Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőktől kérdezem, hogy 30 éves...

Ji..... kérdése:

Nőktől kérdezem, hogy 30 éves korhoz közel ki vállalna be egyedül egy gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy a gyerek apjával nem él együtt.
2011. júl. 28. 10:59
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem gond, egy igényes nő legyen is válogatós.

Hallottál már a diplomás társkeresőről?

Múltkor mentem fel az oldalukra és fantasztikus embereket láttam. Tele izgalommal életkedvvel, művelt, értelmes emberek, a legtöbbjük pedig kifejezetten olyan nőt keres, aki majd a gyermekei anyja is lehet :)

Szóval ne gondold, hogy azért, mert eddig nem volt szerencséd nem is lesz. Ha minden megtalálná elsőre az igazit, akkor jóformán a párkapcsolatok témakör felesleges lenne, ennek ellenére talán a legtöbb kérdés oda érkezik. Nincs benned semmi hiba és szerencsétlenebb sem vagy másoknál.

Ismernéd az én történeteimet. És még én is szerencsés vagyok, pedig egyedülállóként élek :)

2011. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
én vállalnám!!!!
2011. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Hah, 27 éves...bár én lennék annyi :-D

Na szerintem nálam nem lehetsz szerencsétlenebb, amit én összebénáztam a pasikkal 30 éves koromig, arról könyvet lehetne írni. Én már szinte biztos voltam abban, hogy nem hogy gyerekem nem lesz soha de pasim se. Egy hosszú kapcsolatom volt és sokáig azt sirattam. Kár volt. Na de a lényeg, a happy end, most itt vagyok 31 évesen és van gyerekem és párom is, ráadásul egy nagyon szuper pasi minden szempontból! Szóval még simán van időd!

2011. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Mármint eleve úgy mennék el pasizni, hogy most felcsináltatom magam és egyedül nevelem, vagy egy alkalmi, komolytalan vagy már lezárult kapcsolatból maradtam terhes és azt megtartanám-e annak ellenére, hogy a gyerek apja nincs már velem?

Ha az első eset, akkor nem. 30 évhez közel még nem maradtam le semmiről, ráérek szülni (bár én 25-27 környékén akarok babát majd), ha lesz hozzá párom, egyedül az nem akkora buli több szempontból...

Ha a második verzió: az anyagi helyzetemtől függne, meg hogy az apára mennyire lehet számítani. Ha valami züllött alak, akinek se munkája, se semmije, akkor nem hiszem. Elvárnám, hogy minimálisan hozzájáruljon a gyereke neveléséhez, és a gyermek számíthasson rá, mint apa. Főleg ezen van a hangsúly.

22L

2011. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Kedves 12:13-as hozzászóló!


"Ez a válasz meg, bocs, de idiótának és szűklátókörűnek tűnik nekem...

"De milyen lesz, amikor bölcsiben/oviban/iskolában mindenkinek ott lesz az apja, csak az övé nem?"

Egyáltalán nem ritka a gyermekét egyedül nevelő anyuka."


Idiótának magadat nevezd, kérlek, ne azt, aki átélt már valamit és tapasztalatból beszél. Egyedülálló anyaként nevelem a gyerekemet a kezdetektől - most 8 éves, sosem látta az apját, mert az meggondolta magát és eltűnt, amikor félidős terhes voltam. Volt rajtam kívül más egyedülálló anyuka is, de olyan nem, akinek a gyerekének semmilyen kapcsolata nem volt az apjával. Én néztem -és nézem még ma is- a gyerekem mérhetetlenül szomorú arcát, amikor látja, hogy más gyereknek van apja.


"Milyen lesz a gyereknek, amikor beszélgetnek majd a családtól és neki nincs? Mert az anya egyedül, az nem család..."


"Ezt KIKÉREM MAGAMNAK sok hasonló ember nevében, Anyukám egyedül nevelt fel, és VOLT és VAN családom!!! Édesanyám mellett drága nagyszüleim, keresztanyukámék, unokatesóm, rokonok - volt családom. Ne sértegess meggondolatlanul másokat."


A család 100 emberből 99-nek apa, anya, gyerek. A nagyszülők és egyéb rokonok azok a tágabb családba tartoznak. Az anya és a gyerek együtt az max csonka család. Ebben sértés nem volt.


"Mit fogsz neki mondani, neki miért nincs apja, őt miért nem szereti az apja? Mert eljön az idő, amikor megkérdezi...""

A korának megfelelően szépen el lehet neki magyarázni a tényállást. A gyereknek az számít, hogy szeretet vegye körül, nem az, hogy társadalmi szerep szerint ezt milyen személytől kapja."

Nem, nem lehet neki elmagyarázni úgy, hogy egy pillanatra se merüljön fel benne az, hogy nem az ő hibája az egész.

2011. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Nem biztos, bár egyedül megöregedni szörnyű lehet. Nekem van házam, kocsim, tudok a baba mellett dolgozni, és keresek annyit, hogy valahogy ellenék.De, csak valahogy lennék el, lelkileg nagyon nehéz lehet, és nagyon megviselő is.És szerintem egy gyereknek szüksége van apa mintára, csak tényleg kényszer esetén, ha elhagyna a párom, lennék egyedülálló szülő.
2011. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
35 fölött gondolkodnék el a dolgon, ha van kéznél egy igazi nagymama/nagypapa, vki, aki segít. Nagyon nehéz kezdetben egy kisgyerekkel, nem tudom, mi lett volna velem, ha nincs akinek néha átadhatom. Én megőrültem volna. Az 1. gyerekem állandóan sírt, éjjel-nappal. (ezt lehet szó szerint venni, a rekord este 8-tól másnap este 11-ig, és az orvos sem tudott rá mit mondani, egyedül a védőnő tudta csitítani pár percre...Kétségbeesés ,düh, majd idegösszeomlás...)Éjfélkor rátört vmi nyavalya, nem is tudom, hányszor kellett pánikban futni az ügyeletre, többször jogosan.Komoly betegség is adódott sajnos, súlyos következményekkel. Kellett a támasz nekem ilyenkor!Sokat voltak betegek is, a munkahelyemről rég kirúgtak volna a rengeteg táppénz miatt (tényleg minden 3. hét 1 gyerekre számítva az 1. óvis évben!)Nagyon nagy teher is tud lenni egy gyerek, ha nem tudsz néha kicsit kikapcsolódni, pihenni.Nincs kivel megoszd az örömöd,(nincs kinek elmesélni este, milyen okos/ ügyes/aranyos volt,milyen vicces dolgok történtek vele)sem a bánatod, ami meg így 2x akkora... Pedig gyereket nevelni csak jól érdemes.És ebből nem lehet visszalépni!
2011. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
31 vagyok és nem vállalnám.Az én szüleim is elváltak,és nap mint nap érzem egy akármilyen apakép hiányát.Szerintem a férfiakkal való kapcsolatom is ezért olyan,amilyen(nem tudok beléjük szeretni,hosszasan mellettük maradni)szép kilátások:)de a válaszom mégis nem.Persze nem csak ezért.Szerintem adj pár évet magadnak,és akkor válaszold meg a kérdést.És való igaz,hogy bármikor betoppanhat valaki,aki minden szempontból Hozzád érkezett.El kellene felejtened ezt a sztereotípiát,hogy "Téged nem lehet szeretni".
2011. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
...És nem csak az apakép hiányát érzem,hanem a szeretete is nagyon hiányzik.Zott.Más egy anya ölelése,mint egy védelmező édesapáé.Persze szerencsés vagyok,hogy édesanyám van,mert az a legfontosabb!
2011. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!