Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadhatok azon hogy ha...

Kiakadhatok azon hogy ha valami rosszat készül tenni 14 hónapos kislányom, akkor anyósom azzal fegyelmezi hogy "ne tedd, jön anyád és megver"?

Figyelt kérdés
megjegyzem közös háztartásban élünk. ma úgy történt hogy egyedül kellett ebédelnem, nem volt időm addig. a kislányom a konyhában császkált, van egy szekrény amit imád babrálni, törlőkendőket tartunk benne, kipakolja őket, na ésakkor? visszapakolom miután megunta. látta anyósom hogy kinyitja és már mondja is neki, nehogy ott járj, mert anya megver....mondom neki ilyet többe ne mondjon a gyereknek, ne velem ijessze őt, én nem verem meg. nagyon megsértődött hogy ő már semmit sem mondhat...
2011. okt. 21. 16:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Oke. Megmondtad anyosnak hogy mit ne mondjon. Most azt is meg kell mondanod hogy mit mondjon.
2011. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem egészséges a 3 generáció egy háztartásban! Úgyi úgy fogja nevelni a picit, ahogy ő akarja. Ne próbálj beleszólni, Te csak távolról nézheted, hogy ő milyen profi, hisz már felnevelt egy gyereket..Te meg még nem.
2011. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%

Abban igaza van anyósodnak,hogy nem szabad megengedni egy gyereknek,hogy a szekrényekből kipakoljon! Ez nem játék! Ha ráhagyod,akkor minden szekrényt ki fog pakolni,mert nem fogja megérteni,hogy miért szabad az egyiket és a másikat miért nem.

Anyósodnak megmondtad a véleményed,ez rendben van. De azt is mondd meg neki,hogy ha ilyesmi előfordul,akkor vigye el a gyereket a szekrénytől!

Ezen nem kell kiakadnod.

2011. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

teljesen mindegy mit mond anyós, úgyse lesz belőle semmi, úgyhogy a gyerek nem veszi komolyan. :) a szomszéd a sajátjait mindig azzal fenyegette, hogy majd jól elveri, aztán sose történt semmi, és egyik gyerek se figyelt arra amit mondott. aztán most hogy felnőttek jól a fejükre is nőttek.


Ja igen, valóban, ha már nem tetszik amit anyós mond (megjegyzem van is benne valami, mert annál szánalmasabb nincs mint amikor valaki üresen fenyegetőzik) akkor mondhatnád neki a javaslatot is hogy mégis mit mondjon. A másik meg nyilván halára idegesíti hogy a gyerek mindenbe beleturkál, úgyhogy venni kéne egy ajtózárat. egész olcsón kapható és rá lehet szerelni a konyhaszekrényre.

2011. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Jézusom! Kiakadhatsz! Naná!

Az én anyósom se kutya, de ez...

Szólj a férjednek, hátha tőle jobban veszi a kritikát. Én így oldottam meg és a 'pici fiára' hallgatott :)

2011. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Igen, kiakadhatsz, anyós meg ok nélkül sértődött meg. Magyarázd el neki, hogy nem jó, ha ilyet mond, mert a gyerek számára akkor te leszel a mumus, és azt fogja érezni, hogy a kedves és jó mama megengedné, de anya a rossz, gonosz aki nem hagyja és félni kell tőle. Kérd meg, hogy csak annyit mondjon neki, hogy nem szabad, vagy ha olyan, akkor tegye hozzá, hogy veszélyes, azért nem szabad. Ha így is megsértődik, akkor így járt, nem kell vele törődni. Oké, hogy jó viszonyra kell törekedni az anyóssal, de vannak határok, szabályok és nevelési elvek, amiket bizony a szülők határoznak meg, a nagymama meg szíveskedjen alkalmazkodni hozzá. Nálunk is voltak gondok, mert anyám úgy gondolta, hogy ha nála van a gyerek, akkor az ő szabályai érvényesek, én meg felhomályosítottam, hogy ha szeretné, hogy a gyerek felügyelet nélkül is nála legyen, akkor ne nézessen a gyerekkel valóvilágot, maunikát, ne tömje csokival, stb., mert nem vagyok hajlandó a gyerekkel azon vitázni, hogy bezzeg a mamánál lehet, itthon miért nem.
2011. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy beleszolhat, a kerdezo az anya. A lenyeg az hogy hogy szol bele.

Van egy titok a vitak, barmilyen vitak megelozesere. Ha kritizalsz, vagy valami nem tetszik, es kimondod, akkor helyes alternativodnak is kell hogy legyen, es elo kell adnod. Ha nincs, akkor masik megsertodik, mert vegul is ra lett szolva, de nem lett tanacsolva hogy akkor hogy tovabb.

2011. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Neki mások a nevelési módszerei, régen ez volt a szokás, valahogy fegyelmezni kell a gyereket. Még mindig jobb az ígérete a verésnek, mintha bekövetkezik, nem?

A bajt jobb megelőzni... Az oké, míg csak a konyhaszekrényt rámolja, de ha rászokik, hogy semmiért sem szólnak rá, nemcsak otthon, másutt is rumlit csinál... Pl. boltban rohadtul nem értékelnék, hogy szétpakol mindent, csak mert te nem szereted korlátozni. Elkapatni sem lehet a gyereket, sokkal többet ártasz neki, mintha verés lenne neki kilátásba helyezve...

2011. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Hát ilyenért én is leszóltam volna.

De, mondhat valamit, csak először gondolkodni kellene, ami sajnos az anyósok többségére nem igazán jellemző. :S

2011. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ne ugasson bele hogy Te hogy neveled, értelmes szülőnek tünsz.Elég cink hogy veled fenyegeti a gyereket.:D

Mond meg neki hogy kis hülyeségek miatt ne szóljon már rá, max olyanok ért mikor a konektorba akar bele nyúlni vizes villával, hasonlók.

2011. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!