Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jól van így?

Szerintetek ez jól van így?

Figyelt kérdés

Nálunk mindig az volt a helyzet, hogy soha nem volt rendes étkezés.

Mindenki akkor evett, amikor akart, soha nem ültünk le együtt se ebédelni, se vacsorázni,reggelizni sem.

Anya megfőzött, kitette a kaját, és mindenki össze-vissza evett.

Volt, hogy egész nap ettünk, nassoltunk gyerekkorunkban.


Rendes étel sem mindig volt, csak szendvics, chips, ropi, meg keksz.


Én nemrég elköltöztem otthonról, de fogalmam sincs, hogy kell rendesen enni.

Azt sem tudom, hogy mit kellene enni, mennyit, vagy hogy, mert nálunk egyszerűen nem volt családi étkezés.

Próbálok valami rendszert vinni az életembe,de nincs előttem minta.


Mondom, sokszor volt az, hogy anya csinált hétvégére egy csomó mirelit pizzát, és mindenki össze-vissza evett belőle, amikor kedve tartotta.

Mindig ki volt téve chips, meg sós keksz, meg ropi, pogácsa, abból fogyasztottunk egy egy falatot.

Ja,meg csoki volt otthon rengeteg, gumicukor, meg ilyenek.


De olyan alig volt, hogy sült hús, főzelék, leves, vagy valami ragu, vagy ilyesmi, amiket én másoknál ettem. Csak szendvics, meleg szendvics, pizza, sült krumpli, meg pogácsa. Mindig ilyeneket ettünk, és totál össze-vissza.


Anya manapság is össze-vissza eszik, sütit, ropit, csokit, levest, ami jön, szinte egész nap megállás nélkül.

Mondtam neki, hogy ez nem jó, mert már így is cukorbeteg, és jó lenne betartani a napi 3 étkezést.

És gyerekkorunkban is jó lett volna.


Erre azt mondta, hogy ne vádaskodjak, mert ő azért etetett össze-vissza, mert nem akarta korlátozni az ösztöneinket, meg az étvágyunkat.

Mindenki egyen azt, amit akar, akkor, amikor akar, ne az étkezési rend szabályozza ezt.

Azt is mondta, hogy hálásnak kellene lennem azért, hogy szabadjára engedett az evésben, és soha nem szabott korlátokat.


Én azonban úgy érzem, hogy nem tudom, mi a normális étkezési rend.

Így össze-vissza nem lehet, és nem jó enni.


Ti hogy látjátok ezt?

Igazam van?

Jó lett volna egy normális rendet betartani?

Vagy anyának van igaza, hogy egyél orrba-szájba, mindig, mindent, ami éppen jön?

Mi a jó szerintetek?


Válaszaitokat köszönöm!


2011. aug. 8. 09:03
1 2 3
 1/25 skarma ***** válasza:
85%

Most már kár ezen agyalnod, anyukád így látta jónak, kész passz.

Neked most csak az a dolgod, hogy megtanulj főzni :) Azzal semmi gond, ha akkor eszel, amikor éhes vagy és kezdheted egyszerűbb receptekkel -a neten minden fent van. Szerintem még élvezni is fogod :) Főzni jó dolog, főleg ha úgy sikerül ahogy akartad.

2011. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Nagyrészt egyetértek az elsővel, és szerintem nem jó össze-vissza enni. És azt sem találom jónak, hogy soha nem ültetek le együtt enni. Bár ezen már nem tudsz változtatni, legalább majd a gyerekeidnél rendesen tudod majd csinálni.
2011. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon fontos, hogy együtt egyenek a családtagok, nálunk pl hétköznap a vacsora a fix, hiszen napközben mindenki tanul,dolgozik.

nálunk a szüleimnél is így volt, most is így csinálom.

mi a 7végén mindent együtt eszünk, a reggeli a kedvencünk :D

a főzés is tényleg fontos, szerintem a gyereknek meg kell ismernie az anyja főztét.

te annyit tehetsz, hogy a saját családodban majd úgy csináld a dolgokat, ahogy neked szimpatikus :D persze több energia mint kirakni egy tál pogácsát, de megéri

2011. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De, akkor én jól gondolom, ugye?

Hogy napi 3-szor kell enni, és normálisan?

Minden nap főzök, mióta albérletben vagyok a suli miatt.

Nem nagy főzés, persze, sokszor mirelit, meg fagyasztott zöldség, de próbálok normálisan enni.

És hanyagolni a nassolást.

2011. aug. 8. 09:19
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs jól.


Nekünk régen az ebéd és a vacsi volt közös. Most, már 4. éve általában együtt reggelizünk (bár itt vannak csúszások, de legkésőbb 8-ig mki megreggelizik), és ebédelünk (dél körül). Délután már nem, és a vacsi is ki-mikor-mit, mert mki máskor lesz éhes.


De sok ember - aki otthon van - így kajál:

- reggeli ébredés után, mondjuk együtt

- tízórai, ha megéhezik, de nem muszáj

- ebéd, ez mindig együtt

- uzsonna, amikor megéheznek

- vacsi lehet együtt is, de ha vki uzsizik, más meg nem, nem egyszerre lesznek éhesek


Érdemes ki rendszert bevinni, mert nem csúszik szét a napod, meg tudsz beszélgetni a családtagjaiddal. :)

2011. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mi sem eszünk együtt, bár normális kaja az mindig volt itthon. Mondjuk nem is lehet együtt, mert én sportolok, teljesen mást és más időpontokban eszem, mint a többi családtag.


Neked meg fölösleges azon rágni magad, hogy mit rontottatok el régen, meg mi lett volna ha... Szerintem nem sportoló embereknek is fontos a rendszeres étkezés, és ezt nem késő most sem elkezdened.

2011. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem így kellett volna.

Amúgy ötször egyél, reggelire valami könnyűt, tízóraira egy joghurt, alma vagy valami apróság is megteszi, ebéd, uzsonnára egy fél teljes kiőrlésű valamiből készült szendvics, aztán vacsira is valami könnyűt. Ne nassolj! A mirelit sem egészséges, inkább csinálj friss zöldségekből salátát, simán elmegy bármilyen köretnek, de nincs tele tartósítószerrel. A családi étkezések amúgy is fontosak, én hülyén is érzem magam, ha egyedül kell ennem.:D

2011. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Egyébként én mindig reggelivel kezdem a napot, viszont mindenki más a családban meg nem is bír enni szilárdat reggel, nem tudom miért. Ha reggeliznének is, akkor sem menne együtt, mert én mindig korábban kelek minimum két órával.
2011. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szóról szóra ugyan ez volt/van nálunk is. Nincs/nem volt rendszer, nincsenek/nem voltak együtt evések. És sosem reggeliztünk, mert nem volt rá időnk, csak hétvégén, de akkor sem együtt. Ma már ott tartok, hogy szinte egész nap eszek, mindenféle nassolni valót, vagy amit megkívánok. Főtt ételt szinte alig eszem, mert anya vagy nincs itthon, vagy nincs kedve főzni, csak készételeket, vagy lefagyaszott kajákat csinál. Szerencsére nem hízok, mert nem vagyok rá hajlamos (a családban senki sem hajlamos rá, sőt vékonyak vagyunk), de elég károsnak tartom ezt az életmódot, mert kb. óránként eszek valamit. Olyan még sosem volt, hogy pl. reggel 8-kor reggeli, délben ebéd stb... Nem bírnék ki 4 órát evés nélkül. Szerintem ez már valami pótcselekvés lehet. De a lényeg az, hogy folyton rágcsálnivalókat eszem. Rendszerességről pedig, mintha nem is hallottam volna még.

16/L

2011. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Írhattok még, hogy mit esztek, és hogyan.

Nagyon kíváncsi vagyok, mert a környezetemet mégsem támadhatom le ezzel, hogy "Ti hogy ettetek régen, vagy hogy esztek ma?"

Nem hiszem, hogy jó ez, ami nálunk volt, mert anya nővérei is így csinálják, és minden unokatestvérem olyan kövér, mint a malac.

És anya is kövér lett, meg cukorbeteg, mikor elmúlt negyven.

Szerintem ez nem csak hajlam kérdése, hanem ettől az étkezési szokástól van.

Szeretem anyát, de ő tipikusan az a modern-anya, aki szerint hülyeség együtt enni, és chipset ad, mondjuk egy kiránduláson, ha megéhezünk.

Unokatestvéremék, egy fiú és egy lány szerintem életükben nem ittak még vizet, csak szörpöt, vagy üdítőt, és állandóan esznek, és mindig pocsék dolgokat, chipset, mogyorót, kekszet, nápolyit.

Nem szeretnék én is cukorbeteg lenni!

2011. aug. 8. 09:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!