Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül más költekezési...

Családon belül más költekezési szokások, vállaljátok a konfliktust ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A két végleg vagyunk, ezzel tisztában vagyok.

Szüleim, családom olyan, hogy mindenből a legolcsóbbat/akciósat keresik, rezsin és élelmiszeren kívül igyekeznek semmire sem költeni, nincs hobbijuk, nincs az, hogy elutaznának egy hétvégére barátokkal, vagy nyaralni.


Én pedig szeretem a minőségi, szép dolgokat, legyen szó akár élelmiszerről, lakberendezésről, öltözködésről, vagy éppen autóról. Emiatt állandó a számonkérés, a "Minek az?" kérdéskör. Sokszor nem is akarok belemenni, mert tényleg úgy érzem, hogy állunk egy kép előtt, ők kéknek látják, én pirosnak. Nem akarom elkezdeni magyarázni, miért hozatok külföldről bútorokat, mikor anyáméknál a kanapé 30 éve nincs lecserélve, vagy a nagyszüleim a szomszédnak sem engedték kiselejtezni a bútorokat, inkább átvitették magukhoz, hogy jó lesz az még nekik.

De igen, sokszor bosszant, mert nem az ő pénzüket költöm, nem előlük veszem el. Tudom, hogy rengeteg pénzt elköltök, de istenem, egyszer élünk, eltemetni úgysem fogják velünk.


ápr. 27. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Ajánlom a 16/21 hozzászólás elolvasását és értelmezését. Kevesebb, mint 10 szó, annyira csak nem bonyolult.
ápr. 28. 16:24
 22/61 anonim ***** válasza:
Értelmeztük a 16/21et csak lejött hogy hazugság.
ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

Igen, mert valamelyik nagyokos haverod itt azt állítja ismeretlenül?

Akkor biztos úgy is van! :)


Tisztánlátás végett:

Sem autót, sem lakást, sem házat, sem telket, sem semmi mást nem kaptam sem a szüleimtől, sem a nagyszüleimtől.

ápr. 28. 18:43
 24/61 anonim ***** válasza:
64%

Akkor mondd már meg nekem hogy kb 20 évesen (se) hogy lehet az hogy ÖNERŐBŐL, nulla segítséggel laksz saját házban/albérletben és még márkás cuccokra is van pénzed??


Az én unokatesóm is márkás cuccokat vásárol saját fizuból, de anyuci meg apuci állja az albérletet....

ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
63%
Vannak olyan testi munkák amik nagyon jól fizetnek. Egy hónap alatt össze lehet keresni más éves fizuját, ha ügyes a kézi és száj munkája. :D
ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
Sehol nem szerepelt az életkorom, bőven túl vagyok már a húszon.
ápr. 28. 18:56
 27/61 A kérdező kommentje:
25. válaszoló, nagyon sajnálom, ha neked olyanok a képességeid, hogy csak a testedből és a szexmunkából tudsz boldogulni. Bár, ha dolgozó felnőttként még a szüleidnél élsz, nem remekelhetsz ebben sem túlzottan.
ápr. 28. 18:58
 28/61 anonim ***** válasza:
65%

Egyre többet hazudsz, de ezzel csak még jobban vágod magad alatt a fát. Mennyivel vagy túl a 20on?


Ha 30+ évesen ezen kattogsz az már elég gáz. Mikor óhajtod elvágni a köldökzsinórt? Főleg ha ennyire "kibírhatatlanok a szüleid".


Amennyiben még 30 alatt, változatlanul érdekel hogy sikerül márkás cuccokban járni + MINDENT magadnak fizetni.

ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
45%
27. Nem én járok 20 évesen márkás cuccokban és élek egyedül luxus házban szóval nem én vagyok aki a testéből él. 😅
ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:

29. válaszoló, felfogtuk, nem megy az olvasott szöveg megértése, szerintem ne égesd tovább magad a kommentelgetéssel. :)



Hazudni pedig nem szoktam, hiába gyanúsítgattok vele.

Sehol nem írtam le az életkoromat, ahogyan az sem szerepelt, hogy a szüleimmel élnék-e, vagy külön (ezt egy kommentben pontosítottam).

Gyanúsítgattok itt összevissza, közben egy normális mondatot sem tudtok értelmezni. Igyatok szappant, aztán tanuljatok egy kis illemtant, mert nem csoda, hogy ilyen modorral képtelenek vagytok egyről a kettőre jutni az életben!

ápr. 28. 19:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!