Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mi értelme van az...

Szülők! Mi értelme van az együtt alvás tiltásának?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt barátnőmmel, ő 16, én 18 vagyok és a szülők nem engedik, h együtt aludjunk, mert akkor jaj...

Mert azt hiszik, h csak este meg éjszaka lehet ágyba bújni.

Még mindig abban a hitben vannak, hogy szűz közben meg már az első találkozáskor volt petting.

Barátnőjeéknél ue. van, pedig a csaj már volt hármasban is két pasival és akkor...

Szal nem értem én ezt.

Belegondoltatok már abba, h a kis szűz lányotok lehet, h már nem is szűz?meg h már két pasival is csinálta egyszerre?


2012. márc. 2. 14:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
89%

Az ösztöneink befolyásolnak, de az ösztönöket le lehet győzni, felül lehet és kell is emelkedni rajta. Ez egy mostani divatos vonulat, hogy nem szabad korlátozni magunkat semmiben, mert akkor sérül a lelkünk. Francokat: emberek generációi vígan élték le az életüket úgy, hogy a nadrágjukban tartották, amijük volt.

Egyébként meg egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy nincsenek illúzióik, hogy a gyerek nem kufircol a párjával, de ettől még áldását nem adják rá. Így legalább van valami korlátozó tényező.

2012. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
91%
Eszembe jutott egy hasonlat, ami szerintem nagyon jól példázza, miért éretlen még valaki tizenévesen a szexualitásra. Mikor táncra jártunk, és láttuk iskolásan a laton táncokat, rögtön mi is azt akartuk tanulni, mert hát milyen erotikus, ahogy a táncosok a csípőjüket tekergetik, mi is olyan "szexik" akartunk lenni:) De a tánctanár nem engedte. AZt mondta, ehhez meg kell érni, meg kell érteni, hogy az erotika itt nem abban van, hogy összeérnek a párok, hanem hogy nem érnek szorosan egymáshoz. A feszültség kettejük között, az apró pillantások, amiket váltanak, a testük zenéje-ez adja az erotikát, és ezt tizenévesen még nem érti meg az ember. LEhet szabályosan, jól táncolni, de nem lesz élő, valódi. És később, mikor már huszonévesen kezdtem megtanulni őket, eszembe jutott, hogy bizony, igaza volt. A szexualitás is ilyen. Tizennégy-tizenhat évesen az ember még egyszerűen nem ismeri azokat a mélységeket, amiktől valóban szenvedélyes lesz. Kielégítheti, csinálhat százféle pózt, de akkor is olyan, mint egy steinway and sons hangversenyzongorán a szamárindulót csapkodni. Ezt saját tapasztalatból is írom, mielőtt megkapnám, hogy "jaj, savanyú a szőlő". EZért úgy gondolom, a nevelés és a bizalom igenis fontos. Az ember, tinifejjel is, ha van helyes önismerete, értékrendszere, megérzi ezeket a dolgokat, felismeri, ha egy helyzet nevetséges, ha megsejti, hogy ennek még nem jött el az ideje.
2012. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem semmi értelme. Én személy szerint azért feküdtem le a barátommal nagyon korán, mert tudtam hogy most van rá lehetőség hogy együtt aludjunk, és lehet hogy egy évig nem lesz több ilyen (nem tudtak róla). Ha rögtön engedték volna itt aludni, lehet hogy csak 2 hónap járás után történik meg, így megtörtént 1 hét után.

Szexelni mindenhol lehet, az együttalvás tiltása egyszerű hülyeség (16 fölött). Azt a lányt aki két pasival volt együtt nagyon sajnálom, elég szar élete lehet.

2012. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
71%
32-es nálad a pont!
2012. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
86%

Én szülőként azt szeretném majd nézni inkább, hogy mióta vannak együtt, ha együtt alvásról lenne már szó, és nem azt, hogy 16 évesek-e vagy húsz. Persze szerintem 15-16 év alatt kicsit korai lenne a rendszeres nemi élet, de ha tényleg korán érő típus a gyerekem, akkor inkább azt választom, hogy megbeszélem vele a dolgokat (védekezést, hogy mit gondol a párkapcsolatról stb), mert szerintem egy bizalmi szülő-gyerek kapcsolatba ennek is bele kell férnie. A tiltás nem vezet soha jóra, főleg ha nincs kimondva, hogy miért tiltunk valamit. Örülnék, ha a fiam/ lányom nem pettingelne vagy bújna ágyba már az első találkozáskor a párjával, mert én abban hiszek, hogy a kapcsolatnak fokozatosan kell fejlődnie, és nagyon fontos, hogy megismerje annyira a másikat, hogy tudja megbízhat-e benne, és hogy tényleg milyen a kapcsolat, milyen együtt. A többen egyszerre dolog igazából nekem személy szerint nem tetszik annyira, de biztos van aki ere esküszik és nem lát benne semmi rosszat. Szerintem egy komoly kapcsolat csak két emberről szól, nem többről, mert úgy már hiányoznának belőle a mély érzelmek (ami pedig egy lánynak, és igen! még egy fiúnak is nagyon fontos). Szeretném, ha a gyerekeimnek komoly kapcsolatai lennének majd, és a párkapcsolatot nem valami divatos szexközpontú felelősség nélküli kapcsolatnak tartanák. Én a korán érést teljesen megértem, csak ez az amit nem értek meg, és szerintem ehhez nagyban hozzájárul, hogy sok szülő nem törődik a jó bizalmi kapcsolat fenntartásával, magyarázatok nélkül tilt és a gyerekeknek az iskolában is csak a szexről beszélnek maximum, szeretkezésről, párkapcsolatról, felelősségről és kommunikációról semennyit.

20/N

2012. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan én nem vagyok szülő, 20 éves vagyok, a barátnőm 18, 14 éves volt, amikor elkezdtünk járni, kb 16 volt, amikor először megengedték, hogy egymásnál aludjunk, azóta csak ilyen kivételes napokon, pl. szilveszterkor, szülinapkor, vagy nyaralásor alszunk együtt, lenne rá nagyobb igény, de a lány szülei beleszólnak, meg abba is, hogy mindig korán, 4-5 körül haza kell érnie. Áprilisban költözünk össze, akkor nem lesz már ilyen gond, szülőktől távol leszünk. Ha lesznek gyerekeim, nem örülnék neki, ha rögtön első találkozás után összefeküdnének, vagy ideje korán megtörténnének a dolgok, ki lehet várni azt a bizonyos időt.
2012. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
0%
Úristenem....-_- Mennyi begyepesedett álszent szülő...mind szent fazekak vagytok!!Olyan jó,hogy ezen az oldalon mindenki ilyen erkölcsös...Arra nem tudtok,vagy csak nem akartok vissza emlékezni,amikor ti voltatok fiatalok??Én azt gondolom,aki nem engedi az együtt alvást,tudja,hogy már a lánya/fia él nemi életet,csak nem akar tudomást venni róla,ami elég nagy hiba,mert ez nem változtat azon,hogy szexelnek,mert fognak úgy is.Az együtt alvás nem feltétlen jelenti azt,hogy szex is lesz.Ezt tessék már felfogni,megérteni.Ezzel csak elvesztitek a bizalmatokat a gyerekkel szemben!!Ezzel nem jót,hanem épp az,hogy rosszat tesztek.Ja,és a másik,nehogymár ti jobban tudjátok,hogy a lányotok készen áll-e már az együtt alvásra!!Ő(!!!)tudja ezt,és nem ti!!Ezt tessék megjegyezni.Aki pedig lefog pontozni,az magára ismert!!Köszönöm!
2014. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!