Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi előleget szoktak (ha...

Mennyi előleget szoktak (ha szoktak) kérni az éttermek egy esküvőre?

Figyelt kérdés
Jövő augusztusban akarjuk tartani, de már most lefoglaljuk, hogy biztos legyen. Szoktak ilyenkor kérni előleget? Kb mennyit?
2011. júl. 7. 10:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, gondolj már bele! Azt nem mondhatod egy étterem tulajdonosnak,hogy esküvő után,ha összejött a pénz, akkor fizetünk. És ha nem jön vissza? Gondolod,hogy őt ez érdekli? Barátnőmék tavaly (most kérdeztem meg) 40%-ot fizettek előre. Nekik megelőlegezték a szülők és visszaadták esküvő után.

Sőt náluk az italt megengedte az éttermes,hogy vigyék, azt egy nagykertől hozták. Velük úgy állapodtak meg,hogy amit nem bontottak fel, azt visszaveszik. De ott is ki kellett fizetni előre 50%-ot!

2011. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Biztos összejön a pénz, mifelénk sokat adnak.
2011. júl. 7. 10:53
 13/18 anonim ***** válasza:
nem tudom,én csak akkor csinálnék esküvőt, ha ki tudom fizetni.
2011. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nagyon bátor vagy! Nekem tavaly két barátnőm is belebukott ebbe. Pedig ők is arra játszottak,hogy tuti összejön,mert gazdag a rokonság. Mégsem!

De ettől függetlenül egy éttermesnek ezt hiába mondod? Mi rá a garancia? A te szavadra ő nem fog adni!

2011. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nah jó, teljesen felesleges volt itt megkérdezzem, úgy látom Magyarországon másképp mennek a dolgok. Itt mindenki az esküvős pénzből fizeti a lagzit és még csodás nászútra is futja. Én nem értem, nálatok mennyi pénzt adnak, hogy nem jön ki a vacsora? 5 ezer forintot? Itt egy személy olyan 100 euró körül ad. És midnenki pénzt ad, senki se ad ajándékot. A vacsora egy személyre kb 30-40 euró, itallal együtt. Akkor hogy a francba ne jönne ki, mégis? Na, de mindegy, látom ott másképp megy, nem tudtam, hogy ilyen külömbség van, bocsi. Ma megyünk megnézni az éttermet, majd megírom, hogy mennyit kérnek. Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 7. 11:06
 16/18 anonim ***** válasza:
Figyu, próbáld már meg értelmezni, amit írunk. NEM azt mondtuk, hogy nem adnak annyit pénzt, hanem azt, hogy NE erre alapozz.
2011. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de ha ilyen puccos helyen, akkor ne ilyen mifélénket kérdezz, akik Magyarországon laknak, talán ott kellene próbálkoznod, ahol lesz a lagzi...de mindegy.


Én sem kérdezem meg mennyi előleget kérnek pl Bécsben, ha nem ott lesz az esküvő.

2011. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mifelénk is ennyit adnak, szerintem egy környéken lakhatunk :) Az ajándék összege, a kizárólag pénz adományozás, meg a nászút is mind-mind stimmel. Plusz itt még házra is futja belőle. 400 fős lagzikat rendeznek...

Csak ahhoz meg is kell rendezni azt mulatságot, ami nem kis pénz, én meg csóró vagyok...

2011. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!