Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák, apukák!...

Tapasztalt anyukák, apukák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Páromnak az előző kapcsolatából van egy iszonyatosan elkényeztetett 9 éves lánya. Születése óta mindent megvettek neki, semmit nem tiltottak. 2 hetente szombat-vasárnap van itt, de mindenkinek 10 perc után már a plafonon vannak az idegei. Az anyukája akinek csak tudja lepasszoja. Most az őszi szünetben ez 4 napig nem sikerült és már hisztérikus rohama volt, hogy a SAJÁT lánya napokon kersztűl a "nyakán lóg". Követeli, hogy érte menjünk és vigyük (1-szer hozta át a 2 év alatt és akkor is közölte, hogy elba...tuk az egész napját, mert 30 perc kiesett az életéből) A 2 szülő semmiben nem tud megegyezni, nekem szinte semmibe nincs beleszólásom. Ha a párom nagyon kiakad (nagyjából minden gyerekes hétvégén ez van), akkor megiszik 1-2 sört és így nekem "kötelességem" vasárnap este hazavinni a gyereket, mert ő már nem vezethet. Foglalkozni a leányzóval én sem tudok nagyon sokáig, mert mindig mindenen hisztizik. (társasjáték, rajz, kifestő, minden!!!) Már napokkal előtte görcsbe van a gyomrom a következő hétvégétől. Nekem nincs saját gyerekem, semmi tapasztalatom ezen a téren, nem tudom mi a kötelességem, mi a jogom, teljesen tanácstalan vagyok.
2011. nov. 10. 09:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó:

"Nem egyedül vállalta, gondolom. Hogy "apu" meggondolta magát, arról nem tehet.."

Honnan tudod? "anyu" gondolta meg magát amikor megcsalta az aput. Aztán amikor apu megbocsájtott, hogy a gyerek miatt maradjanak együtt, akkor egyik alkalommal anyu beállított az új csókával, hogy akkor apu költözik vagy itt laknak hármasban. Mindezt a gyerek előtt.

(még mielőtt úgy tünne, nekem semmi közöm az egészhez, én fél évre a történtek után találkoztam először a mostani párommal)

"Szépek vagytok így együtt, gratulálok!" Köszi, tényleg sokat segítettél.

2011. nov. 10. 13:54
 12/16 A kérdező kommentje:
Bocsi! utolsó előttihez szól a komment, csak közben jött a válasz
2011. nov. 10. 13:55
 13/16 anonim ***** válasza:

kamerázd le, amikor hisztizik és röhögd ki :D mutasd meg neki a felvételt, nagyon vicces lesz


szegényke, csak szeretné felhivni magára a figyelmet, az a legeggyszerűbb, ha nem törődsz a hisztivel, semmibe veszed. ha reagálsz a hisztire, akkor látja, hogy működik, ezért hisztizik!

2011. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13:59 nem rossz ötlet. Csak sajnos nem mindig ilyen egyszerű. Legutóbb egy nagy bevásárló központban voltunk, és akkor kellett neki egy játék, és még ő volt felháborodva, hogy miért jöttünk be mert most meglátta és kell neki, tehát mi vagyunk a hibásak. Próbáltuk neki megmagyarázni, hogy ez nem így megy. És ott is millió ember szeme láttára sírt, ordított meg minden. Aztán végül meg lett neki véve olyan címszóval, hogy akkor nem kap semmit mikulásra.
2011. nov. 10. 14:42
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha egy gyerek hisztis, az nem véletlen.

Valószínűleg anyuka és apuka sem szentel neki kellő figyelmet és így próbálja elérni, hogy vele foglalkozzanak.

Azért a párod is szép kis szülő, hogy így lerázza magáról a felelősséget, vállat von annyival, hogy "nem tud mit tenni". Gratulálok neki.

Én elhiszem, hogy baromi nehéz egy hisztis gyerekkel, de nem lehet ennyivel elintézni a dolgot.

Te annyit tudsz tenni, hogy amikor nálatok van, próbálod te valamennyire megnevelni.

A hiszti kezelésének leghatékonyabb módja általában az (amit már írtak mások is), ha levegőnek nézed a toporzékoló gyereket mindaddig, amíg le nem higgad.

Ez baromi nehéz, de ebből meg fogja érteni, hogy a hisztivel nem ér el nálad semmit.

Nyilvános helyen baromi kínos egy ordító gyerek, de erőt kell venni magadon (magatokon) és ugyanúgy semmibe venni, amíg üvölt, akár ott hagyni.

Ha lehiggadt, akkor le lehet vele ülni beszélgetni, higgadtan elmondani neki az elvárásaidat.

Például az ennivalós esetnél maradva: hisztizett, lehiggadt.

Odamész hozzá és elmagyarázod neki, hogy egész délelőtt főztél, nem kis munka volt megcsinálnod az ebédet, ami az asztalon van, szeretnéd, ha leülnétek és ennétek.

Ha mégsem ül le most enni, akkor sajnos vacsoráig éhen marad, vagy éhesen meggy aludni.

Persze a leges legnehezebb része a dolognak, hogy tényleg következetesen kell csinálni és betartani, amiket közölsz vele, különben nem ér semmit és kezdheted előről.

Az a legmacerásabb az egészben, hogy ne "gyengül el" egy-egy hisztinél, ha esetleg éppen fáradt vagy, vagy rossz hangulatban vagy, hanem akkor is csináld végig.

Persze tudom, mondani könnyű, de csak ezt tudom tanácsolni.

Ja és a pároddal is meg kell beszélni, hogy mostantól mi a "módszer", mert te hiába vagy következetes, ha ő meg enged a hisztinek, mert nem bírja.

Ha meg nem megy bele, sajnos marad az a verzió, amit valaki írt: amíg ott a gyerek, fogd magad és menj el valahova.

Mondjuk ez a legrosszabb, hiszen szegény kislánnyal akkor már végképp senki nem fog törődni érdemben és nagyon elcs*szett felnőtt lesz majd belőle...viszont ha a saját apja nem fektet ennyi energiát a dologba, akkor neked sem kötelességed eltűrni ez a borzalmat minden hétvégén.

L/24

2011. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nehagyd magad legközelebbi hisztinél meg be a hideg zuhany alá a hölgyet
2011. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!