Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőkhöz visszaköltözni,...

Szülőkhöz visszaköltözni, vagy rossz házasságban benne maradni? Tényleg jobb az utóbbi?

Figyelt kérdés

Nővéremék tavaly házasodtak össze, kívülről nézve az övéké (volt) a tökéletes kapcsolat.


Aztán ma a tesóm mondta, hogy hát igazából nagyon rossz a házasságuk, és az egyetlen, ami a válástól visszatartja, az az, hogy nem lenne hová mennie, a régi gyerekszobájába meg nem fog visszaköltözni közel 30 évesen, a szüleinkhez vidékre. Olyan lakást, amiben most laknak, 300+ ezerért tudna bérelni, ennyit nem fog minden hónapban kidobni az ablakon.


Kérdeztem, hogy ezt eddig miért nem mondta el, mondta, hogy azért, mert ő a csendben szenvedő típus, de már az esküvő előtt sem volt rendben minden, viszont már ki volt fizetve az egész, el lettek küldve a meghívók, nem akart volna az utolsó pillanatban kihátrálni, hogy aztán mindenki emlékezetében ő legyen a lány, akit majdnem feleségül vettek, de mégsem.


És hogy tudja, a szüleinkkel élve, egy vidéki kisvárosban egyáltalán nem lenne boldog, mert így legalább elfoglalja magát, tele van programokkal, ott meg tényleg semmihez nem tudna kezdeni, mert a programlehetőség kimerül abban, ha elmennek a két várossal odébb lévő moziba, vagy Tesco Extrába, ismerkedni sem tudna és borzalmasan érezné magát, rosszabbul, mint most. Mert hogy amiért a férjével nem boldog, attól az élete többi részével elégedett.


De basszus, akkor így éli le az életét? Hogy benne van egy olyan házasságban, ahonnan szabadulna, de amiatt nem teszi, mert drágák az albérletek?

Én is Pesten vagyok az időm nagyobb részében, de mikor az előző kapcsolatom ősszel véget ért, nem akartam minden hétvégémet egyedül tölteni is hazajártam a szülőkhöz. Hát hová menjek, ha nem hozzájuk? Nem értem, hogy a nővérem miért nem avatott be minket ebbe az egészbe korábban, miért ment hozzá a férjéhez, ha már az esküvő előtt is voltak bajok.


márc. 30. 21:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
A legjobb az lenne,ha mindannyian,tehát te,és a szüleid leülnétek vele beszélni,és biztosítanátok arról,hogy rátok mindig számíthat.(Annak biztos van oka,hogy ezt eddig nem vette figyelembe).
márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Milyen lakás kerül 300+-ba havonta? Azért nem alap, hogy luxusban éljen az ember. Lehet normális helyen 150-200-ért kisebb lakást bérelni…
márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ezt mondtam neki, mondta ő is, hogy tudja, de tényleg senkinek nem beszélt erről soha, mert kimondva túl igaznak érzi.


Amiket érveket felhozott, azok inkább anyagi dolgokkal kapcsolatosak.

Pl. hogy a kocsiját a férje cégén keresztül lízingelik, válás után mit csinálna, néhanapján kölcsönkérné a nagyszüleink Fiat Puntoját?

Vagy, hogy a szexuális életük még mindig jó, a békülős szex és a "toxic szex" is, mi lenne vele szex nélkül, hogy ismerkedne úgy, hogy a szüleinkkel lakik, hogy vinne fel bárkit is egy éjszakára. És hogy mindjárt 30 éves, nem fogja ennyi idősen újrakezdeni az életet.

márc. 30. 21:58
 4/23 A kérdező kommentje:

Milyen lakás kerül 300+-ba havonta?


Elég sok, hidd el, és ez még nem is a plafon az áraknál... Nézz meg pár albérletet mondjuk az I., II. vagy XII. kerületben.

márc. 30. 21:59
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
El sem tudod képzelni, hány olyan házaspár van, akik csak anyagi okok miatt maradtak együtt. Kolléganőim fele tengődik a férje mellett, némelyikük félre is jár (amit én mélységesen elítélek). Nem akarnak válni, mert megszokták a kényelmet, nem akarnak albérletbe menni, meg egyéb hülye kifogásokkal jönnek. Az ismerősi körömben van egy négy gyerekes pár, akik kb. ölik egymást, de nem válnak el a CSOK miatt. Akkora büntetőkamatot varrnának a nyakukba válás esetén, hogy a gatyájuk is rámenne, hogy kifizessék. Az nem baj, hogy szegény gyerekek is megszenvedik a mindennapos balhékat - családbarát kormány, ugye...
márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

30 evesen nem fogja ujrakezdeni az eletet? :) Kiscica, en epp 46 evesen kezdem ujra, es nem eloszor. Inkabb, mint benne totyorogni valami fosban. Es nem anyameknal elek. Dolgozom, keresek, megoldom. Nem csak Buda letezik, es nem is csak Budapest.


De figyelj, maradjon benne, az o elete, az o dolga, elvezze a tokszikszekszet (jajj), majd ujrakezdi 35, 40 vagy 50 evesen, kenyszerbol.

márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha neki ez a szituáció megfelelő, akkor nem tudsz mit csinálni. Max. reménykedni benne, hogy előbb-utóbb felnyílik a szeme.
márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt megértem, hogy nem akar visszaköltözni a szülőkhöz, de azért van köztes állapot, kisebb albérlet, kocsi átiratása stb. Bőven van ideje újrakezdeni az életét.
márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Háát...


Én is azt mondom, hogy kezdje csak újból az életét. Még csak mindjárt 30, de mire vár? Arra, hogy a férje végleg megunja, és dobja egy huszasért majd amikor negyven lesz? Akkor jobb esélye lesz?!


Igen, az I, II, XII. kerületek drágábbak, de nem kell a legdrágább helyen lakni. Lakhat albérletben a XX kerületben, vagy másutt, BKK-zhat is, ahogy annyian.


Dolgozhat, ahogy annyian. És akkor ismerkedésre is lesz lehetősége, meg programokra is.


De ha nincs igénye a normális boldog életre, akkor az az ő dolga, én nem ítélem el, csak hát... na jó, még sajnálni se fogom, az ő tudatos döntése, de szerintem nem vett mindent számításba.


Azért majd érdekes lesz nézni, amikor becsúszik a gyerek, és úgy ölik egymást. Most még egyszerűbb, csak két hülye marja egymást, de akkor már egy ártatlan gyereket is traumatizálnak.


Az pedig mekkora baromság, hogy egy szar esküvőbe belement, csak mert hogy másoknak megfeleljen... Én konkrétan ismerek valakit, aki EGY napi házasság után mondta ki, hogy el akar válni, és el is vált. Aztán nem sokkal rá megismerkedett valaki mással, akivel a mai napig nagyon boldog házasságban él. Na élhetett volna ő is boldogtalanul a szar kapcsolatban, hogy másoknak megfeleljen, de ő inkább bevállalta az őszinteséget és az igényeit. Amúgy a pasival szemben is tisztességtelen.

márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Jajj ez az, nehogy ide meg gyereket is csinaljanak, jesszus


Hany ilyen is van... :(

márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!