Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedi a barátom,...

Miért nem engedi a barátom, hogy bejárónőnk legyen? Hogy beszélhetném rá?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy a takarítás, mosás, vasalás a mi dolgunk, mert a mi házunk, de nekem inkább csak kellemetlenség, és a heti 2 szabadnapom megy rá.


A pénz nem probléma, mert én is elég jól keresek (200.000 Ft) és ő is (150.000 Ft), a kiadásaink pedig nem nagyok, mert saját ház, és nincs hitelünk.

Már van befizetve nyaralásunk, félretettünk az esküvőre is, és van elrakva 700.000 Ft vésztartalékunk is, így az a havi 30.000 Ft nem lenne annyira megterhelő.


Mivel én plázában dolgozom, így 10-20-ig dolgozom heti 4 vagy 5 napon, és hulla fáradtan megyek haza.

A 2 szabadnapomon pedig nem tudok pihenni, mert rendet kell rakni, ki kell takarítani a lakást, berakni a mosást, teregetni aztán kivasalni a ruhákat, főzni. Nyáron még a kertben is kell gondozni.

Ő kevesebbet dolgozik (8:30-16:30 hétköznap), így munka után ő látja el az állatainkat (alomcsere, kutyasétáltatás, etetés), és berakja a mosogatógépbe az edényeket, télen havat-lapátol, de a többi az én dolgom.


Nekem egy kis pihenés kellene csak, hogy alhassak egyszer-kétszer 10-ig, ülhessek csak a TV előtt...


Hogy beszélhetném rá, hogy lehessen bejárónőnk?



2012. ápr. 7. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy napi 10 óra munka mellett nem tudod rendben tartani a házat és kész. Tehát választhat: vagy _mindent_ megcsinál ő, vagy jön a bejárónő.

Másból sajna nem fog érteni, tapasztalat.

2012. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja! vagy ha van egy kis szociális érzéke a párodnak, akkor hass arra,hogy milyen jó fejek lennétek azzal, hogy ebbe a rossz helyzetbe ti valakinek munkát adtok. Mert nektek nem megterhelő, valakinek viszont nagyon sokat számíthat az a pénz.
2012. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ha veleegyezik szólj, én szívesen megyek dolgozni hozzátok :)


Amúgy rábeszélhetnéd, hogy 1 hétre cseréljetek.

A kutyasétáltatás igazán nem megterhelő ( tudom, nekünk is van, ráadásul panelban), az edényeket sem nagy dolog bepakolni a gépbe.


Viszont ha neki kellene ellátni a 2. műszakodat ami nem fél órás munka, hátha belátná, hogy igenis ez is munka és ha megtehetitek, miért ne váltanád ki pénzzel a ráfordított időt és így értékes órákat nyerhettek amit közösen tölthettek el.


Vagy ha végképp nem megy, vegye ki jobban a részét a házimunkából pláne így, hogy te többet dolgozol a munkahelyeden is, mint ő.

2012. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Miért kéne rábeszélni? Te fizeted és kész.

és a 30 nagyon olcsó

2012. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Mit dolgozol a plázában, ha nem vagyok indiszkrét?
2012. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem pazarlÁs lenne. Én nő vagyok de én sem akarnám. Nem szeretném ha idegen nyulna a holmijaimhoz.
2012. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
És azért nem engedi mert ő is pazarlásnak gondolja. Mi többet keresünk nálatok még se mennék bele sose
2012. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Én is úgy gondolom, hogy ezt elsősorban nektek kéne megoldani. Sok család meg tudja oldani, feltudja osztani a melót, próbáljátok meg ti is.

Megértem, hogy egyedül nem bírod, nincs ezzel semmi probléma, vagy is érthető, hogy nincs kedved 6-kor kelni, hogy kivárj egy mosást mielőtt melóba mész és az is érthető, hogy este 8 után sincs kedved hozzá, ahogy mondjuk hétvégén is jól esne a pihi.


Én amondó vagyok, hogy csináljatok valamiféle beosztást, a párod jobban vegye ki a részét a házimunkából. Mondjuk te reggel kirakod kupacokba a szennyest (szétválogatva, nehogy gond legyen a színekkel), elmondod neki, avagy kiírod, hogy 6-os program, mosópor ide, öblítő oda és start gomb. Ennyit igazán megtehet, így ha te hazaérsz kiteregetsz és a mosás már le is van tudva.

Ugyanez a takarítással, ő végigtolja a porszívót hétvégén, te végig mész rajta felmosóval és már is fele időt töltöttél ezzel, port törölni is tudtok egyszerre ketten, avagy amíg ő törli a port, vagy nyírja a füvet, te megfőzöl... Szóval szerintem ezeket nagyon szépen fel lehet osztani!!

Beszéld meg vele, hogy te egyedül ezt már nem bírod és szeretnéd, ha ő segítene többet, ha neki ez nem megy, akkor pedig jöjjön más segítség, mert ebbe bele fogsz fásulni.


Egyébként nincs diák családtagotok, aki egy kis zsebpénzért bevállalná a segítséget? Avagy idős és megbízható szomszéd, akinek jól jönne egy kis nyugdíj kiegészítés? Ők mondjuk heti egy nap alatt megoldanák és kicsit olcsóbban kijönnétek, mint egy "hivatásos bejárónővel", illetve idegen sem lenne számotokra.

2012. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Üzletvezető vagyok egy utazásszervező irodában. :)


A pénzt mi egy számlára utaltatjuk, és mindkettőnknek van hozzá kártyája, így minden közös, de meg szoktuk beszélni, hogy mikor mire mennyit, így nem tudom csak úgy a beleegyezése nélkül fizetni a takarítást. Meg egyébként sem lenne fair a háta mögött szervezkedni szerintem.


A főzést és a bevásárlást általában együtt csináljuk, füvet pedig ő nyírja, de sajnos másra nem tudom rávenni.


A rokon dolog sajnos nem megy, mert az én szüleimnek cége van, és emiatt sokat dolgoznak, az ő szülei pedig több, mint 50 km-re laknak.

Fiatalabb ismerősünk pedig nincs.

2012. ápr. 7. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Akkor mondd meg neki. Te nem bírod a háztartást.2 lehetőség van. Ő csinálja a háztartást és te lenyírod a füvet, vagy fogadtok egy bejárónőt
2012. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!