Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már kibírhatatlan! Nem...

Ez már kibírhatatlan! Nem tudjuk hogy merre és hogyan lépjünk? Nagyon hosszú történet.

Figyelt kérdés
Barátommal 2 éve vagyunk együtt. Fél éve kb ott lakok náluk, mert itthon összevesztem családdal, meg kevés is volt a hely, mivel legidősebb tesóm ideköltözött lányával. Szóval barátom mondta hogy menjek hozzájuk. Még iskolába járok, idén végzem. Csak a családit kapom magam után, illetve néha eltudok menni szóró lapozni meg ilyen apróbb munkák, azt a pénzt én oda leadom. De napközbe ugye nem vagyok ott, ha hamarabb végzem suliba, hazajövök anyuhoz, és együtt megyünk barátommal hozzájuk. Ezzel még nem is lenne úgy gond. De anyja már egyre elviselhetetlenebb. Barátom keres kb 100 ezer körül, van amikor többet, annak a 90%-át odaadja anyjának, csak annyit hagy, hogy azért ha szükségünk van valamire akkor megtudjuk venni, meg a telefonszámláinkra (4-5ezer ft) Már többször összevesztek pénz miatt, mert rengeteg olyan eset volt, hogy hónapokkal el volt maradva számlákkal, pedig mindig megkapta rájuk a pénzt. Már több mint 3 éve csinálja ezt barátom, hogy ő nem tud elindulni az életbe, mert nélküle éhen halnának az anyjáék. És az a legszomorúbb az egészbe, hogy anyja ezt fel is használja, még direkt! sajnáltatja magát. Most hétvégén volt egy olyan eset, hogy fent volt barátom anyja facebookján mert ott van egy játék amin játszik. Anyjáék meg Pesten voltak, és írt anyja barátnője a chaten. Mi nem tudtuk hogy ők is fent vannak rajta, ezért írtunk, és utána elkezdte anyja írogatni a bnőjének, hogy mert mi ellenőrizzük őt.. Pedig nagyon nem így volt. Barátom ezen nagyon kiakadt. Elkezdett veszekedni anyjával. De anyja nem látja be, hogy igaza van. 3 éve nem dolgozik szinte, most volt fél évig munkája, fennt volt pesten, mi itt voltunk a házba, de akkor is lekellett adni a pénzt. Most felidegesítették munkahelyén kb 2-3 hónapja hazajött, és nem az volt az első dolga, hogy munkát keressen, hanem hogy ő lefog jelentkezni a munkanélkülibe. Mindenki keresi neki a munkát, de neki semmi se jó. Összevesztek, szombaton, hazajöttek anyjáék vasárnap, és úgy csinálnak mintha mi sem történt volna. Nem beszélgetnek velünk (engem személy szerint most gyűlölnek mert barátomnak adtam igazat), szóval nagyon kínos így ott lenni, de máshova meg nem tudunk elmenni. Elmennénk albérletbe, de pénteken már leadta barátom a pénzt, úgyhogy nincs semmink, mert anyja már állítólag befizette a csekkeket. Én már nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy hogy lépjünk ki ebből az egészből. Mert már nem ez az első eset, hogy megsajnáltatja magát, és mi azért nem megyünk el onnan, most nem szeretném, hogy ez legyen, mert barátommal mi is rengeteget veszekedünk ezmiatt, mert ő mindig megsajnálja, és akkor ez megy hogy pár hétig minden rendben, és kezdődik elölről.
2011. nov. 14. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Koltozz haza, hagyd oket, dolgozzak ki a problemajukat. Szerintem a baratodnak kenyelmes igy otthon lakni. Biztos hogy azert veszekszik anya-fia tobbet, mert Te is ott laksz.

Elnezest, de ne kuld anyjat dolgozni, mi kozod hozza? Fejezd be az iskolat, es keress magadnak munkat. A Facebooki problemad gyerekes, nagyobb bajok vannak itt.

2011. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Már bocs, de rohadtul semmi közöd nincs hozzá. Ott ingyenélősködsz náluk, szerinted a párod 100 ezerből hol tartana el kettőtöket?
2011. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is hazaköltöznék, aztán ha lesz rendes munkád, elvégzed a sulit akkor majd el kezdhettek gondolkodni az összeköltözéseteken, KÜLÖN. Ha meg akarod menteni a kapcsolatotokat akkor mindenképp ki kell lépned a helyzetből, mert ez így a barátod idegeire fog menni, hogy mindkettőtöktől a veszekedés jön, anyjától is, meg barátnőjétől, fel fogja őrölni.


27/n

2011. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem azért veszekedünk, mert én uszítom! Hanem mert már alapjárat ideges az anyja miatt. Délelőtt is felhívott, és mondta, hogy még mindig tiszta ideg, ha rágondol. Nem csak azóta van ez a probléma, amióta velem van. Előző barátnője is járt már ebben a cipőben. Ki lett utálva, mert nem nekik adott igazat, most velem is ez a helyzet, pedig én nem is folytam bele a vitába. Szeretnénk mindenképpen külön menni, külön is tudnánk, mert pénzt tudnánk rá szerezni. Itt nem is ezen van a hangsúly. Hanem azon, hogy megsajnáltatják magukat, jönnek a szövegek, hogy öngyilkos lesz meg stb. Írtam hogy nem ez volt az első eset. Kb az a helyzet, hogyha ő nem tud egyről a kettőre jutni akkor mi se jussunk. Csak nálunk annyi a különbség hogy mi így még az egyre se tudunk eljutni.
2011. nov. 14. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:

te nem unod még


már kiírtál kérdést a hülyeségeddel kapcsolatban

te vagy az akinek a Zokniját is a párja anyja mossa, mert arra is lusta vagy

de látom, most már másként fogalmaztam meg a kérdésed, de te nem vagy ártatlan bárányka, te csak egy ingyenélő liba vagy

2011. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Barátod apja mit csinál? Ő sem dolgozik? Mert ha igen, akkor tényleg csúnya dolog, hogy a fiuktól kérnek el minden pénzt, félre tenni nem tud szegény... viszont: Neked semmi beleszólásod sincs ebbe. Ha dolgoznál rendesen, és adnál bele, akkor talán lehetne. Szórólapozásból, meg néha munkákból nem fedezed a költségeket, amik miattad vannak.

Költözz haza, így a barátodnak is kevesebbet kell leadni otthon. Fizesse ki azt, amit fogyaszt ő egyedül (mert most azt is ki kell fizetnie, amit te fogyasztassz), a többit meg rakja el. Elvégzed a sulit, elmész dolgozni, tádááám - összeköltöztök külön. Kész.

2011. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Irány akkor a közös élet.Miután elvégezted a sulit összeköltöztök,külön a szülitektől.Addig én a helyedben pedig hazaköltöznék!
2011. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már nem az első kérdésed, te voltál felháborodva a múltkor, hogy a párod anyukája nem mosta ki a ruháidat és neked kellett..! Annyira szenvedsz költözz el. Múltkor még gyereket akartál oda szülni, közben annyira élhetetlen vagy, naponta itt vergődsz, munkád nincs, nem csinálsz ott semmit, csak panaszkodsz arra az asszonyra.
2011. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
linkeljétek már be azt a kérdést
2011. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Felhívnám a figyelmet, hogy a kérdésben még normálisan leírja a helyzetet, majd miután többen rápirítanak, akkor elkezd össze-vissza kamuzni, hirtelen anyós lesz az antikrisztus

2011. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!