Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül más költekezési...

Családon belül más költekezési szokások, vállaljátok a konfliktust ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A két végleg vagyunk, ezzel tisztában vagyok.

Szüleim, családom olyan, hogy mindenből a legolcsóbbat/akciósat keresik, rezsin és élelmiszeren kívül igyekeznek semmire sem költeni, nincs hobbijuk, nincs az, hogy elutaznának egy hétvégére barátokkal, vagy nyaralni.


Én pedig szeretem a minőségi, szép dolgokat, legyen szó akár élelmiszerről, lakberendezésről, öltözködésről, vagy éppen autóról. Emiatt állandó a számonkérés, a "Minek az?" kérdéskör. Sokszor nem is akarok belemenni, mert tényleg úgy érzem, hogy állunk egy kép előtt, ők kéknek látják, én pirosnak. Nem akarom elkezdeni magyarázni, miért hozatok külföldről bútorokat, mikor anyáméknál a kanapé 30 éve nincs lecserélve, vagy a nagyszüleim a szomszédnak sem engedték kiselejtezni a bútorokat, inkább átvitették magukhoz, hogy jó lesz az még nekik.

De igen, sokszor bosszant, mert nem az ő pénzüket költöm, nem előlük veszem el. Tudom, hogy rengeteg pénzt elköltök, de istenem, egyszer élünk, eltemetni úgysem fogják velünk.


ápr. 27. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
A te válaszaid nem érdekelnek, fogd már fel.
ápr. 28. 21:50
 42/61 anonim ***** válasza:
67%
Továbbra is: Nem csak nekem nem válaszolsz rendesen tehát más válasza sem érdekel. De ebből a stílusból látszik hogy azoknak van igaza akik meghazudtolnak. Ha valódi segítséget kérnél már rég leírtad volna a valóságot.
ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
De, válaszoltam rendesen, viszont nem tudom, te mégis mit vársz, a "kis giccses r_banc" szöveged után. :)
ápr. 28. 21:59
 44/61 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi irigy ember van ebben az országban! Csak azon lovagolnak, hogy szerintük nem tisztességes forrásból van a pénz, érezni, hogy irigyek.

Nem is ez a kérdés.

Amúgy a szüleid kontrollmániások lehetnek. Attól dobtam egy hátast, hogy még a szomszéd selejtezésébe is beleütötték az orrukat.

Én megmondanám, hogy nem az ő pénzüket költöm, más vagyok és ne szóljanak bele. Amíg nem velük akarom eltartatni magam, addig nincs joguk kritizálni.

ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
47%

Nos, engem meg azzal gyanúsított meg, hogy egyik barátom írt egy kommentet és én arra reagálok... Akkor a te gondolatmeneted alapján ő meg irigy, hogy vannak barátaim?😂


Világos. Sajnálom őt. Vagyis téged. Csináltál egy másik profilt mert két napja nem érkezett neked megfelelő válasz és most írtál magadnak.


Srácok, a másik kérdésénél is ez volt a vége?😂😂

ápr. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
45.: Én más vagyok, nem ő. De lehet, hogy ha visszajön, igazolja. Addig meg gondolj, amit akarsz.
ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
69%

Hú nem tudom, én a végén már kitöröltem a kérdését a válaszaim közül, mert ugyanez ment. Őt mindenki bántja, senki nem ad neki normális választ.

Ott is azokat a kommenteket pécézte ki, ahol trágáran beszéltek, és azokat hozta fel példának, hogy ezért nem fog már semmit mondani.

Azokat természetesen ignorálta, ahol normálisan megfogalmazták, hogy vegyen vissza az arcából, mert más, aki magának dolgozott meg mindenért, fele ennyire sem játssza az eszét.

máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
76%

Akkor tényleg ugyanaz. :D

De tényleg nem értem, miért nem bírja normálisan megírni a dolgokat. Nem ciki az, ha a szülők segítik a gyereket. Sőt, normális.


A probléma azzal van, hogy azt nem látja be, hogy úgy könnyű nagy lábon élni ha mindent alá toltak.

máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%

48.: Írja a kérdésben, hogy nem a szülei pénzét költi.

A megfogalmazásodból csak úgy süt az irigység.

máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
76%

Nem a szülei pénzét költi, csak a lakást kapta tőlük, meg a kocsit. (pardon a nagyszülőktől)


Így baszott könnyű játsszani az eszedet, hogy "külföldről rendelek magamnak bútort"

máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!