Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi előleget szoktak (ha...

Mennyi előleget szoktak (ha szoktak) kérni az éttermek egy esküvőre?

Figyelt kérdés
Jövő augusztusban akarjuk tartani, de már most lefoglaljuk, hogy biztos legyen. Szoktak ilyenkor kérni előleget? Kb mennyit?
2011. júl. 7. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
30-50%-ot
2011. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A teljes árból? Az lehetetlen. Biztos nem annyi
2011. júl. 7. 10:08
 3/18 anonim ***** válasza:

A legtöbb szolgáltató általában kér előleget, melynek összege elég széles skálán mozog. Ugyanígy jár el az esküvő helyszínéül szolgáló étterem/szálloda is. Általában fix összegű, vagy 10-20 százalékos előleget kérnek és a maradék összeget az esküvő után kell kifizetni. Másik elterjedt megoldás, hogy egy-két hónappal az esküvő előtt a teljes összeg felét elkérik előre.


Máshonnan másoltam. Amúgy Google 2. találat.

2011. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetlen,én is elkérnék ennyit.
2011. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Belegondoltál abba,hogy ha mondjuk lefújjátok előtte, ő meg nem adta oda az időpontot másoknak,akkor mennyi pénztől esik el. Nem 10 ezret fog elkérni az tuti!
2011. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 40%-ot fizettünk. Szerintem korrekt.
2011. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azért lehetetlen, mert az emberek nagyrésze esküvő után, a kapott pénzből fizeti ki az éttermet. Előtte egy évvel honnan legyen meg az összeg fele kb?
2011. júl. 7. 10:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a teljes ár felénél mozog az előleg.

Lehet, hogy sokan az esküvőre kapott pénzből fizetik a költségeket, de úgy gondolom, hogy nem a semmire kell házasodni, hanem egy biztos anyagi háttérrel, legalább annyival, hogy az esküvőt ki tudjuk fizetni....

2011. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ha nekem lenne esküvőm, nem alapoznék arra, hogy úgyis kapok egy csomó pénzt az esküvőn, és abból fizetem ki, amit kell. Szóval 0 tartalék nélkül nem is tartanék esküvőt.

De egyébként, mint látod, változó. Esetleg kérdezd meg a kiszemelt éttermet/éttermeket. Vagy csak úgy, egyet, találomra, biztos megmondanák.

2011. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes arra alapozni, hogy majd a kapott pénzből fizetünk. A semmibe ne csinálj nagy esküvőt. Mi úgy álltunk hozzá, hogy ha pluszosan, vagy nullára jövünk ki belőle, az jó, de eleve rászánunk X összeget. Elég kínos arra apellálni, hogy hátha összejönnek a költségek. És ha nem? Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér..
2011. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!