Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőktől kérdezem, hogy 30 éves...

Ji..... kérdése:

Nőktől kérdezem, hogy 30 éves korhoz közel ki vállalna be egyedül egy gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy a gyerek apjával nem él együtt.
2011. júl. 28. 10:59
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
83%

Donorspermás válaszoló vagyok.

A lényeget nem is írtam, hogy én véletlenül estem teherbe 25 évesen, egy kapcsolat végén. Mire kiderült, már teljesen külön voltunk, ő új párkapcsolattal.

KÖZÖSEN megbeszéltük, megtartottuk, közös a felügyelet, és bár ugyan nem lakunk együtt, elmondhatom, hoyg közösen neveljük, mert az apja MINDEN DÉLUTÁN ott van nálunk egészen fektetési időig.

Tehát kivitelezhető egy ilyen dolog, csak két normálisan együttműködő fél kell hozzá.

2011. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
66%
66%-os, én téged is megértelek, én sem bízom senkiben, de ez másoktól nem elvárható. Úgy meg nem igen lehet élni, hogy hazugnak tart minden nőt.
2011. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

11.55-nek: valóban nem vagyunk úgy együtt a szó szoros értelmében, mert ő mással él - én ezt tudtam, és így vállaltam be - de gyakran találkozunk. Tudom, hogy mit mond erre mindenki, de én tényleg őt szeretem! Akármilyen is. (Családja nincs egyébként, csak élettársa.) Tudom, hogy nincs jövője ennek, de nem tudok mást szeretni. Persze találkoztam másokkal közben, de azokkal inkább csak elvoltam.

Az első szerelmemet 10 évig szerettem, pedig abból sem volt semmi, a másodikat 3 évig - nem is laktunk egy városban - a mostanit sem fogom tudni elfelejteni. Ezért mondom, hogy olyannal meg nem akarok élni, akivel nem szeretek együtt lenni.

Én a gyakorlatban nem tervezem ezt, hogy egyedül vállalok gyereket, csak felmerült bennem... És persze nem vágnám át a szerelmemet sem, hogy a tudta nélkül teherbe esek tőle.

2011. júl. 28. 12:03
 34/49 A kérdező kommentje:
És köszönöm, hogy ennyi választ kapok. :)
2011. júl. 28. 12:04
 35/49 anonim ***** válasza:
73%

Jajj te :(

Nem feltételeztem rólad, csak sokak szerint ez olyan természetes dolog, majdnem bólogatnak hozzá, nekem meg rettenetes ilyet olvasni, imádom apukámat, hülyét is kaptam volna, ha nem lakott volna velünk. Tőle tanultam a legtöbb racionalitást és mindenképp szükség volt rá, hogy mindkét szülőm neveljen.

Az megint más téma, ha elválnak a szülők, de mindketten nevelik a gyereket. Ennek így kellene lennie elvált szülőknél, nem kicseszni az apával és egyúttal a gyerekkel is a láthatás akadályozásával. (iszonyú sok példa van erre is).


Az igazság az, hogy ameddig ki nem lépsz ebből a kapcsolatból addig nem fogod látni a jobbat, mert első helyet adtál neki. Értelmes felnőtt nő vagy és már többször voltál szerelmes,bőven van esélyed az igazira is.

Unkatesóm is 32 évesen találta meg, összeházasodtak és most 20 hetes, pedig 35 éves. Nagyon boldog. Neked is van esélyed erre bőven.

2011. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ilyet, mint ő, nem fogok már találni, mert egy nagyon kivételes ember minden szempontból. Persze tudom, hogy azt mondjátok rá, hogy nem jó ember, mert az élettársa mellett velem is van. De ilyet már nem találnék, csak rosszabbat...

Egyébként én is nagyon apás vagyok, mai napig ő az egyik, akivel legjobban tudok beszélgetni, mindent elmondok neki. :) Bár gyerekkoromban ivott, de szerencsére abba hagyta.

Igaz, hogy nagyon rossz lett volna nélküle az életem.

Persze az is lehet, hogy az ember nem vállal gyereket, és talán nálam így lesz. Keresztanyám is így van.

2011. júl. 28. 12:12
 37/49 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom sajnálni az "átvert" férfiakat. Ha biztosra akar menni, hogy ne legyen nemkívánt gyereke, használjon óvszert. Ja hogy az már büdös? Hát akkor sorry.


Amúgy meg egyáltalán nem is biztos, hogy ehhez át kell verni valakit, nem nehéz egy felelőtlen férfit találni, sőt, kifejezetten könnyű. Nagyon sok férfi van, aki magától is lelép, ha a nő teherbe esik, és esze ágában sincs élni apai jogaival akkor sem, ha meglenne rá a a lehetősége.


Ez a válasz meg, bocs, de idiótának és szűklátókörűnek tűnik nekem...

"De milyen lesz, amikor bölcsiben/oviban/iskolában mindenkinek ott lesz az apja, csak az övé nem?"

Egyáltalán nem ritka a gyermekét egyedül nevelő anyuka.


"Milyen lesz a gyereknek, amikor beszélgetnek majd a családtól és neki nincs? Mert az anya egyedül, az nem család..."

Ezt KIKÉREM MAGAMNAK sok hasonló ember nevében, Anyukám egyedül nevelt fel, és VOLT és VAN családom!!! Édesanyám mellett drága nagyszüleim, keresztanyukámék, unokatesóm, rokonok - volt családom. Ne sértegess meggondolatlanul másokat.


"Mit fogsz neki mondani, neki miért nincs apja, őt miért nem szereti az apja? Mert eljön az idő, amikor megkérdezi...""

A korának megfelelően szépen el lehet neki magyarázni a tényállást. A gyereknek az számít, hogy szeretet vegye körül, nem az, hogy társadalmi szerep szerint ezt milyen személytől kapja.

2011. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerintem kicsit alárendelted magad ennek a faszinak. Mi az, hogy nála csak rosszabb van?

Mutatok én neked pár férfit kapásból, akik értelmes, művelt emberek és a tenyerükön hordoznának.

El ne képzeld,hogy te nem találnál. Az pedig hogy nem vállalnál gyereket, csak mert ő ezt az érzést sugallta beléd, hogy ő a legjobb..Ne csessz ki magaddal.

2011. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Ezt az érzést nem ő sugallta belém. Nem is beszéltünk még ilyenről. Nekem minden kapcsolatom ilyen volt, akibe én szerelmes vagyok, az soha nem szeret engem, még soha nem volt példa erre, nyilván van valami oka ennek, bennem van a hiba. (Egyébként viszonylag értelmesnek, tanultnak tartom magam, és nem vagyok csúnya sem.) Bár igaz, hogy én nagyon válogatós vagyok a férfiak terén.

Ez már nem tartozik igazán a kérdésemnek, csak az utolsó válaszadónak mondom. :)

2011. júl. 28. 12:21
 40/49 A kérdező kommentje:

* ő a harmadik, akibe szerelmes vagyok, az előző kettő is ehhez hasonló helyzet volt

Igazából az első szerelmemmel, akit 15 éve ismerek (most 27 vagyok) a mai napig néha találkozunk, én már nem szeretem, de elég jól elvagyunk olyankor, mert nagyon rég ismerem. Tehát ennyi éve találkozunk néha, de ő nem jó ember - nem akarom részletezni - , családot meg soha nem akart, és nincs is neki, én sem tőle szeretnék. Ezt csak azért mondtam el, hogy ilyen nehezen tudok elszakadni attól, akit egyszer szerettem.

2011. júl. 28. 12:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!