Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a környezetedben család...

Van a környezetedben család szempontjából példaértékű ember?

Figyelt kérdés
Olyan ember, akire felnézel, mert szépen bánik családjával, Milyen tulajdonságai miatt nézel fel rá?
2011. aug. 9. 11:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Értem, miről beszélsz, és azt is mit szeretnél kihozni a dologból. Igen, igazad van, ma már kevesen küzdenek egy kapcsolatért, ennek is megvan a maga miértje. Szerintem egyszerűen azért, mert nem kell küzdeni érte. Ha válnak, hát válnak ennek tulajdonképpen semmi hátránya nincs. Igen, igaz, a gyereket megviseli a dolog, ami szörnyű és ne is menjünk bele. Most, régenhez képest, lehet válogatni, már akkor is hozzámehetsz valakihez, ha a szüleid nem kedvelik az illetőt. Könnyebb így rosszul választani.
2011. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám küzdött a kapcsolatért. Apám 100* ígérte hogy megjavul, leszokik az ivásról, aztán mégsem. 20 évig "húzták" egymás mellett, aztán mikor már agresszív is kezdett lenni eljöttünk. Nagyon tisztelem anyukámat, amiért bevállalta, hogy egyedül nevel tovább minket, mert lelki sérülések nélkül se így, se úgy nem úsztuk volna meg, de két rossz döntés közül ez volt a jobbik. Utoljára bevallotta, hogy már amikor megszülettem (most 16 éves vagyok) akkor is voltak gondok, de azt hitte majd leszokik róla. Ez a mai napig nem történt meg és nem azért mert nem tud, hanem mert nem akar.

Talán ezért is érint olyan érzékenyen ha valaki arról hőbörög, hogy mennyire rossz, hogy manapság ennyi a válás, meg hogy a gonosz szülők, nem figyelnek hogy mennyire rossz a gyereknek satöbbi satöbbi.

2011. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Megértelek, hogy rosszul esik! De sajnos van "másik" oldal is! Véleményt nem szeretnék formálni a történetedről, mert nem szeretnék ítélkezni! Nincs is jogom hozzá..


Az éberség minden kapcsolat alapja. úgy gondolom.


Sajnálom a szomorú történeteket, nem azért írtam ide, hogy megbolygassam az érzelmeket.

Azért írtam ide, hátha tudunk okosságokat összehozni, hogyan lehetne jobb! Ehhez már "kicsit érzelmek nélküli", objektív rálátás kell.

2011. aug. 9. 12:57
 14/22 anonim ***** válasza:

Anyukám!! :) Csodás ember, mindig mellettünk állt, ha szükségünk volt rá! Olyan dolgokban is, amikben más szülő már rég kiborult van, vagy jól lecseszte volna a gyerekét. Persze, neki is megvannak a hibái, de alapjáraton mindent megtesz értem és a testvéreimért. (még most is, pedig én már külön házban élek a férjemmel)

Mindig biztatott, hogy valósítsam meg az álmaimat, és soha ne adjam fel. Mikor mások hülyén néztek rám, ha volt egy tervem, ami épp akkor úgy nézett ki, hogy nem megvalósítható, anyu akkor is lelkesedett, és hitt bennem, és a terveimben! Ha akkor ő nem hisz bennem, egészen máshogy alakul az életem, mert a többi pesszimista ember (rokon, ismerős) hatására, tuti idő előtt, feladom az álmaim... :)

24/L

2011. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen a családomban, és nagyon hiányzik egy ilyen minta, példakép! Egyetértek, nagyon nem kellene minden pitty-pottyért válni, egy 10 éves kapcsolatot tovább is fenn lehet tartani, meg lehet javítani. Itt nem az alkoholista, szenvedélybeteg, stb problémás családokra gondolok. Nekem elváltak a szüleim, és nem volt családom, csak együtt éltünk hol ezzel, hol azzal, most is csak egy nagy zavar van a fejemben ezzel kapcsolatban, nem is tudom, hogy kell rendes családi életet szervezni, élni. A gyerekkorom az egyedülálló anyámmal siralmas volt. Majd kb 20 év múlva, mikor ezekből az elvált meg mozaik"családok"ból származó gyerekek jutnak szülőkorba, elő fog jönni ennek a káros hatása... Én magamon tapasztalom.
2011. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szia,az én szüleim nagyon szép gyermekkort biztosítottak nekünk,mindkettőre felnézek,főleg édesapámra (anyura is,de a nők a családra jobban vannak kódolva),mert szerető édesapa és szerető férj is volt egyben,tisztelte édesanyámat és ez fordítva is igaz volt.Az én párválasztásom kevésbé szerencsés,mert férjem szülei elváltak,kapcsolatuk rossz oldalát a férjem mélyen magába szívta.Néha azt látom,hogy féltékeny a szüleimre,ill. nem tudja átérezni a mi család példánkat,mert számára az ismeretlen.A két család életmódbeli,érzelmi különbségét kell egy kapcsolatban tudni jól kezelni.Nem mindjárt robbani konfliktus helyzetek során,hanem végig gondolni,hogy ezt ő miért gondolja így,talán én is rosszul csináltam valamit?Mert az emberek elfelejtik,hogy a veszekedéshez mindig kettő kell,ill. nem jutnak el odáig,hogy ha nem vesszük fel a kesztyűt,hanem rendes hangnemben megpróbáljuk elmondani a véleményünket (pl. megértem,hogy így gondolod,de én így és így látom),vagy később visszatérünk rá,akkor talán nem a gyermekeink lesznek idegbajosak és mi is jobban élünk.Ehhez sokat kell tapasztalni és el kell jutni bizonyos életkorig szerintem.Minél későbbi egy kapcsolat,szerintem annál jobb,mert ott már szeretetről,elfogadásról,tiszteletről beszélünk.Mi egész jól tudjuk kezelni a konfliktusokat szerintem,pedig biztos kerültünk már olyan helyzetben,amelyből sok egoista ember azonnal kiszállt volna.
2011. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nálunk az egész család ilyen, nem volt válás, mindenki boldog házasságban él.

Nekem is van annyi eszem, hogy annak mondok igent, aki tényleg a nagy ő. Ha pedig vele összekötöm az életem, akkor vállalom a rosszat is, nem csak a jót, ő a tökéletes számomra, így jobbat nem találnék és ő az, aki boldoggá tud tenni kizárólag.

2011. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nagyapám, apu, bátyám. A feleségek ugyanúgy, de ők mindhárman olyan férfiak, akik mellett jó nőnek lenni.

Papám szokta mondani, azért a szeretet a legfontosabb dolog a világon, mert ha szereted a családodat, minden helyzetben tudni fogod, mi helyes és mi helytelen. És ha ők szeretnek téged, az olyan erőt ad, hogy bármire képessé válsz.

2011. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
mindenki példaértékű, csak van aki pozitív, van aki negatív értelemben véve :-D
2011. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sok olyat ismerek, aki a családjáért tűzbe menne és végtelenül védi, óvja, szereti stb... őket.

DE ehhez úgy teremti meg a szükséges feltételeket, hogy másokat lerabol, legyaláz, agyontapos....


Szóval az, hogy valaki otthon mintaapa, mintaférj nem jelenti azt, hogy egyébként ne lehetne egy nagy gazember.

2011. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!