kérdező szülei a 30. szülinapra nagy ajándékot adtak neki is, a testvérének is.

Attól még nem jelenti, hogy testvérek közt is szokott nagy ajándékozás lenni.

márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:

"Miért szerény a 10 ezer?"

Egy átlagos bevásárlás összege a 30. szülinapra. Amit egy héten akár többször is kiad. Hát...


"És miért ne lenne elég adott esetben egy csoki? 🤔"

Hát nem pont ezt írtam én is? ("Egy csokit? Azzal sincs semmi baj, ha a családban ez a szokás")

márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan 5-6000 Ft-ért szokás szülinapi ajándékot venni felnőttek között. Kerek szülinapra a testvéremre én is 10.000-et szánnék, szüleimnek adtunk 20.000 értékben kerek születésnapra.


És nem élünk rosszul, de ezek az ajándékok szinte sose hasznosak, amire igazán vágyik az ember azt megveszi úgyis magának, pontosan olyat amilyet szeretne. Ilyen szentimentális kedvességekre mint a kérdésben is van felesleges ennél többet költeni, 3 percig örül neki aztán egy dobozban porosodik hogy 60 év múlva a halála után egy lomtalanítós konténerben végezze.

márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig pont az a jó az ilyen extra (30, 40, 50 stb.) szülinapokban, hogy kaphat az ember olyasmit, amire vágyik ugyan, de ésszerű okok miatt nem akarja megvenni magának. Ha a családtagok ismerik, szeretik és tisztelik egymást, akkor rászánják a pénzt, energiát, szervezést, odafigyelést az ilyen személyes ajándékokra. Legalább egyszer-kétszer az életben.

Ha azonban csak nevükben család, de nemigen törődnek egymással, akkor persze, hogy nyűg az ilyesmi.

márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
De ha én nem akarom megvenni magamnak ésszerű okokból akkor mástól sem akarom hogy megvegye nekem pontosan ugyanazokból az ésszerű okokból...
márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindent csak számításból csinálni. Unalmas, fantáziátlan élet lenne.
márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!