Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire érthető, ha a testvér...

Mennyire érthető, ha a testvérem azért nem dolgozik, mert a kutyáját nem lehet egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Sosem dolgozott még, pedig lennének lehetőségei bőven.


Azért, mert tavaly nyáron kapott egy kiskutyát és a kutya 2-3 óránál több időt nincs el egyedül, jár vele minden héten trénerhez is, és hogy a kutya nem bírná, ha reggel otthagynák egyedül és csak késő délután, este érnének haza hozzá.


márc. 3. 16:44
1 2 3
 1/25 Justinianus ***** válasza:
93%
Ha van olyan ostoba, aki ad neki lakást, ruházza, meg eteti, akkor jól teszi.
márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jézusom, azért nem kell mindennek elhordani 3 mondat után...
márc. 3. 16:55
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem érthető.
márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Grizesteszta ***** válasza:
94%
Teljes mértékben érthető és elfogadható, ha van olyan valaki , aki önként és dalolva eltartja őt vagy ha van megtakarítása, ami fedezi az életmódjának a költségeit. Ha nem erről van szó, hanem valaki "kényszerűségből' eltartja, akkor a helyedben másként fogalmaznám meg a kérdést, pl így: 'Mennyire érthető, hogy X kényszerűségből eltartja a testvéremet, aki azért nem dolgozik, mert a kutyáját nem lehet egyedül hagyni? '
márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Én nem értem meg semennyire. Az én kutyámat sem lehet egyedül hagyni, mégis dolgozok. Távmunkában vagyok.
márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A vőlegényével él.
márc. 3. 17:22
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem egy érthető érv, kutya meg tudná szokni fokozatosan, illetve vannak otthonról is végezhető munkák, szóval meg lehetne oldani. Más kérdés, ha a vőlegényének ez megfelel, anyagilag is belefér és ő amúgy se akar dolgozni, ez az ő dolguk, csak ne a kutyára fogja.
márc. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
De egész nap csak a kutyával foglalkozik, vagy azért otthon elvégzi a házimunkát, mos, főz, takarít, stb.? Mert a munkakerülés és a háztartási munka végzése egy kicsit más. Az úgy elfogadható, hogy a vőlegény keresi a pénzt, eltartja, cserébe ő elvégzi az otthoni teendőket. Így millióan élnek és totál elfogadható, ha az együtt élők közül mindenkinek megfelel.
márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Igazából az a lényeg, hogy ezt a testvéreden és a párján kívül senkinek nem kell megértenie, mert nem is tartozik senki másra.

Ráadásul amit írsz, - férfi dolgozik, eltartja az asszonyt és mindenki mást - az még a 60-as években is teljesen megszokott volt Magyarországon is. Én nem tudnék így élni, de ha nekik jó ez, az ő dolguk.

márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, hogy miket csinál most, hogy már az egyetemmel is végzett és úgymond nincs dolga.

Mondta, hogy eltelnek a napjai, mert végre tud minden nap sportolni, utána délelőtt elmegy boltba, otthon vannak, aztán ebédelni vagy bemennek a belvárosba és találkozik a párjával, vagy valamelyik barátnőjével, vagy ha nincs kedve menni sehová, akkor otthon csinál valamit. Napközben meg vagy barátnőzik, vagy megy erre-arra és ezek csak azért "kutyás programok", mert amíg kávézik valahol, ott van az ölében a kutya. :D


De ilyenekkel tölt el órákat, hogy simsezik, vagy múltkor nekiállt tortát sütni, vagy rendelt egy csomó gyöngyözős kirakót is.

márc. 3. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!